Приходить весна, а з нею і час Великого посту. В цей час люди обмежують себе в деяких продуктах. Але ж це не привід відмовитися від смачної, солодкої випічки.
А ще весна – це час, коли кожна жінка хоче виглядати на всі 100. Зимовий раціон харчування передбачає певний набір ваги, так як їжа в холодну пору року більш калорійна, ситна і важка. І ще сезонна депресія, викликана нестачею сонця і тепла, змушує «заїдати» поганий настрій всякими не зовсім корисними смакотою.
Тепер же настав час приводити себе в порядок і скидати зайві кілограми. Але робити ми це будемо смачно і красиво. Благо є мультиварка, яка допоможе приготувати будь-яку страву.
Кекс «Яблучна фантазія»
Соковита випічка з малою кількістю калорій вийде пишною, ароматною і дуже смачною. До ранкової кави або вечірнього чаю – саме воно.
складові
- Борошно пшеничне в / с – 250 гр.
- Олія соняшникова рафінована – 50 гр.
- Вода тепла – за потребою
- Цукор-пісок – 150 гр.
- Порошок для випічки – 1 пакетик (20 гр.)
- Порошок какао – 2 ст. л.
- Кориця – 1 ч. Л.
- Яблуко велике – 1-2 шт.
Не любите корицю, замініть її ванільним цукром. Кількість яблук регулюйте самі. Також можна додати сухофрукти (родзинки, курага, інжир). Але тоді яблук беріть менше.
приготування
- Борошно просіваємо через капроновое сито, щоб збагатити її киснем.
- Змішуємо всі сухі інгредієнти в емальованій посудині.
- Додаємо рослинне масло і теплу воду, доводячи консистенцію до стану густої сметани.
- Яблуко очищаємо і натираємо на крупній тертці. Якщо використовуєте сухофрукти, їх потрібно попередньо залити окропом і залишити на кілька хвилин, злити воду злегка обсушити. Великі сухофрукти подрібнити, присипати борошном, щоб шматочки рівномірно розподілилися по тесту і під час випічки не опадають вниз.
- Додаємо фрукти в тісто і знову перемішуємо, намагаючись домогтися максимальної однорідності.
- Ємність в мультиварці обмазуємо рослинним маслом і подпиліваем борошном, щоб готова випічка легко вийшла з ємності.
- Викладаємо масу в підготовлену чашу і ложкою вирівнюємо поверхню.
- Включаємо на 60 хв режим «Випічка». Закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу.
Пісна випічка витягується за допомогою решітки-пароварки. Даємо їй повністю охолонути і присипаємо цукровою пудрою. Прикрашаємо свіжими ягодами або яблучними слайсами, гілочкою свіжої м’яти.
Торт «Чайний»
Випічка з використанням міцного чаю в якості основи буде незвичайною і смачною. Випечений пиріг можна розрізати на кілька коржів і перемазати варенням або чимось цікавіше.
продукти
- Чай міцний – 1 склянка
- Цукровий пісок – 150 гр.
- Мед світлий – 2 ст. л.
- Масло рослинне рафіноване – 50 гр.
- Борошно – 500 гр.
- Сода харчова – 1 ч. Л.
- Оцет столовий 9% – 2 ст. л.
- Розпушувач – 1 ч. Л.
Для начинки:
- Ізюм – 100 гр.
- Курага – 100 гр.
- Чорнослив в’ялений – 100 гр.
- Мед – 3-4 ст. л.
- Лимон – ½ цитруса
- Горіхи волоські подрібнені – ½ склянки
Якщо немає такого набору продуктів, можна використовувати густе домашнє варення з улюблених фруктів або ягід.
приготування
- Заварюємо міцний чай. На склянку окропу беремо 2 ч. Л. заварки або 2 фільтр-пакети. Даємо заваритися в чайничку, проціджуємо і в теплу рідину додаємо цукор і мед. Ретельно перемішуємо до повного розчинення цукру.
- Додаємо в рідину рослинне масло.
-
В окремій ємності з’єднуємо соду і розпушувач. Додаємо оцет, щоб погасити активні компоненти і запустити процес бродіння. Саме ця суміш дасть можливість тесту піднятися.
- Додаємо пінну суміш до чайної і перемішуємо.
- Борошно просіваємо через сито і поступово вводимо в рідину, постійно перемішуючи. Консистенція вийде рідкуватий – це нормально.
- Чашу змащуємо рослинним маслом і присипаємо борошном.
- Висипаємо тісто, розрівнюємо поверхню ложкою.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка» на 45-50 хв. Випікаємо при закритій кришці.
- Готова випічка витягується не відразу. Їй потрібно трохи постояти у відкритій мультиварці і злегка охолонути. Потім за допомогою решітки пароварки дістаємо пиріг і повністю охолоджуємо. Розрізаємо на кілька коржів.
- Якщо використовуємо варення – перемащуємо коржі і формуємо торт. Присипаємо зверху цукровою пудрою, змішаною з какао-порошком.
- Але можна зробити абсолютно чудову начинку. Сухофрукти заливаємо окропом і даємо їм настоятися. Потім відкидаємо на друшляк, щоб стекла зайва рідина.
- М’ясорубкою або блендером подрібнюємо сухофрукти і лимон. З’єднуємо цю «кашу» з подрібненими горіхами і медом. Перемішуємо до однорідності і цією масою перемащуємо коржі.
Така пісна випічка стане улюбленою і ви будете її готувати в будь-який час року.
Дріжджовий пиріг з грибами
Дріжджова пісна випічка може бути як солодкою, так і солоною. Відкриті та закриті пироги, пиріжки, булочки, рогалики – все це можна приготувати з такого смачного і повітряного тіста.
продукти
Для тесту:
- Вода кип’ячена тепла – 0.5 л.
- Дріжджі пресовані живі – 50 гр.
- Цукор – 2-4 ст. л.
- Сіль – 1 ч. Л.
- Борошно – за потребою
- Рослинна олія без запаху – 50-70 гр.
Для начинки:
- Гриби – 500 гр.
- Морквина – 1 шт. (Велика)
- Лук-ріпка білий – 1 шт. (Великий)
- Сіль, приправи – за смаком.
Якщо це буде солодка пісна випічка – збільште кількість цукру в тесті. Для пісного дріжджового тіста краще брати живі дріжджі, вони краще піднімають масу і пиріг вийде пишним.
приготування
Тісто можна готувати двома способами: опарним і безопарним, або прямого замісу. Розглянемо обидва.
Опарний спосіб:
- У теплій воді розчинити цукор і сіль. Додати дріжджі і розмішати, щоб вони «розпустилися» в рідини. Дати 10-15 хв. постояти, щоб з’явилися дрібні бульбашки. Це дріжджі починають «дружити» з цукром.
- Просіваємо близько 2 ст. муки. Додаємо їх в дріжджову рідина і перемішуємо, щоб не було грудочок. Накриваємо бавовняним полотенечком і ставимо в тепле місце, захищене від протягів, на 30-40 хв. За цей час опара повинна збільшитися в розмірах приблизно вдвічі.
- Заливаємо в опару рослинне масло і починаємо додавати просіяне борошно, замішуємо м’яке, але еластичне тісто. Знову накриваємо рушником і ставимо в той же місце на 1.5-2 години. Тісто буде збільшуватися в розмірах. Його потрібно 1 раз прим’яти і знову дати піднятися.
- Після цього можна приступати до формування пирога.
Спосіб прямого замісу (безопарний):
- У теплу воду додати цукор, сіль, дріжджі і розмішати до однорідності. Додаємо масло.
- Просіваємо борошно і поступово вводимо в рідину, замішуючи м’яке тісто.
- Накриваємо рушником, ставимо в тепле місце на 1.5-2 години для підйому. Процес з двома обминання. Після цього приступаємо до пирога.
Безпосередньо пиріг:
- Поки піднімається тісто, готуємо начинку. Гриби подрібнюємо і обсмажуємо на рослинному маслі, додаючи нарізаний кубиками цибулю і натерту на дрібній тертці моркву. Заправляємо сіллю і приправами. Грибну начинку можна приготувати в мультиварці, а можна на сковорідці – як буде зручніше.
- Тісто розділяємо на дві нерівні частини. Велику вимішуємо на дощечці з малою кількістю борошна і формуємо руками !!! блін, товщиною близько 1-15 см. Величину розрахуйте так, щоб покрити дно і боки чаші в мультиварці.
- Чашу змащуємо масло, присипаємо борошном і викладаємо підготовленої тісто. Викладаємо начинку і розрівнюємо ложкою.
- Другу половину тіста теж вимішуємо і робимо «кришку» для пирога. Накриваємо начинку і робимо виделкою або тонкої паличкою проколи, щоб під час випікання виходило повітря і тісто не «порвало». Змащуємо верх рослинним маслом, щоб вийшла блискуча скоринка на готовому пирозі.
- Виставляємо режим «Випічка» на 1-1.2 години, закриваємо кришку і випікаємо до звукового сигналу.
- Готовий пиріг залишаємо на 10-15 хв. в чаші, відкривши кришку. Нехай випічка настоїться і відпочине.
Виймаємо гратами-пароваркою, перекладаємо на блюдо. Присипаємо рубаним кропом і зеленою цибулею. Пиріг буде смачним як в теплом, так і в холодному вигляді.
Поради
Пісна випічка дуже проста в приготуванні. Для неї потрібно мінімум продуктів, які завжди є під рукою.
Рідке тісто випікається під закритою кришкою до закінчення процесу, інакше випічка «опаде» і вийде млинець, а не пишний кекс.
Пісна випічка повинна після закінчення приготування ще деякий час пробути в мультиварці. Тоді після вилучення вона не опаде і не деформується.