Курячі яйця – один з найпопулярніших продуктів тваринного походження в світі, який входить в безліч різних страв, і любимо величезною кількістю людей. Розглянемо докладно, з чого він складається, і яка користь і шкоду спостерігається при його вживанні.
Хімічний склад курячих яєць
На шкаралупу припадає 12%, на жовток – 32%, на білок – 56% від усього обсягу. Енергетична цінність і баланс БЖУ на 100 г їстівної частини, яка становить 88%, виглядає так:
- Білки – 12, 5 г;
- Жири – 11, 7 г;
- Вуглеводи – 0,8 м
Цифри можуть варіюватися в залежності від умов утримання і збалансованості харчування птиці. Середнє значення калорійності курячих яєць – 160 ккал на 100 г, а однієї одиниці, яка важить близько 50 г – 74 ккал.
Харчова цінність одного яєчка ідентична вживання 200 г молока або 40 г м’яса. Відзначається зміст в складі наступних нутрієнтів:
вітаміни:
- А;
- Е;
- D;
- Н;
- До;
- Група В (від В1 до В12);
- ретинол;
- РР;
- Бета-каротин.
Мінерали, серед яких такі рідкісні мікроелементи, як:
- кобальт;
- Марганець;
- молібден;
- йод;
- селен;
- фтор;
- цинк;
- Хром.
І макроелементи:
- магній;
- кальцій;
- сірка;
- калій;
- Фосфор.
Так само в складі виділяється безліч замінних і незамінних амінокислот і жирних кислот.
Одним з головних негативних компонентів є холестерин (близько 560 мг на 100 г), тому у продукту з’явилася безліч супротивників серед прихильників здорового способу життя.
Користь і шкода курячих яєць
- В першу чергу яйця – це легкодоступний тваринний білок, який засвоюється людським організмом досить швидко і практично повністю. Але для ще кращого засвоєння їх необхідно піддавати термічній обробці, тому найоптимальніший варіант – варені яєчка. Від смажених користі для здоров’я людини трохи менше, адже вони готуються з додаванням олії, всередині якого при нагріванні можуть утворюватися шкідливі речовини;
- Але найбільше корисний саме яєчний жовток. У ньому міститься велика кількість мінералів і вітамінів, які набувають найкращу засвоюваність шляхом обробки термічно. Оптимальний варіант – варіння всмятку або «яєчня»;
- Вважається, що продукт благотворно впливає на роботу мозку і сприяє поліпшенню пам’яті;
- Регулярне споживання підтримує зміцнення кісток і зубів;
- Незважаючи на вміст холестерину, яєчка не впливають згубно на серцево-судинну систему, а навпаки, допомагають руйнувати утворюються в судинах холестеринові бляшки;
- Помічається позитивний вплив на стан волосся. Вони зміцнюються зсередини;
- Яєчна скорлупа- хороший джерело кальцію. Деякі люди не викидають варену шкаралупу, а подрібнюють в порошок і їдять.
Прямої шкоди для організму людини може наступити тільки в наступних випадках:
- Якщо присутній алергія на даний тип їжі;
- При зараженні яйця сальмонелою. Тому не рекомендується використовувати в сирому вигляді, хоч і існує думка, що це корисно. Але, якщо вам все ж захотілося, то потрібно вибирати свіжі яйця від домашніх курей, в стані здоров’я яких немає сумніву. Магазинний товар в даному випадку краще не купувати. Так само перед вживанням необхідно ретельно мити шкаралупу, перед цим оглянувши її поверхню на предмет відколів, і руки.
- Так само можна нашкодити собі, якщо їсти надмірно багато яєчок і поєднувати їх з дуже жирною їжею.
Куряче яйце має глікемічний індекс з показником 48, і оцінку 4 за п’ятибальною шкалою небезпеки продуктів для діабетиків, тому можна зробити висновок, що даний продукт є сприятливим для вживання людям з цукровим діабетом.