Напевно, кожен пам’ятає з дитинства цукерку півник. Дуже часто цю солодкість продавали бабусі на вулиці, ринках і в магазинах. Ми знайшли кілька рецептів приготування тих самих легендарних цукерок півник, і ділимося з вами.
Корисні поради для приготування цукерок півник
Ці льодяники любить і старі й малі. Вони мають приємний аромат і яскравий смак. Хоч ми і звикли до цукерок саме в формі півників, їх можна робити просто овальними, у формі ведмедів або зайчиків. А щоб ці чудові солодощі вийшли у вас в домашніх умовах якомога смачніше, ми поділимося з вами невеликими хитрощами.
- Палички. Не всі вважають важливим цей пункт, однак і тут є свої особливості. Якщо цукерка буде на дуже тонкій паличці, він може зламатися і поранити дитину. Найкраще віддати перевагу міцні палички із пластику або дерева. В цьому випадку зубочистки краще не використовувати.
- Форми. Вибору формочок варто приділити особливу увагу, адже саме від них залежатиме зовнішній вигляд майбутніх цукерок. Слід використовувати тільки спеціальні форми для льодяників такого типу або форми для запікання. Вони можуть бути з металу, або гелю.
- Сироп здатний швидко прилипати до будь-яких поверхонь. Якщо це сталося, то цукерку практично неможливо дістати в цілості й схоронності. Тому обов’язково змащуйте форми соняшниковою рафінованою олією.
- Перевірити чи готовий сироп не складно. Для цього в склянку з холодною водою досить крапнути кілька крапель маси. Вони повинні стати кульками бурштинового кольору. Якщо це сталося, карамель готова і можна її знімати.
- Не бійтеся експериментувати. До складу карамелі можна додавати різні прянощі, шоколад, какао, джем і ін. Це урізноманітнює і смак і колір льодяників.
Класичний рецепт цукерки півник на паличці
Звичайно, почнемо з основ – з традиційного рецепту, який знайомий ще нашим бабусям. Перед приготуванням цих солодощів обов’язково відразу підготуйте всі необхідні інгредієнти, так як карамель здатна швидко застигати.
склад:
- півсклянки цукру;
- третину склянки води;
- 2г лимонного соку або кислоти;
- соняшникова олія.
Спосіб приготування:
- У невелику каструльку наливаємо воду, висипаємо цукор, перемішуємо, додаємо лимонний сік або кислоту.
- Ставимо каструлю на невеликий вогонь і доводимо суміш до кипіння, постійно помішуючи дерев’яною лопаткою. Дуже важливо це робити, інакше карамель може пригоріти, і смак буде зіпсований.
- Варити слід, поки сироп не почне густіти і купувати золотистий відтінок.
- Спеціальні формочки для льодяників ретельно змащуємо маслом і кладемо в них палички. Ополоником з носиком починаємо наливати сироп в формочки. Тепер палички виправляємо таким чином, щоб вони були точно по центру майбутньої цукерки.
- Тримаємо карамель в формах кілька годин, поки вона повністю не застигне. Дістаємо цукерки.
Цукрові цукерки півник
Цей рецепт сміливо можна назвати самим простим. Найголовніше в ньому – наявність цукру на вашій кухні. Але простота в приготуванні ніяк не відбивається на смакових якостях цих солодощів.
Цукрові цукерки півник
склад:
Важливо знати! У Росії стартувала нова федеральна програма для всіх жінок, які страждають від ожиріння і надмірної ваги «Я за здорове тіло!» В ході програми кожна росіянка зможе спробувати унікальний високоефективний жиросжигающий комплекс “Bee Slim” отримавши 1 баночку абсолютно безкоштовно. Комплекс допоможе за 14 днів в домашніх умовах позбутися від зайвої ваги!
Читати докладніше …
- 300 грам цукру;
- 1 ст. ложка цукрової пудри;
- 150 грам води.
Спосіб приготування:
- Беремо глибоку, але невелику металеву ємність. Це може бути каструля або сотейник.
- Завадимо в обрану каструлю всі компоненти, змішуємо і ставимо на маленький вогонь. Це дуже важливо, щоб сироп не підгорів.
- Варимо сироп, безперервно помішуючи. Але до кипіння не доводити. Коли цукор повністю розчиниться, і в сиропі почнуть з’являтися невеликі пухирці, вогонь можна вимикати.
- Розливаємо вийшов золотистий сироп по змазаним формочках. Коли півники почали застигати, встромляє в них шпажки або палички, і даємо застигати.
Фруктові цукерки півники
Цей рецепт підійде для тих, хто любить солодощі з фруктовим смаком або хто любить поекспериментувати.
склад:
- 150 грам цукру;
- 1 склянку свіжого соку (переважно полуничного, вишневого або малинового);
- ваніль і кориця на смак.
Спосіб приготування:
- Беремо зручну посуд. Як було сказано вище, металеву і глибоку.
- Висипаємо в неї 150 грамів цукру і заливаємо склянкою соку. Ми рекомендуємо використовувати сік саме малини, полуниці або вишні, так як він дає насичений красивий колір.
- Ставимо посуд з майбутнім сиропом на слабкий вогонь. Постійно помішувати, поки інгредієнти не утворюють однорідну барвисту масу.
- Коли цукор повністю розчиниться, а колір сиропу стане червонувато-коричневим, додаємо корицю і ваніль. А коли почнуть утворюватися перші бульбашки, вимикаємо вогонь. Розливаємо сироп по формам.
- Коли карамель стане в’язкою, вставляємо в неї палички. Через парочку годин цукерки півник будуть готові.
В цей варіант приготування льодяників можна також додати апельсиновий або лимонний сік. Якщо немає алергії, і хочеться зробити цукерки більш ароматними, можна додати мед.
Вершкові цукерки півник
Цей рецепт не зовсім схожий на смак на класичний, але якщо ви є шанувальником цукерок з ніжним вершковим смаком, то спробувати варто. Ви можете приготувати смачну молочну карамель у себе вдома.
склад:
- 100 мл молока або вершків;
- 40 грам вершкового масла;
- 200 грам цукру;
- ваніль за смаком.
Спосіб приготування:
- Як і в попередніх рецептах, беремо глибоку металеву ємність, і змішуємо в ній вершки / молоко, цукор і ваніль. Вершкове масло додаємо тільки в разі, якщо використовуємо молоко.
- Тепер варимо карамель на слабкому вогні, постійно помішуючи.
- Коли сироп придбав кавовий відтінок, можна знімати з вогню і розливати по формах для цукерок півників.
- Коли льодяники загусли, вставляємо палички.
Дотримуючись цього ж рецепту, можна швидко зробити усіма улюблені цукерки «Корівка». Якщо в зварений сироп додати вершкове масло, вийде ще більш м’яка і ніжна карамель з прекрасним смаком.
Цукерка Півник з оцтом
Цей рецепт багато хто вважає класичним. Особливу популярність він мав в 90-х роках. Оцет для нього краще брати яблучний або виноградний. Ні той, ні інший не зіпсують смак цукерок. В рецепт можна вносити корективи, додаючи какао, цедру або барвники.
склад:
- цукор – 10 столових ложок;
- вода – 10 столових ложок;
- оцет – 1 столова ложка;
- соняшникова олія.
Спосіб приготування:
- Беремо емальовану або будь-яку іншу металеву каструлю, змішуємо в не всі інгредієнти, крім олії.
- Все ретельно перемішуємо разом і ставимо на вогонь середньої потужності.
- Коли цукор почав розчинятися, зменшуємо вогонь і, не перестаючи помішувати, варимо сироп далі.
- Змащуємо формочки для півників соняшниковою олією.
- Коли маса почне густіти і набирати золотистий відтінок, розливаємо її по формам, обов’язково вставивши палички.
- Коли цукерки повністю застигли, їх можна діставати і їсти.
Такі цукерки нагадають вам смак дитинства!