Яловичина завжди вважалася найкориснішим м’ясом з усіх існуючих. У ній безліч вітамінів і мікроелементів. Білок засвоюється людським організмом практично на 100%. А кількість заліза гарантує відновлення гемоглобіну в оптимальні терміни.
Саме яловиче м’ясо рекомендую давати маленьким дітям в якості першого м’яса в життя. Але природно стейк з яловичини в мультиварці не підійде для дитячого харчування. А ось чоловіки будуть дуже раді такому м’ясної страви в будь-який час доби.
стейк класичний
Для приготування стейків використовується певний вид м’яса, який вирізається з тієї частини туші, де можна це зробити поперек волокон. У таких випадку використовується м’ясо, вирізане між хребтом і ребрами.
Саме слово «антрекот» прийшло до нас з кулінарної столиці світу – Парижа. У дослівному перекладі з французької означає «між ребрами».
Стейк може бути як на кісточці, так і без неї.
продукти
- Яловичий антрекот без кісточки – півкіло
- Оливкова олія – 50-60 гр.
- Сіль, приправи для м’яса – за смаком
Рослинна олія може бути будь-яким, але обов’язково без запаху. Воно використовується для маринування м’яса і має бути високої якості. Від цього залежить смак готового блюда.
приготування
- М’ясо нарізаємо шматками товщиною близько 2 см. Саме така товщина дозволить зробити соковитий антрекот.
- Змішуємо рослинне масло з сіллю і спеціями, масу трохи підбиваємо, щоб всі інгредієнти перемішалися, а сіль розчинилася.
- Натираємо шматочки м’яса ароматної сумішшю і залишаємо при кімнатній температурі не менше ніж на півгодини. За цей час м’ясо промаринуется і вбере в себе сіль і спеції.
- В мультиварці встановлюємо режим «Жарка» і закладаємо шматки м’яса. Масла додавати не потрібно, так як антрекот вже покритий маслом.
- Обсмажуємо до рум’яної скоринки з обох сторін.
- Потім закриваємо кришку і готуємо чверть години. М’ясо протушкувати, але сік з нього не виділиться, так як обсмажена корочка «не пустить його на волю».
- Потім відкриваємо кришку і даємо рідини випаруватися. Антрекот ще раз додатково прожарітся і рум’яна кірочка стане ще більш ароматною.
Час варіюйте самі, так як від цього показника залежить ступінь прожарювання. Любіть з кров’ю – досить буде 5-7 хв.
Подавати стейки потрібно гарячими, зі свіжою зеленню, овочевим салатом і гострими соусами. Як гарнір підійдуть овочі-гриль: перець, баклажани, кабачки і помідори. Від картоплі краще відмовитися. Він нівелює пікантний смак м’яса.
Відбивні «Фантастик»
Відбивні з яловичини в мультиварці – це теж стейк, тільки приготований особливим чином. Смажена яловичина в клярі, та ще й запечена під вершково-грибним соусом, буде фантастичним гарячим м’ясним блюдом на будь-якому столі.
На відбивні теж найкраще підходить антрекот, так як м’ясо нарізано уздовж волокон і при відбиванні НЕ буде розвалюватися або рватися.
продукти
- Кілограм яловичого м’яса (антрекота)
- півкіло печериць
- 1 цибулина велика
- Стакан некислим жирної сметани або вершків
- 100 гр. твердого жирного сиру
- 2-3 курячих великих яйця
- Пару столових ложок борошна
- Стакан мінеральної води сильногазованою
- Сіль, спеції, часник – за смаком
- Рослинну рафіновану і вершкове масло – для обсмажування і соусу.
В рецепт можна внести корективи. Відбивні після клярі рекомендується обваляти в панірувальних сухарях. Так на них вийде хрустка скоринка. Але це варто робити в тому випадку, якщо ви не будете їх запікати під вершковим соусом.
приготування
- М’ясо нарізаємо вздовж волокон на шматки, товщиною близько 1 см і відбиваємо дерев’яним молоточком так, щоб шматок збільшився в розмірах.
- З’єднуємо сіль і спеції. Цією сумішшю натираємо відбивні і відкладаємо їх в сторону на 15-20 хв., Щоб трохи промаринувалося. Краще скрутити шматки в трубочку, скласти в тарілку і зверху обтягнути харчовою плівкою. У холодильник ставити не потрібно.
- Тим часом займемося вершково-грибним соусом. Гриби промиваємо, нарізаємо тонкими пластинками і відкидаємо на друшляк, щоб стекла зайва рідина.
- В мультиварці встановлюємо режим «Жарка», закидаємо вершкове масло (50-60 гр.) І даємо йому розтопити. Не чекаючи його кипіння, закидаємо гриби і обсмажуємо, періодично перемішуючи, хвилин 6-7.
- Цибулю нарізаємо дрібними кубиками і відправляємо до грибів. Продовжуємо смажити до повної готовності лука.
- Заливаємо вершки або сметану, заправляємо сіллю і спеціями, перемішуємо і даємо згасити 2-3 хв. Перекладаємо на тарілку, а чашу моєму і насухо витираємо перед обжаркой відбивних.
- Готуємо кляр. Розбиваємо яйця в емальовану або скляну ємність, додаємо борошно, сіль і подрібнений часник. Гарненько збиваємо виделкою, щоб не було грудочок. Поступово вводимо мінералку, домагаючись консистенції сметани. Під час приготування клярі орієнтуйтеся на кількість відбивних.
- Виставляємо режим «Жарка», наливаємо рослинне масло так, щоб воно повністю покрило дно чаші. Даємо йому гарненько розігрітися.
- Занурюємо підготовлені відбивні в кляр і стежимо, щоб м’ясо було повністю покрито яєчною масою з усіх боків.
- Опускаємо в масло і смажимо з обох боків до рум’яної скоринки. Приготовлені відбивні виймаємо на тарілку і обсмажуємо наступні.
- Тепер виставляємо «Гасіння» або «Випічка» на 15-20 хв. Укладаємо відбивні на масло, в якому вони смажилися. Робимо шар м’яса, поливаємо його вершково-грибним соусом і присипаємо натертим на крупній тертці твердим сиром. Процес повторюємо до тих пір, поки не закінчаться інгредієнти. Закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу.
Подавати до столу гарячими, з гарніром зі свіжих овочів або рису.
Секрети м’якої і соковитою яловичини
Яловиче м’ясо жорсткіше, ніж свиняче або куряче. Але якщо його замаринувати особливим чином, то блюдо вийде нітрохи не гірше, ніж з ніжних сортів м’яса. Для цього потрібно взяти літр кип’яченої теплої води і розчинити в ньому чайну ложку солі, півсклянки цукру і свіжовичавлений сік цілого лимона. Опустити м’ясо в цей маринад і залишити при кімнатній температурі на 2-3 години. Потім приступати до приготування страви з будь-якого рецепту.