Легкі рецепти

Ікра з кабачків на зиму: 2 шалений смачні рецепти – пальчики оближеш!



Чи може бути в сім’ї багато коронних рецептів ікри з кабачків на зиму? Так, що пальчики оближеш від кожного, а останню баночку умовиш задовго до весни. Виявляється, може. Якщо планомірно пробувати різні варіанти і бути готовим до відкриттів.

Елементарно зробити просту класику – кабачкову ікру з томатною пастою без обсмажування овочів. Такий рецепт чекає вас першим, з фото крок за кроком, детальним описом та гарантованим успіхом. А другий алгоритм для карколомної закуски – це вишуканий варіант з попередніми обсмажуванням компонентів.

Обидва варіанти не вимагають стерилізації заготовок. Гарячу ікру розкладаємо в стерилізовані банки і закочує. Зберігаємо в темному місці при кімнатній температурі.

Для обох заготовок потрібні стерилізовані банки і кришки. Використовуйте будь-який спосіб стерилізації: духовка, пар, мікрохвильова піч. Кришки просто залийте окропом.

Основний склад закуски радує бюджетними овочами – кабачок, морква, цибуля. Легко купити, низька ціна і абсолютно зрозумілий смак. Ідеальний вибір для переробки багатого врожаю, з ностальгічною ноткою про щасливе дитинство. Адже ми теж пам’ятаємо бутербродики і картопельку в супроводі ікри з кабачків.

Кабачкова ікра з томатною пастою

Простий і швидкий рецепт на зиму. Той випадок, коли в домашніх умовах без стерилізації виходить закуска, яка граючись конкурує зі зразком як у магазині. При цьому ви повністю впевнені в складі. Ніяких сумнівних стабілізаторів і загадкових Е-шек.

Час приготування – до 1 години

Нам потрібні:

Всі овочі зважуємо в очищеному вигляді.

  • Кабачки – 2-2,5 кг
  • Морква – 4-5 шт. (0,9-1 кг)
  • Цибуля ріпчаста – 2-3 шт. (0,9-1 кг)
  • Томатна паста – 100-120 г (4-5 ст. Ложок)
  • Соняшникова олія (без запаху) – 140 мл (9-10 ст. Ложки)
  • Чорний перець (мелений) – 2 щіпка
  • Сіль (грубого помелу, чиста) – до 1,5-2 ч. Ложки (за смаком)
  • Цукор – 1-2 ст. ложки (за бажанням)
  • Оцет (столовий, 9%) – 1 ст. ложка (за бажанням)

Важливі деталі:

  • З цієї кількості вийде 4 баночки в 500 мл. Радимо закочувати максимум в 700 мл ємності.
  • Щоб бути впевненим у виході, беріть більшу кількість інгредієнтів зі списку. На крайній випадок у вас залишиться трошки ікри – до обіду. Вона смачна навіть в теплому вигляді.
  • Якщо потрібна ударна партія баночок (6, 8 …), множте компоненти відповідно – на 3, 4 і т.д.
  • Томатну пасту вибираємо вітчизняну, якісну, густу.

Як приготувати.

Використовуємо будь кабачки: миємо й чистимо від шкірки. Молоді залишаємо з насінням, зі старих, злегка перезрілих видаляємо серцевину з насінням.

Трьом овочі крупно. На ваш вибір: велика звичайна терка, овочева насадка на м’ясорубці або кухонний комбайн.

Моркву миємо, чистимо і теж натираємо – аналогічно кабачків. Цибулю чистимо і ріжемо дрібними кубиками.

Складаємо все підготовлені овочі в посуд, де будемо гасити ікру, і додаємо все масло. Використовуйте зручний вам спосіб – сотейник на плиті або мультиварка. Ікра з кабачків за цим рецептом завжди виходить «Пальчики оближеш!».

Відрізняється зазвичай лише час теплової обробки, щоб всі овочі стали м’якими.

  • При помірному нагріванні на плиті – 40-60 хвилин, періодично перемішуючи рухами від низу до верху.
  • В мультиварці, режим «Гасіння» або «Випічка» – від 35 до 45 хвилин.

Знявши з прогріву, подрібнюємо овочі до потрібної консистенції. Ми любимо працювати блендером, підійде звичайний погружной. Однорідна текстура або невеликі шматочки – на ваш вибір.

Додаємо в масу томатну пасту і добре перемішуємо. Можна посолити – по 1 щіпці, обов’язково знімаючи пробу після кожної. Якщо томатна паста кислувато, може знадобиться цукор. Додаємо і чорний перець, краще мелений, але обережно: він самий пряний.

На цьому етапі орієнтуйтеся на свій смак. Пробувати, доводячи до суб’єктивного ідеалу – привілей митців!

Закінчивши з добавками, повертаємо майже готову кабачкову ікру в посуд для нагріву і уварюємо на слабкому кипінні ще 10-15 хвилин. Увага! Вважайте від початку побульківанія.

На замітку: вигідні акценти.

  • До кінця приготування можна додати 2-3 зубчики часнику (пропустити через прес). Або пару столових ложок рубаної зелені без гірки (кріп, петрушка).
  • Логічним стане і додавання оцту за 5-10 хвилин до зняття з вогню – до 1 ст. ложка на зазначені інгредієнти. Це збільшить термін зберігання готової ікри і, швидше за все, зажадає обов’язкової регулювання по солодощі. Кидаємо дрібку цукру, розмішуємо, пробуємо. Так доводимо до смаку.

Готову гарячу ікру розкладаємо по сухих стерилізованим банкам (2 шт. По 500 мл) – під самий верх. Закриваємо звичними кришками (самозакручівающіміся або простими під закаточний ключ). Перевертаємо банки і вкутуємо для повільного охолодження. Через 24 години прибираємо на зберігання в темний шафа.

Ікра з обсмажених кабачків з помідорами і болгарським перцем

Ще один зразок з колекції «must have» серед елементарних заготовок, чудових за смаком і ціною. Стане в нагоді трошки терпіння. Овочі ми будемо попередньо обсмажувати окремо. Додатково до основних нам знадобляться помідори і болгарський перець.

Всі клопоти – не дарма! Ця кабачкова ікра виходить саме такий, що не обійдеться без облизування пальців і життєствердного прицмокування при дегустації в сімейному колі. Розкутий захват – найкраща похвала господині. Давайте приготуємо!

Час – 1 година 20 хвилин

На 1 літр ікри нам потрібні:



  • Овочі зважуємо в очищеному вигляді
  • Кабачки – 1 кг
  • Помідори – 300 г
  • Болгарський перець – 300 г
  • Морква – 200 г
  • Цибуля ріпчаста – 100-150 г
  • Часник – 3-4 зубчики
  • Цукор – 1 ст. ложка
  • Сіль – 2 ч. Ложки
  • Лимонна кислота – ¼ ч. Ложки (розвести в 1 ст. Ложці води)
  • Рослинна олія для обсмажування
  • Чорний перець (мелений) – за смаком

Важливі деталі:

  • Краще закочувати в 2 баночки по 500 мл. Треба більше? пропорційно збільшуйте компоненти.
  • Помідори і болгарський перець вибирайте соковиті і не найдешевші. Останній повинен бути червоний, помаранчевий або жовтий, обов’язково з товстими стінками, щоб його легше було очистити.

Підготовка овочів.

З кабачками все, як завжди: молоді просто чистимо, а у старих ще й вирізаємо насіння. Ріжемо головного героя невеликими кубиками, так швидше обсмажувати.

Помідори потрібно очистити. Пару насічок хрест навхрест ножем і обдаємо томати окропом, залишивши їх в гарячій воді на 1-2 хвилини. Потім в холодну воду і легко знімаємо шкірку, піддягаючи її ножем. І знову нарізаємо кубиком.

Перець (солодкий і товстостінний!) Очистити складніше, але зробити це бажано. Після ми видалимо насіння і білі перетинки і наріжемо перець невеликим кубиком.

Без фанатизму! Якщо возитися лінь, болгарський перець можна не чистити. Але тоді на передостанньому етапі пюріруйте ікру до повністю однорідної текстури без найменших шматочків. Знадобиться блендер від 600 оборотів.

Для терплячих три способи очищення болгарського перцю від шкірки.

  1. Перший – чистимо перець дуже гострою овощечисткой, з мінімальним захопленням м’якоті.
  2. Другий – завантажуємо перці в розігріту до 180 градусів духовку, тримаємо там хвилин 20-30. Потім дістаємо і кладемо в щільно закривається каструлю або пластиковий пакет. Перець охолоне, і одночасно відійде тонка шкурка. Її легко підчепити і зняти.
  3. Третій спосіб – для власників газових плит: кладемо перець на конфорку і обпалюють на відкритому вогні з усіх боків. Не бійтеся, утворюються підпалини до чорна. Ховаємо перець в пакет на 10 хвилин (зав’язати!) І дістаємо овоч в «зморшках» і чорних пузирчастих лусочках на місці підпалин. Це і є та шкірка, яку легко зішкребти ножем.

Часник дрібно рубаємо. Залишилися цибулю і моркву, підготовка яких очевидна: чистимо і подрібнюємо кубиками. Нас завжди виручає терка Бернер.

Для обсмажування найкраще зробити нарізку всіх овочів в приблизно однаковому розмірі. Але можна заощадити час і натерти моркву, а часник продавити через прес.

Обжарка овочів для ікри.

Краса цієї кабачкової історії в тому, що ми обсмажуємо овочі окремо. Там краще розкриваються їх смакові акценти, а готова закуска виходить більш насиченою.

Наливаємо трохи масло в глибоку зручну сковороду і обсмажуємо по 3-5 хвилин кожен інгредієнт. Цибулю і часник можна об’єднати.

Можна працювати відразу в кілька сковорідках. Або укладати овочі в одну сковороду один за одним, невеликими порціями підливаючи масло. Нам потрібен помірний вогонь і постійне помішування. На жаль, але смак пригорілі овочів буде відчуватися в готовій страві.

Тушкуємо, пюріруем, уварюємо і закриваємо в банки.

Пасеровані овочі збираємо разом в одному сотейнику і заправляємо усіма приправами – сіль, перець, цукор і лимонна кислота, розчинена у воді. Кількості в рецепті умовні. На наступному кроці ви спробуєте пюрерірованную масу і зможете додати будь-яку з приправ.

Для закачування тушкуємо заправлені овочі на слабкому вогні під кришкою – 1 година. Регулярно перемішуємо, щоб не пригорає. Для ікри, яку готуємо до столу, досить і 40 хвилин томління.

Готові овочі треба перетворити в пюре. Блендер – відмінний помічник! Перекладаємо в чашу, прокручуємо в пюре на малій, а потім на високій швидкості і пробуємо. Ось він! Черговий момент доведення до смаку – під особисті переваги. У хід можна пустити все, що любите, в т. Ч. Зелень.

Для видалення зайвої вологи пюре з блендера повертаємо в сотейник і потримаємо на слабкому кипінні ще 5 хвилин. Обов’язково пробуємо, і, якщо потрібно, знову додаємо по поголоски цукру / солі / кислоти.

Ікра готова! Її чекають стерилізовані банки. Ми знову обійдемося без стерилізації. Завантажили гарячу ікру по банкам, закрутили кришку (тфіст-офф або з машинкою) і поставили догори дном під утеплення на 1 добу.

Залиште трошки закуски на пробу. Важливий нюанс: смак максимально розкривається після настоювання в холодильнику – 1 добу, в щільно закритій баночці. Так ви переконаєтеся самі, що рецепт ікри з кабачків на зиму з обсмажуванням компонентів дасть фору магазинної. Складно утриматися, щоб не облизати пальчики, дегустуючи улюблену закуску!

Будемо раді дізнатися кращі секрети, які застосовуєте ви.

До швидкої зустрічі в рубриці «Легкі рецепти» / «Домашні заготовки»!

Мініатюра до статті Ікра з кабачків на зиму: 2 шалений смачні рецепти - пальчики оближеш!Мініатюра до статті Ікра з кабачків на зиму: 2 шалений смачні рецепти - пальчики оближеш!



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.