Рецепт англійських мафінів відомий і популярний не тільки в Великобританії, але і в країнах – колишніх британських колоніях. Або ж там, де в роки розквіту Британської імперії вплив Лондона було особливо сильним. Їх так і називають зараз – English muffins.
Зазвичай, коли заходить мова про мафіни, ми уявляємо собі маленькі здобні кексики з шоколадом або родзинками, які випікаються в формочках, і подаються на десерт.
Але англійські маффіни – зовсім інша випічка. Це невеликі повітряні булочки з дріжджового тіста, що не дбають в духовці, а смажаться на сухій сковороді без жиру. Тому використовувати рецепт і приготувати їх зможе навіть та господиня, у якої немає духовки.
Перед вживанням готові булочки прийнято розрізати уздовж і намазувати джемом, паштетом, або вершковим маслом.
Виявляється, саме таку випічку в аристократичних англійських родинах прийнято подавати з яйцями по-бенедиктинського.
Рецепт і особливості приготування
Важливе зауваження перед початком роботи: якщо ви вирішили приготувати англійські маффіни, перевірте, будь ласка, наскільки свіжі у вас дріжджі. Рецепт не розрахований на те, що тісто буде довго підніматися, на расстойку йому дається всього півтори – дві години, тому дріжджі повинні бути не тільки швидкодіючими, але і свіжими.
Із зазначеного кількість продуктів повинно вийти 16 булочок, розміром з класичний сирник. Досвідчені господині знають, що зменшувати цю кількість недоцільно, так як булочки дуже смачні, а крім того, добре зберігаються в замороженому вигляді. А ось збільшити порцію вдвічі – рішення раціональне.
Необхідні інгредієнти
- 550 г борошна;
- 12 г сухих дріжджів;
- 1,5 чайної ложки солі;
- 1.5 столових ложки цукру;
- 2-3 столових ложки манної або кукурудзяної крупи;
- 350 мл молока нормальної жирності;
- Яйце – 1 шт .;
- 35-40 г розтопленого вершкового масла.
Іноді в рецепт англійських мафінів включається не цукор, а цукрову пудру. Можна без побоювання замінити одне іншим. Пудри потрібно повна з верхом столова ложка;
Молоко повинно бути кімнатної температур, або трохи тепліше. Якщо ви дістали його з холодильника, трохи підігрійте: так тісто буде краще підніматися;
У переведених з англійської мови рецептах маффинов часто вказується не манна крупа, а семоліна – борошно з твердих сортів пшениці дурум. Вона, так само як і манка, має текстуру з дрібними крупинками, і з нею маффіни також набувають красиву хрустку скоринку, тому право на використання без втрати автентичності має будь-який варіант з трьох.
Приготування тесту для англійських мафінів
- У глибокій мисці змішуємо всі сухі інгредієнти, і не забуваємо про дріжджі. Окремо змішуємо молоко і яйце і злегка збиваємо, так, щоб суміш стала повністю однорідною, і покрилася піною. Додаємо молочно-яєчну суміш в борошно і добре перемішуємо.
- Додаємо масло і продовжуємо заважати. Припустимо трохи спростити рецепт приготування, відразу змішавши молоко, яйце і масло.
- В цілому місити готове тісто потрібно 5-7 хвилин, воно повинно вийти гладким, еластичним і трішки липким.
- Тепер тісто потрібно накрити складеним в кілька разів кухонним рушником, і залишити підходити на півтори-дві години. Іноді в рекомендаціях з приготування булочок рушник замінюється харчовою плівкою. Це не зовсім вірно: для того, щоб тісто добре підходило, необхідна присутність повітря, так що саме «дихає» рушник буде оптимальним рішенням.
- Підходити тісто має в теплому місці: біля плити або просто на столі. Після вистоювання воно повинно приблизно вдвічі збільшитися в обсязі.
Рецепт випікання англійських мафінів
Класичний рецепт пропонує формувати булочки руками. Ось як це робиться:
- Готове тісто викладаємо на присипану борошном дошку або стіл, гарненько обминали, а потім ділимо на 16 частин. Насправді, це дуже просто: спочатку все тісто ділимо навпіл, потім навпіл ділимо кожну його половинку, і так повторюємо ще два рази.
- Потім формуємо круглі булочки, і кожну, легко натискаючи долонею, притискаємо до столу, щоб у маффинов були плоскі поверхні.
- Готові булочки потрібно злегка вмочити з обох сторін в кукурудзяну крупу, або манку, попередньо висипати на плоску тарілку невеликого діаметру. Випічка з такою посипкою отримує дуже смачну хрустку скоринку, так як досить великі частинки крупи не змішуються повністю з борошном, а залишаються на поверхні.
- Сформовані булочки потрібно залишити для кінцевого вистоювання на дошці або столі, прикривши рушником. Буде потрібно на це ще приблизно 20 – 25 хвилин.
Альтернативний рецепт випікання
- Можна трохи змінити рецепт, вірніше, технологію оброблення, і розкачати тісто качалкою в коржик, товщиною 1-1,5 см. А потім видавити з неї гуртки бажаного розміру за допомогою відповідної форми. Якщо ми хочемо, щоб маффинов у нас вийшло 16 штук, то приблизний розмір гуртків повинен скласти 8-9 см, це як раз діаметр чашки середніх розмірів.
- Такі булочки виглядають більш акуратно, та й краще прожарюються, завдяки більшій площі зіткнення з гарячою сковородою.
- Для смаження оптимальна чавунна сковорода з товстим дном. Вона повинна бути суха: ніякого масла або жиру для смаження не потрібно, але її потрібно трохи присипати кукурудзяною крупою або манкою перед тим, як викладати булочки. Можна використовувати сковороду з антипригарним покриттям: її додатково присипати не потрібно, достатньо тієї посипання, що вже є на мафіни.
- Класичний рецепт вимагає розігріти сковороду на середньому вогні і випікати з кожного боку по 5-6 хвилин, накривши кришкою. Але практика показує, що оптимально випічка пропікається, якщо в процесі смаження їх перевернути не один, а два або три рази.
- Готову порцію булочок потрібно зняти зі сковороди на решітку або тарілку. А перед тим як викладати другу порцію, струсити або прибрати серветкою залишилася в сковорідці присипку, інакше вона почне підгоряти. І не забути насипати новий шар.
Зручно використовувати відразу дві сковорідки, так витрачається набагато менше часу на стояння біля плити.
Зовні готові англійські маффіни нагадують великі і пишні сирники. Якщо ваші англійські булочки для аристократів чомусь недостатньо присмажився на сковороді, їх цілком можна довести до готовності в духовці, на це буде потрібно не більше 15 хвилин при температурі 170-180 градусов.Однако піч їх там з самого початку не слід, в духовці вийде зовсім інша на смак випічка.
Подача до столу
Через десять хвилин після смаження трохи охолонули булочки повністю готові до вживання. У них смачна хрустка, але не груба кірочка, і ніжна повітряна серединка.
Не обов’язково все з’їдати відразу: їх можна заморозити, а потім у міру потреби розморожувати до сніданку, виймаючи потрібну кількість з морозильної шафи, і залишаючи на ніч на нижній полиці холодильника.
Щоб розморожені булочки були ще смачніше, рекомендується розрізати їх навпіл уздовж і погріти в мікрохвильовці, на сковороді, або в тостері, а потім трохи змастити джемом або маслом. Або, як це роблять аристократи Лондона, покласти на них яйця Бенедикт або яйця пашот.
Смачного !