Приготуємо мідії в мультиварці і заново відкриємо для себе чарівний світ мешканців морського дна. Адже таким смачним і дуже швидким блюдом можна годувати всю сім’ю і гостей хоч кожен день.
Морепродукти завжди вважалися корисною їжею, яка потрібна людському організму як джерело білків, вітамінів і мікроелементів, найважливішим з яких є йод, а ще омега-3 жирні кислоти. Дієтологи рекомендують включати в раціон страви з риби і морепродуктів щонайменше 2 рази на тиждень.
Рецепти приготування в мультиварці дадуть можливість вибрати оптимальний варіант приготування.
Мідії «Французький шарм»
Жульєн ми вважаємо споконвічно французьким. Але самі французи під цим словом мають на увазі спосіб нарізання продуктів для будь-якої страви. Ми ж пропонуємо рецепти жульєну в нашому розумінні – блюдо в вершковому соусі під сирною скоринкою.
продукти
- Півкілограма мідій морожених;
- одна велика цибулина;
- півсклянки жирних вершків;
- 150-200 гр. твердого сиру жирних сортів;
- сіль, спеції за смаком;
- рослинне масло для обсмажування.
Мідії – низькокалорійний продукт, але блюдо з вершками і твердим сиром таким не буде. Хочете приготувати дієтичне блюдо – використовуйте менш жирний молочний продукт і не додавайте сир. Але смак справжнього жульєну, який нам обіцяють відомі рецепти, ви не отримаєте.
приготування
- Заморожені продукти викладаємо в друшляк і обдаємо окропом. Цього буде достатньо, щоб приступати до приготування жульєну.
- Включаємо режим «Випічка» на 25-30 хв. Додаємо в чашу пару ложок рослинного масла і гарненько його прогреваем.
- Додаємо мідії і обсмажуємо 10 хвилин, періодично помішуючи. Кришку не закриваємо, щоб випаровувалася зайва волога.
- Через покладений час закидаємо нарізаний дрібними кубиками цибулю і продовжуємо обсмажувати в такому ж режимі ще 10 хв.
- У самому кінці приготування заливаємо вершки, заправляємо сіллю і спеціями і готуємо до звукового сигналу (ще 5-10 хв.)
- Сир натираємо на крупній тертці і викладаємо поверх мідій. Закриваємо кришку і чекаємо 5-10 хв, поки сир не розплавиться.
Рецепти пропонують використовувати фірмовий прийом і подати таке блюдо з морепродуктів з пастою і салатом зі свіжих овочів. Втім – вирішувати вам.
Мідії в пікантному соусі «Італійський вечір»
Мідії в мультиварці під томатно-вершковим соусом, з додаванням середземноморських спецій і традиційної італійської пасти «альденте» – найкращі рецепти романтичної вечері. Адже до всього іншого вони ще й непоганий афродизіак.
складові
- Упаковка морожених мідій (450-500 гр.) Без панцирів;
- по півсклянки вершків і томатної пасти;
- два-три великих зубчики часнику;
- велика ложка «прованських трав»;
- сіль, паприка за смаком;
- пармезан – 50-70 гр.
Якщо під рукою немає прованських трав, їх можна замінити орегано і базиліком, а замість пармезану використовувати таку ж кількість твердого жирного сиру.
приготування
Найпоширеніші рецепти розморожування мідій для цієї страви:
Помістити морожені морепродукти в чашу мультиварки і включити режим «Жарка». Через 5 хв. вони Отта, але будуть повністю занурені в воду. Їх потрібно відкинути на друшляк, воду з чаші вилити і витерти її насухо.
Викласти продукт в друшляк і опустити в окріп на 2-3 хв, потім пролити проточною холодною водою і дати стекти зайвої рідини.
- Тепер приступаємо безпосередньо до приготування мідій в вершково-томатному соусі.
- Морепродукти викладаємо в чашу, виставляємо режим «Жарка», налити кілька ложок оливкової олії і обсмажувати, помішуючи, 5-7 хв.
- Тим часом дрібно рубаємо часник і натираємо на дрібній тертці сир.
- Через покладений час додаємо до мідій часник і томатну пасту, заправляємо сіллю і спеціями. Можна використовувати свіжі помідори замість томатної пасти. Їх потрібно натерти на тертці, видаляючи шкірку.
- Готуємо ще 3-5 хв. і вводимо в блюдо вершки, даємо закипіти.
- Вимикаємо мультиварку і залишаємо на підігріві ще на 5 хв.
Подавати потрібно з макаронами «альденте», присипавши зеленню і тертим сиром.
морські поради
Вибираючи в супермаркеті мідії, стежте, щоб крижана глазур не була занадто товстою, а її шар рівномірно покривав всю поверхню продукту. По-перше – можете заплатити за воду, по-друге – можлива повторна заморозка продукту і його псування.
Морепродукти не вимагають тривалої термічної обробки. Якщо використовуєте їх в стравах з іншими інгредієнтами, врахуйте цей факт.