Десерти

Готуємо ідеальне пюре з груш на зиму



Пюре з різних фруктів – хороша альтернатива варені і повидла, які господині зазвичай заготовляють на зиму. Їх можна використовувати як начинку для пирогів і маленьких пиріжків, пончиків і тортів. Прекрасно вони «працюють» як самостійний десерт або доповнення до морозива і вершковим кремом.

А якщо в будинку є маленька дитина, то заготівлею такого смачного і ніжного десерту потрібно зайнятися неодмінно. Особливо якщо у вас на кухні є незамінна помічниця. В мультиварці приготувати будь-яку страву не складе труднощів.

Грушеве пюре на зиму в мультиварці

Пюре «Грушки-хохотушки»

Груші відрізняються тим, що вони не викликають алергічних реакцій у дітей, на відміну від деяких сортів яблук або інших фруктів. Крім того, за цим рецептом пюре з груш готується без цукру.

складові

  • Груші стиглі – 1 кг.
  • Лимонна кислота – ½ ч. Л.

Кислоту можна замінити 2 ст. л. лимонного соку.

приготування

  1. Груші добре вимити, розрізати часточками і видалити насіння.
  2. В мультиварці встановити режим гасіння і з невеликою кількістю води груші варити до м’якості.
  3. За допомогою блендера збити масу і знову довести до кипіння, додавши лимонну кислоту або сік.

Грушеве пюре на зиму в мультиварці

Для того, щоб заготовити грушеве пюре на зиму, потрібно гарненько підготувати банки, щоб уникнути бродіння або «зацвітання» готового продукту.

Їх потрібно ретельно вимити з содою, прополоскати під проточною водою і простерелизовать в мікрохвильовці або мультиварці. Кришки обдати окропом.

Кипляче пюре розкласти по банках і відразу ж закупорити.

Грушеве ласощі «Сімейна радість»

У цьому рецепті можливі два варіанти. Розглянемо обидва, так як пюре виходить смачним, але з несподіваними нотками.

«Пікантна груша»

продукти:

  • Груші стиглі – 3 кг.
  • Вода очищена – 1 літр
  • Цукор (бажано коричневий) – 100 гр.
  • Кориця – ½ ч. Л.

Використовуйте також і інші спеції для додання аромату і пікантного присмаку. Це може бути гвоздика, бадьян, кардамон.

Грушеве пюре на зиму в мультиварці

приготування:

  1. Груші вимити, очистити від шкірки, насіння і насіннєвих лусочок. Нарізати дрібними кубиками, щоб прискорити процес приготування.
  2. В мультиварці встановити режим «Гасіння» і залити воду з цукром. Потрібно дочекатися, щоб цукор повністю розчинився.
  3. Додати груші і тушкувати під закритою кришкою 30 хвилин. Час усереднене і залежить від потужності приладу. Щоб визначити готовність, зверніть увагу на консистенцію заготовки. Вона повинна стати кашоподібної.
  4. За допомогою блендера робимо пюре з груш і додаємо спеції. Доводимо до кипіння.
  5. Кипляче пюре з груш розлити по стерильним банкам і відразу ж закатати.

«Фруктова ніжність»

Таке яблучно-грушеве пюре на зиму можна готувати без додавання лимонної кислоти, яка є консервантом. Адже в яблуках вже присутня. Вона і виступить консервантом.

продукти:

  • Груші – 10 шт. середніх м’яких
  • Яблука – 10 шт. (Кислих сортів)
  • Цукор – 3-4 ст. л.
  • Вода – ½ ст.
  • Кориця, гвоздика – за бажанням.

Грушеве пюре на зиму в мультиварці

приготування:

  1. Груші вимити, розрізати на чверті, видалити насіння і навколоплідні лусочки.
  2. Яблука також вимити і розрізати на більш дрібні шматки, ніж у груш. Так яблучно-грушеве пюре приготується швидше.
  3. В мультиварці встановлюємо режим «Гасіння» або «Випічка» на 40-60 хвилин, в залежності від потужності приладу. Додати води, закрити кришку і готувати до звукового сигналу.
  4. Після цього відкриваємо кришку і даємо яблучно-грушевої заготівлі повністю охолонути.
  5. Пересипаємо масу в блендер або інший подрібнювач, який є під рукою. Доводимо до однорідної пюреобразной консистенції.

Якщо ви хочете запастися цієї смакотою на зиму, її потрібно повторно закип’ятити, розкласти по стерильним банкам і герметично закупорити.



Якщо ж ви приготували яблучно-грушеве пюре для негайного вживання, але його занадто багато, щоб з’їсти за один раз – розкладіть холодну пюре в чисті банки, закрийте щільними кришками і зберігайте в холодильнику. Термін зберігання такого ласощі – до 2 тижнів.

Фруктове пюре «Дитяче»

Сучасна промисловість пропонує малюкам для першого прикорму моно і багатокомпонентні фруктові пюре в маленьких порційних баночках. Але користь такого продукту є сумнівною, оскільки термін зберігання говорить про те, що в них все-таки присутні консерванти. А вони для дитини можуть стати джерелом харчової алергії.

Приготувати фруктове пюре самостійно, тим більше в мультиварці, не складе труднощів. Можна також заготовити його на зиму, використовуючи натуральні консерванти.

складові

  • Яблука кислих сортів – 3-4 шт. стиглих
  • Груші м’які і стиглі – 3-4 шт.
  • Вода – 1/3 ст. чистої, фільтрованої.

Для заготівлі на зиму потрібно використовувати ще ¼ ч. Л. лимонної кислоти в якості консерванту або додати 1 ч. л. свіжовичавленого лимонного соку.

Грушеве пюре на зиму в мультиварці

приготування

  1. Фрукти ретельно вимити. Можна навіть використовувати соду, щоб видалити всі хвороботворні бактерії (адже пюре готується для грудничка).
  2. З груш і яблук очистити шкірку, розрізати і видалити насіння і насіннєві луски. Нарізати смужками середньої величини.
  3. В мультиварці встановити режим «Випічка» або «Гасіння» на 40-50 хвилин. Долити води, закрити кришку і готувати до звукового сигналу. Цукор для дитячого харчування не додається. Смак і так буде солодкий – адже у груш багато глюкози.
  4. Дістаємо з чаші фрукти разом з рідиною – там буде не тільки вода, але і сік з яблук і груш. Перекладаємо їх в блендер і ретельно подрібнюємо до однорідної маси без грудочок.

Маленькі баночки потрібно простерелизовать і розкласти пюре. Закрити щільними кришками і помістити в холодильник. Термін зберігання такого яблучно-грушевого пюре для немовлят – не більше 3 днів.

Грушеве пюре на зиму в мультиварці

Якщо ж ви хочете припасти таке пюре з яблук і груш на зиму, потрібно вже готове пюре знову закип’ятити в мультиварці з додаванням лимонної кислоти або лимонного соку. Киплячим розфасувати по стерильним банкам. Герметично закупорена. Зберігати такі ласощі слід в холодному місці – погребі чи підвалі.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.