Дорогі господині! Чи доводилося вам готувати для близьких смачні десерти, а самим навіть не торкатися до них через дієти і інших причин? Щоб приготування солодких страв закінчувалося їх дегустацією, необхідно підбирати рецепт, в який входять натуральні і корисні інгредієнти. І навіть якщо блюдо вийде калорійним, в іншому воно тільки піде на користь всьому організму.
Пастила магазинна або домашня ?
Улюблені ласощі пастила в даний час містить в своєму складі абсолютно не ті продукти, які використовувалися в 80-90 роках. Виробники, які турбуються тільки про зовнішній вигляд товару, додають в пастилу барвники, консерванти, підсилювачі смаку.
Щоб якомога менше нашкодити організму, перед покупкою потрібно Якщо немає часу пошукати рецепт цих ласощів і приготувати його будинку, то при покупці потрібно звертати увагу на склад виробу. Крім того, бажано не купувати пастилу з барвниками, а на етикетці нехай будуть в основному натуральні продукти.
Ми ж рекомендуємо рецепт, який без зусиль можна приготувати в домашніх умовах і солодкість без шкідливих речовин стане не тільки смачним частуванням для близьких, але і корисним.
Що цінного в пастили ?
Легкий і ніжний десерт пастила імовірно був вперше створений в місті Коломна. Цей рецепт і сам десерт був першим експонатом в музеї пастили, який там існує ще з 18 століття.
Незважаючи на те, що під час приготування пастили губляться деякі корисні властивості, це вміщує в себе йод, кальцій, залізо, калій. Крім того, глюкоза, яка у великій кількості в ній міститься, в будь-який час року підніме настрій і додасть бадьорість втомленому організму.
Ця страва не назвеш дієтичним (його калорійність на 100 г становить 324 ккал), але в якості здорової їжі під час посту або лікування шлунково-кишкового тракту воно стане альтернативою тортів та тістечок.
Яка буває пастила ?
Розрізняють дане ласощі в залежності від продуктів, з якого вона зроблена. Таким чином пастила буває клейова і заварювана. До складу клейової входить пектіно- або агар-патоковий сироп, а заварний – мармеладна маса, з цукрового сиропу з яблуками.
За способом формування пастилу також поділяють на три типи: різьблена, рулетное. пластова. З’їдаючи на сніданок ці ласощі, можна на цілий день зарядити організм бадьорістю і енергією.
Рецепт заварний пастили
Отже, щоб не витрачати гроші на пастилу з магазину, пропонуємо рецепт цього десерту.
Необхідні інгредієнти
Щоб десерт вийшов повітряним і легким необхідно приготувати наступний склад продуктів:
- вода – 1 стакан;
- кориця – 10 г (1 ст. ложка);
- яблука, очищені і нарізані дрібними квадратами – 8 склянок;
- Лимон (лимонний сік);
- Цукор або мед (за смаком).
Приготування
- Для того, щоб готова пастила мала смак і запах приємні для вас, вибирайте ті яблука, сорти яких більше подобаються. У таких плодів необхідно очистити шкірку, а м’якоть нарізати дрібними квадратами. Шкірку від яблук можна не викидати, а додавати в чай або компоти.
- У неглибоку каструлю поміщаємо яблучні кубики і заливаємо їх водою. Чекаємо коли закипить вміст і варимо на повільному вогні до м’якості яблук.
- Потім вичавлюємо в нашу каструлю сік свіжого лимона і посипаємо суміш корицею.
- Тепер, за допомогою погружного блендера прямо в каструлі або в комбайні, робимо з приготованих яблук пюре.
- Пробуємо на смак вийшло пюре: в сильно солодке додаємо сік лимона, а в кислувате – цукор або мед.
- Вистилаємо пергаментним папером (або фольгою) деко і викладаємо, поступово розподіляючи ложкою, яблучну масу. Товщина, яка оптимальна для такого десерту, не повинна перевищувати 1 см.
Тепер потрібно визначитися, де ви будете сушити пастилу. При теплій погоді, можна виставити її на свіже повітря на 24 години.
Якщо ж холодно, то можна використовувати духовку. Прогріваємо її до 60 градусів і на верхньому ярусі просушуємо десерт протягом 10 годин при відкритих дверцятах.
Висушені ласощі розрізаємо на частини. Заварна пастила готова!
Смачного!