Сметанний

Торт Монастирська хата: рецепт з фото найсмачніший




Торт Монастирська хата – це справжній шедевр в кулінарії, який цілком можливо приготувати в домашніх умовах. Потрібно, звичайно, постаратися, але всі зусилля того варті. І найголовніше – існує кілька варіантів такого десерту, тому кожен зможе знайти свій улюблений варіант.

Торт Монастирська хата з вишнею

Торт Монастирська хата з вишнею

Отже, для того, щоб випробувати на своїй кухні роками перевірений рецепт, необхідно заздалегідь підготувати:

  • 800 мл сметани;
  • 250 г цукрового піску + 1 стакан;
  • 200 г маргарину;
  • 200 г жирної сметани;
  • 2 ст. просіяного борошна;
  • 2 курячих яйця;
  • 1 л консервованих вишень;
  • 0,5 ч. Л. харчової соди, гашеного оцтом;
  • волоські горіхи додаються за бажанням.

Основні етапи приготування:

Для приготування тіста яйця добре збиваються з цукром до однорідності. Можна це робити вручну або за допомогою міксера на середній швидкості. Після цього додається розм’якшений (але не теплий) маргарин, сметана, гашене сода, а в самому кінці маленькими порціями – просіяне борошно. Тісто замішується руками, поки не стане м’яким і не перестане липнути до рук.

Торт Монастирська хата з вишнею

Отримана маса ділиться на 15 максимально рівних частин (можна і на 10, якщо торт буде невеликого розміру). Вони викладаються на велику дошку і поміщаються в холодильник на півгодини.

За цей час необхідно відкрити банку з вишнями і повністю злити з них сік. Для зручності можна використовувати друшляк з дрібними дірочками.

Якщо будуть використовуватися горіхи, то вони подрібнюються ножем і злегка підсмажують на сковороді з краплею олії. Після цього перекидаються на серветку, щоб вбрався весь зайвий жир.

Кульки тесту беруться з холодильника по одному і розкочуються в довгу смужку. Вона повинна бути досить тонкою, але при цьому не рватися.

На край такій смужки викладається вишня і, якщо є бажання, оброблені волоські горіхи. Після чого тісто акуратно згортається в трубочку, в якій добре затискаються краю.

Трубочки викладаються на деко так, щоб не стикалися між собою і відправляються в розігріту до 180 градусів духовку. Складно точно позначити час, коли вони будуть готові, але повинен з’явитися світлий золотистий відтінок. При цьому важливо не пересушити трубочки, щоб вони не були твердими.

Для крему стакан цукру збивається з жирною сметаною. Найкраще домашньої, але підійде і свіжа з магазину. Повинна вийти однорідна густа маса без будь-яких грудочок.

Готові трубочки необхідно дістати з духовки і остудити до кімнатної температури. Після чого, п’ять штук викласти на гарне блюдо і гарненько перемазати сметанним кремом.

Зверху викладається чотири трубочки з вишнями, які знову обмазують кремом. Найкраще його не шкодувати і змащувати ретельно, щоб не було порожніх місць.

На наступному етапі викладається вже три трубочки, після лягає дві, а в самому кінці – одна вишнева трубочка. Всі вони повинні бути добре обмазані кремом, щоб торт Монастирська хата добре просочився.

Після того, як останній шар покрився сметаною масою, десерт ставиться в холодильник на 7-10 годин. Саме тому краще всього його робити з вечора.

По закінченню зазначеного часу, домашній торт дістається з холодильника. За бажанням його можна прикрасити розтопленим (або тертим) чорним шоколадом, а так само для декору дуже часто використовуються свіжі або ж зацукровані вишні.

От і все. Рецепт торта Монастирська хата вважається завершеним і повністю готовий до подачі. Така солодкість напевно припаде до смаку не тільки маленьким ласунам, а й дорослим гостям.

Швидкий рецепт торта Хата з вишнею

Швидкий рецепт торта Хата з вишнею

Якщо немає бажання сидіти на кухні кілька годин, щоб приготувати домашній десерт, то наступний варіант торта Монастирська хата стане справжнім порятунком. І ось що знадобиться для його приготування:

  • 900 мл сметани (30%);
  • 300 г цукрового піску;
  • 300 г вишень (заморожених або у власному соку);
  • 120 г вершкового масла;
  • 2 ст. просіяного борошна вищого сорту;
  • 2 ст. л. крохмалю;
  • 1 ч. Л. харчової соди.

Основні етапи приготування:



  1. У глибокій ємності з’єднується просіяне борошно, цукор і сода. Все добре вимішує до максимальної однорідності, після чого додається вершкове масла. Масло «Рубан» виделкою, перетворюється в крихту і перемішується з іншими складовими.
  2. До отриманої маси додається півсклянки сметани, після чого вимішує тісто. Як тільки воно перестане липнути до рук, формується куля і відправляється в холодильник на півгодини.
  3. За цей час розморожуються ягоди, до них додається крохмаль і все ретельно перемішується. Варто запам’ятати, що якщо вишні з кісточками, їх варто витягти заздалегідь.
  4. Охолоджене тісто ділиться на три частини, які розкочуються по черзі в тонкий пласт.
  5. Зверху в один ряд викладаються підготовлені вишні. Їх кількість може змінюватися, в залежності від уподобань окремо взятої людини.
  6. Пласт акуратно скочується в трубочку, щоб начинка не випала і не порвала тісто. «Порожні» кінці без начинки зрізаються гострим ножем.
  7. Деко накривається пекарської папером, а духовку розігрівається до 180 градусів. З отриманих трубочок формується два кола середнього розміру, так як в цей раз торт хата з вишнею матиме незвичайну форму.
  8. Майбутній десерт відправляється в духовку і випікається 25-35 хвилин. Трубочки повинні придбати приємний золотистий відтінок і не бути занадто твердими.
  9. Щоб приготувати сметанний крем настійно рекомендується застелити друшляк марлею і вилити туди всю сметану, щоб стекла вся зайва рідина. На це піде близько двох годин.
  10. Після цього сметана збивається міксером на максимальній швидкості. Потім, до неї поступово додається цукор і збивається до тих пір, поки маса не стане однорідною.
  11. Для зручності, перший остиглий корж лягає на дно рознімної форми. На нього виливається 1/3 всього крему і рівномірно розподіляється по всій поверхні. Зверху викладається другий корж і поливається такою ж кількістю сметанним кремом.
  12. Торт Хата збожеволіє в холод і дістається з холодильника через кілька годин. Залишається лише «підрівняти» краю і прикрасити десерт залишками крему. Для цих же цілей можна використовувати шоколадний сироп, свіжі вишні і горіхи.

Ось такий от незвичайний рецепт торта Монастирська хата з вишнею вдалося отримати в домашніх умовах. І нехай виглядає він незвично, але на смак – справжнє блаженство і райське задоволення.

Маленькі хитрощі

Як бачите, торт Монастирська хата має свої особливості. І щоб такий десерт вийшов на славу, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

маленькі хитрощі

  1. Сметана повинна бути не менше 30% жирності і обов’язково свіжа. В іншому випадку крем вийде дуже рідким і не буде сильно розтікатися.
  2. Якщо в рецепті використовується вершкове масло, то воно повинно бути кімнатної температури, злегка підталим. Розігрівати його в духовці йди на водяній бані не варто.
  3. Замість консервованих вишень іноді використовується густе вишневе варення. В такому випадку майбутні трубочки їм повністю промазиваются з внутрішньої сторони.
  4. Щоб урізноманітнити крем і надати десерту новий смак, до сметани замість цукру домішується невеликими порціями варене згущене молоко. На це піде приблизно одна маленька баночка.
  5. Як декор, крім шоколаду може використовуватися цукрова пудра, какао, невелика кількість кориці і навіть їстівні прикраси у вигляді кавових зерен.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.