Яловичина – один з найпоширеніших видів м’яса, який присутній на наших столах практично щодня. Хоч воно так популярно, але багато господинь недолюблюють це продукт за його жорсткість і специфічний запах під час приготування в готових стравах.
Ми ж пропонуємо вам рецепти, які не просто урізноманітнюють ваше меню, але і зроблять переворот в ваших уявленнях про способи приготування. Бажання з яловичини в мультиварці – хіт сезону.
Пастрома з яловичини стане хорошою закускою на святковому столі. Бутерброди з нею сподобаються вашим малюкам і вони із задоволенням будуть уплітати такі сніданки в школі на перерві.
пастрома ароматна
Використання ароматних спецій і запашних трав зробить це блюдо практично делікатесом.
складові
- Грудинка яловича цільним шматком – 700-800 гр.
- Морква – 1 шт.
- Часник – 1 велика головка
- Рослинна олія – 3-4 ст. л.
- Гірчиця гостра – 2 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Спеції – 1 ст. л.
Спеції можна взяти за бажанням, а можна використовувати покупної набір «Пастрома» або «Бажання» (фірма виробник «Мрія»). У цих наборах збалансований склад і він як не можна краще підійде для цієї страви.
приготування
- Готуємо овочі. Морква нарізаємо невеликими брусочками, часник – пластинками середньої товщини.
- Грудинка цільним шматком вимагає особливого підходу в Маринівка. Прорізаємо ножем отвори в м’ясі і засовуємо туди підготовлені моркву і часник.
- Змішуємо рослинне масло, гірчицю, сіль і спеції. Суміш підбиваємо виделкою, намагаючись зробити якомога більш однорідною.
- Натираємо отриманим маринадом м’ясо і залишаємо мінімум на 6 годин на холодному місці. Пастрома повинна промаринуватися.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка» на 40 хв. Змащуємо чашу рослинним маслом. Викладаємо м’ясо в ємність, закриваємо кришку і готуємо 20 хв.
- Після закінчення часу відкриваємо кришку і перевертаємо шматок на іншу сторону. Готуємо до звукового сигналу.
- Потім ставимо програму «Гасіння» на 2 години і готуємо під закритою кришкою. Час вказано приблизно – воно залежить від потужності вашої помічниці.
- Перевірити готовність можна наступним чином. Візьміть бамбукову паличку і проткніть нею шматок м’яса. Якщо воно м’яке і з проколу сочиться світлий сік – готово.
- Щоб пастрома була ще ніжніше, залиште її на пару хвилин в вимкненому мультиварці під закритою кришкою.
Подавайте до столу цільним шматком, з одного боку зробивши нарізку тонкими скибочками.
Бажання яловича «Соковита»
Яловича грудинка цільним шматком або вирізка чудово підійдуть для приготування цієї страви. Пастрома з пісного, ніжного м’яса за цим рецептом вийде дуже соковитою і з успіхом замінить покупні ковбаси.
Необхідно
- Грудинка нежирна (бажано одним шматком) – 700-800 гр.
- Вода і сіль з розрахунку на 1 склянку 1 ст. л. солі
маринад:
- Оливкова олія – 2 ст. л.
- Сіль – ½ ч. Л.
- Коріандр мелений – 1 ч. Л.
- Суміш трав (прованська) – 1 ч. Л.
- Суміш перців – 1 ч. Л.
- Паприка – 2 ч. Л.
Якщо немає оливкового масла, його замінить високоякісним рафінованим соняшниковою або кукурудзяним. Кількість спецій можна зменшити або збільшити до смаку.
приготування
- Грудинка або вирізка заливається водою в емальованій посудині. Потрібно підрахувати, скільки склянок води піде на те, щоб м’ясо повністю покрилося рідиною. Потім виливаємо водичку в миску і додаємо сіль з розрахунку на 1 склянку води 1 ст. л. солі. Гарненько перемішуємо, щоб сіль повністю розчинилася і отриманим розсолом заливаємо яловичину. Ми залишаємо просолитися на 12 годин. Краще це робити на ніч.
- Вранці виймаємо м’ясо, викладаємо на друшляк, щоб стекла зайва рідина. Потім обсушуємо щільним паперовим рушником.
- Готуємо маринад. Змішуємо рослинне масло з усіма зазначеними інгредієнтами. Грудинка натирається отриманою сумішшю з усіх боків. Якщо любите часник, можна нашпигувати їм шматок.
- Беремо фольгу, змащуємо її олією і загортаємо в неї шматок підготовленої яловичини. Слідкуйте за тим, щоб краї фольги були зверху. Так сік під час приготування не буде витікати в чашу і пастрома буде соковитою.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка» на 1.5-2 години. Укладаємо наш згорток, закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу.
- Готове м’ясо залишаємо цілим шматком у фользі до повного охолодження. Дістаємо з чаші і відправляємо в холодильник знову на 10-12 годин.
Охолоджена і справжні пастрома буде ароматною, соковитою і ніжною. Нарізайте її тонкими скибочками і подавайте до столу з гірчицею або кетчупом.
Корисні поради
Якщо немає можливості взяти м’ясо цілим шматком, можна використовувати такий прийом. Тонкі шматки промаринувати, нашпигувати і загорнути в рулет. Скріпити шпагатом і готувати в такому вигляді. Знімати нитки потрібно тільки з холодного страви, щоб воно не розвалилося.
Якщо немає можливості залишити м’ясо в розсолі на 12 годин, можна використовувати шприц, щоб накачати солоний розчин всередину. Так грудинка, навіть якщо вона великим шматком, буде солоної і всередині.
Пастрома відрізняється від буженини способом маринування м’яса. Для буженини використовують традиційно сухий маринад, а для Пастрома – розсіл. Сухий спосіб додасть готовому блюду більше аромату і різкості. Водний зробить м’ясо ніжним, соковитим і більш нейтральним за смаком. Врахуйте це відмінність, планую кінцевий результат.