Бісквітне тісто завжди користувалося особливою популярністю. Є багато варіантів його приготування. Випічка виходить смачною, пишною і абсолютно різної за смаком залежно від обраного рецепта. Бісквіт на сметані в мультиварці стане вашим відкриттям, якщо ви до сих пір ще не пробували таку випічку.
Торт «Імітація»
Такий бісквіт – прекрасна основа для шикарного десерту. Коржі виходять не дуже високими, але пишними і соковитими. Торт буде доречний на будь-якому столі – і під час сімейного чаювання, і на святковому застіллі.
продукти
На корж:
- 1 куряче яйце;
- півсклянки сметани;
- півсклянки цукру;
- 3 ст. л. борошна;
- чайна ложка розпушувача.
Продукти розраховані на один корж. На торт їх потрібно три.
На просочення:
- 2 ст. л. цукру;
- 2 ст. л. коньяку;
- 5 ст. л. води.
На крем:
- Банка згущеного молока;
- 200 гр. вершкового масла;
- 3 ст. л. какао-порошку
- 50 гр. родзинок;
- 50 гр. чорного шоколаду + 50 гр. горіховою крихти;
- 30 гр. кокосової стружки.
Горіхи можна взяти волоські, лісові або фундук. Їх потрібно просушити перед подрібненням.
приготування
- Додаємо в сметану розпушувач і даємо трохи постояти, щоб погасити.
- Збиваємо міксером яйце з половиною цукру до пінистої пишної маси.
- З’єднуємо сметанним масу з яєчної, досипати цукор, що залишився і продовжуємо збивати.
- Вводимо по одній ложці борошно, не перестаючи збивати тісто. Доводимо до однорідної консистенції.
- Чашу змащуємо вершковим маслом, присипаємо борошном і виливаємо тісто в ємність.
- Встановлюємо в мультиварці режим «Випічка» на 30 хв. і випікаємо до звукового сигналу під закритою кришкою.
- Тим часом готуємо просочення. З’єднуємо воду і цукор, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Додаємо коньяк, знову доводимо до кипіння і знімаємо з вогню. Така просочення не буде «алкогольної», оскільки градуси «загубляться» при кип’ятінні. Так що дітям є торт можна без побоювання.
- Займаємося кремом. Розм’якшене масло викладаємо в пластикову ємність, всипаємо какао і перемішуємо міксером до однорідності. Поступово додаємо масло, продовжуючи збивати. Маса повинна ставати пишною, легкої і шовковистою.
- Готовий корж витягаємо з мультиварки і випікаємо по цій же технології інші. Даємо їм повністю охолонути.
- Починаємо збирати торт. Коржі спочатку скроплюємо просоченням і даємо їм трохи постояти, щоб рідина вбралася всередину.
- Потім один корж змащуємо кремом (невеликою кількістю), зверху викладаємо попередньо замочений в окропі і обсушену родзинки. Знову пориваємо кремом.
- Другий корж присипаємо горіховою і шоколадною крихтою і знову змащуємо кремом.
- Третій корж – з кокосовою стружкою.
- Слідкуйте за тим, щоб кремом можна було повністю покрити всю поверхню торта. Зверху прикрасьте зацукрованими пелюстками троянд, присипте кольоровий кокосовою стружкою або половинками ядер волоських горіхів.
Десерт «Нескучная класика»
Сметанний бісквіт в мультиварці за класичним рецептом – основа для смачного торта на кожен день.
продукти
Для тесту:
- 6 курячих великих яєць;
- склянка цукру;
- стакан сметани;
- дві склянки борошна
- 1 ч. Л. розпушувача.
Для крему:
- Півлітра сметани;
- цукор за смаком;
- ваніль або цедра одного лимона.
приготування
- Яйця поділяємо на білки і жовтки. Жовтки збиваємо з цукром до пишної білої піни. Поступово вводимо сметану і продовжуємо процес.
- Білки збиваємо в окремій ємності до стійких піків. Перевіряємо готовність перевертанням посуду. Якщо маса не сповзає по стінках – готово. Якщо є «зрушення» – продовжуємо збивати.
- У желтково-сметанним масу поступово вводимо просіяне борошно з розпушувачем. Перемішуємо до однорідного стану.
- Тепер пора вводити білкову масу. Обережно перемішуємо тісто міксером на найменших оборотах.
- Чашу змащуємо вершковим або рослинним маслом і присипаємо борошном. Викладаємо тісто і поверхню розрівнюємо змоченою у воді ложкою.
- Встановлюємо в мультиварці режим «Випічка» на 50-60 хв. – час залежить від потужності вашого кухонного приладу. Готовність перевіряємо дерев’яною паличкою приблизно через 40-45 хв. після початку процесу. До цього часу кришку не відкривати! Якщо паличка витягується сухий – можна вимикати і чекати охолодження. Якщо вологою – продовжуємо випічку.
- Дістаємо торт, охолодженим до кімнатної температури, і даємо повністю охолонути вже поза чашею.
- Займаємося кремом. Сметану збиваємо з цукром до пишного стану. Чи не «перебити», щоб не отримати розшарування. За смаком додайте ваніль або цедру лимона.
- Холодний торт розрізаємо на коржі і перемащуємо їх кремом. Ретельно «закладаємо» боки. Зверху можна присипати тієї ж цедрою лимона, але злегка підсушеної на режимі підігріву в мультиварці, або кокосовою стружкою.
Бісквітні секрети
Щоб яйця добре збивалися в тугу піну, незалежно, білки це або жовтки, їх треба охолодити. Перед збивання білків додайте до них щіпку солі або крапельку лимонного соку. На один жовток – 2-3 краплі свіжовичавленого соку. Тоді процес піде швидше, а піна буде якісніше.
Якщо використовуєте цедру лимона (в тесті або кремі), знімайте тільки верхній жовтий шар, намагаючись не зачепити білий підшкірний шар. Саме він має гіркуватий смак і може передати його десерту.
Сметана повинна бути досить густий, але не дуже жирною. Інакше при збиванні вона може перетворитися в масло і сироватку, що зробить тісто клейким, а випічці не дасть піднятися.