Кожна господиня знає, що дріжджове тісто любить увагу і дбайливе ставлення до себе. Так, воно кілька капризно і вибагливе. Але зате яка ароматна, смачна і рум’яна випічка виходить. Дух свята починає витати по дому ще задовго до того, як готові пироги ляжуть на стіл, ваблячи всіх своїм запахом і зовнішнім виглядом.
А вся справа в тому, що ми з дитинства пам’ятаємо, як бабуся готувалася до таїнства випікання дріжджових пирогів в російській печі. З вечора рубалися дрова і заносилися в будинок. Вранці розтоплювати піч і веселе потріскування будило всіх домочадців. А в дерев’яному діжці, спеціально призначеному для замісу тіста, вже «дихало» ніжне і пахуче тісто. Ура, будуть пироги!
Сьогодні дріжджовий пиріг в мультиварці може спекти кожна господиня. Потрібно тільки вибрати правильний рецепт і знати кілька секретів вдалою дріжджовий випічки.
Пиріг «Запах літа»
Випічка з яблуками завжди асоціюється з початком літа, коли з’являються перші ранні яблука. І це запах витає в повітрі до самої пізньої осені – смачний, ароматний і такий по-літньому теплий.
Дріжджовий пиріг з яблуками в мультиварці – атрибут літнього сімейного чаювання на затишній веранді в променях призахідного сонця.
складові
Для тесту:
- Молоко – 250 мл.
- Вода – 250 мл.
- Вершкове масло – 100 гр.
- Рослинна олія рафінована – 50 гр.
- Яйця курячі – 4 шт.
- Дріжджі пресовані – 75 гр.
- Цукор – 3-4 ст. л.
- Сіль – 1 ч. Л.
- Борошно – за потребою
- Ваніль – за бажанням.
Тісто за таким рецептом виходить нейтральним – ні солодким, ні солоним. Якщо любите більш солодку випічку – додайте більше цукру, якщо більш гостру – солі.
Для начинки:
- Яблука кисло-солодких сортів – 500 гр.
- Цукор – ½ склянки
- Кориця – за бажанням.
Солодкі сорти яблук після випічки залишаться жестковатимі, але пустять більше соку, що може зробити пиріг всередині трохи «слизькі». Кисло-солодкі або кислі сорти стають розсипчастими і менш соковитими. Але для кислих яблук потрібно додати трохи більше цукру. Цей плід чудово «дружить» з корицею. Але не потрібно додавати її занадто багато – пиріг буде нудотним.
приготування
- Молоко і воду кип’ятимо, змішуємо і охолоджуємо до комфортної температури тіла. Перевірити легко і без градусника. Якщо пальцях в рідини не гаряче – можна приступати до подальших дій.
- У водно-молочну рідину додаємо цукор і сіль (ванільний цукор за бажанням) і розмішуємо, щоб кристали розчинилися.
- Додаємо дріжджі, попередньо розкришивши їх руками. Знову перемішуємо і залишаємо в теплому місці на 5-10 хвилин, щоб всі інгредієнти «подружилися» між собою. На поверхні з’являться дрібні бульбашки, що нагадують слабку піну. Це починають працювати дріжджі.
- Тим часом розбиваємо яйця в окремій ємності і виделкою збиваємо до однорідності. Масло розтоплюємо на водяній бані до рідкого стану.
- Додаємо яйця і масло в дріжджову рідина і злегка розмішуємо.
- Починаємо додавати борошно невеликими порціями. Консистенція тіста повинна бути еластичною, але досить м’якою.
- Вимішуємо до тих пір, поки не перестане липнути до рук. А в цьому допоможе рослинне масло. Додаємо його в самому кінці замісу і продовжуємо процес, щоб тісто повністю ввібрало масло.
- Формуємо з тіста кулю, залишаємо його в ємності і ставимо в тепле місце, без протягів, накривши бавовняним рушником. Так воно повинно простояти близько 1.5-2 годин.
- У процесі вистоювання вміст ємності буде збільшуватися в об’ємі. Потрібно провести дві «обминання» – злегка придавити тісто по периметру, щоб воно осіло. Як тільки зійде втретє – потрібно приступати до формування пирога.
- Поки тісто расстаівается, готуємо начинку. Попередньо вимиті яблука очищаємо від шкірки і нарізаємо невеликими кубиками або пластинками, витягуючи серцевину з кісточками і плодовими лусочками.
- Чашу в мультиварці змащуємо рослинним маслом і присипаємо борошном. Відокремлюємо шматок тіста (величина залежить від обсягу чаші). Пуками формуємо з нього млинець і викладаємо на дно так, щоб сформувати досить високі бортики.
- Викладаємо яблука, пересипаючи їх цукром і корицею. Зверху покриваємо «млинцем» з тіста. Краї злегка защипуємо.
- Виделкою робимо проколи в декількох місцях, щоб під час випікання виходив зайве повітря і верх пирога не лопаються.
- В мультиварці включаємо режим «Підігрів» на 10-15 хвилин, щоб пиріг «підійшов» перед випічкою. Змащуємо збитим яйцем. Це дасть апетитну кірочку готовому пирогу.
- Потім встановлюємо режим «Випічка» на 45-50 хвилин.
Готовий пиріг витягувати злегка остигнув за допомогою решітки-пароварки.
Перед подачею на стіл можна присипати цукровою пудрою і прикрасити свіжими ягодами або гілочкою м’яти.
Кілька корисних порад
Дріжджовий пиріг в мультиварці не матиме такої рум’яної скоринки, як в сільській печі або духовці. Присипте його зверху цукровою пудрою або полийте шоколадною глазур’ю. Це єдиний недолік випічки в цьому кухонному приладі.
Дріжджове тісто «боїться» протягів, сильної вібрації і переміщень. Забезпечте йому повний спокій, тоді випічка вийде повітряної і пишною.
Якщо додати більшу кількість борошна – пироги будуть жорсткими і не такими пишними.
Обов’язково додавайте в тісто сіль, навіть якщо це солодка випічка. Дріжджі без неї не такі активні. Відповідно, очікуваної пишноти не буде. Крім того, без солі готові пироги швидко зачерствеют.
Готову випічку ще гарячої накрийте бавовняним рушником, щоб вона «відпочила». Тоді пироги довго будуть м’якими.
Чи не упаковуйте охолоджені пироги в поліетиленові пакети. Вони, звичайно, довше не будуть черствіти, але смак від цього зіпсується.
Хочете, щоб дріжджова випічка вийшла на славу – не вдавайтеся до допомоги кухонних механізмів під час приготування тіста. Воно дуже «любить» тепло людських рук.
Бабушкін рада або вікової забобон – Не приступайте до роботи з тестом в поганому настрої або якщо ви на кого-то в образі. Пиріг не вдадуться.