З усіх домашніх птахів качка вважається жирної. Її специфічний смак і наявність жирового прошарку робить страви з цього виду м’яса дуже калорійними і не завжди корисними. Але в тушці є місця, які відрізняються особливою ніжністю, меншою кількістю жиру і швидкістю приготування.
Якщо ж приготувати цю страву в мультиварці – виходить щось незвичайне, ніжне і соковите. Рецепти пропонують використовувати різні маринади, соуси та інші додавання.
Качина грудка з яблуками, в имбирно-медовому соусі або з апельсинами – це неповний перелік кулінарних винаходів, щоб зробити м’ясо особливо ароматним і смачним.
Качині-яблучні мотиви
Качка з яблуками – це класика, яка не вимагає особливої реклами. Саме яблучна кислота робить м’ясо ніжним і практично нівелює специфічний присмак.
Необхідні продукти
- 3 курячі грудки;
- 3 яблука кислих сортів (Антонівка);
- рафінована рослинна олія для обсмажування;
- сіль і спеції для качки.
Є спеціальний набір спецій для качки, які можна купити в магазині. Але можна зібрати такий «букет» самостійно. Рецепт приправи: взяти в рівних кількостях «п’ять спецій», сушений імбир, корицю, часник, листя бадьяна і рисовий оцет. Також можна використовувати соєвий соус замість солі.
приготування
- Щоб приготувати соковите м’ясо, його потрібно правильно підготувати до обсмажуванні.
- Промиваємо качину грудку і обсушуємо паперовим рушником. Вона повинна бути без кісточки, одна м’якоть.
- Нарізаємо уздовж волокон шматками товщиною в 1 см або трохи більше.
- Беремо спеції, змішуємо з сіллю або соєвим соусом і щедро обмазуємо кожен шматочок м’яса. Ми залишаємо на годину-півтори в прохолодному місці, щоб промаринувалося.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка», наливаємо рослинне масло і розпалюються її.
- Викладаємо шматочки качиної грудки і обсмажуємо до рум’яної скоринки з усіх боків. На це піде буквально по 2-3 хв. з кожного боку.
- Поки обсмажується м’ясо, готуємо яблука до закладки. Промиваємо їх, розрізаємо і видаляємо кісточки. Нарізаємо великими шматками.
- Відправляємо яблука до м’яса, виставляємо в мультиварці режим «Гасіння» на 60 хв. За цей час грудка придбає потрібну м’якість і соковитість.
Разом з грудкою цей рецепт пропонує нам ще й чудовий пікантний соус з легкої фруктовою ноткою, яким можна полити гарнір. А подавати до такого м’яса можна картопля або інші тушковані овочі, салат зі свіжих овочів і зелені, а також рис.
Каченя имбирно-медова
Рецепт дуже простий і доступний. Якщо це блюдо будуть їсти діти – не хвилюйтеся. Алкоголь, який присутній в маринаді, під час термічної обробки повністю втратить градуси і залишить лише вишуканий присмак.
продукти
- 3 качині грудки;
- 1 ч. Л. меленого сухого імбиру або 1.5 ст. л. тертого свіжого;
- 1 ст. л. гірчиці;
- 2 ст. л. ложки світлого рідкого меду;
- 30-40 гр. коньяку або рому;
- сіль, перець за смаком.
Для додання виноградного аромату коньяк можна замінити натуральним червоним вином. Якщо ж хочете отримати блюдо з легким французьким шармом – використовуйте французьку гірчицю з цільними зернами.
приготування
- Грудки промиваємо, видаляємо все зайве, обсушуємо паперовим рушником.
- На шкірці робимо кілька надрізів так, щоб прорізати жировий шар до м’яса. Натираємо сіллю і перцем. Поки відкладаємо в сторону.
- Приготувати маринад просто. Попередньо очищений імбир натираємо на дрібній тертці, з’єднуємо його з медом, гірчицею і коньяком (вином), все ретельно перемішуємо і злегка підбиваємо масу.
- М’ясо укладаємо в маринад так, щоб кожна грудка повністю була обмазана ім. Ми залишаємо в прохолодному місці на 1.5-2 години.
- В мультиварці виставляємо режим «Випічка» на 50 хв. Додаємо в чашу буквально ложку рослинної олії без запаху, щоб м’ясо спочатку не пристало до ємності. Викладаємо грудки шкіркою вниз і обсмажуємо їх 2-3 хв.
- Додаємо соус, що залишився, закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу. Періодично потрібно перевертати шматки, щоб вони не підгоріли.
Перед подачею на стіл розрізаємо м’ясо тонкими скибочками вздовж волокон і поливаємо соусом, який залишився в мультиварці.
Качині історії
Якщо ви використовуєте для приготування заморожену качину грудку, її потрібно розморожувати в природних умовах. Мікрохвильовка або гаряча вода зроблять м’ясо сухим і жорстким, і ніякої рецепт не врятує положення.
Яблука для приготування качки потрібно брати обов’язково зимові і кислуваті або взагалі кислі. Такі фрукти мають тугий і соковитою м’якоттю і під час приготування не перетворяться в кашу.
Спробуйте використовувати мандарини або апельсини. Ці цитрусові можуть посперечатися з яблуками в плані смакових якостей готового блюда.