Квашена капуста на зіму- чудовий спосіб запастися про запас дуже смачною закускою, яка буде доречна навіть на святковому столі. Як приготувати квашену капусту, ви дізнаєтеся з добірки перевірених рецептів з барвистими фото і детальними інструкціями її приготування.
Класична квашена капуста
Ні для кого не секрет, що користь квашеної капусти для нашого організму в рази більше ніж від свіжої. Способів її виготовлення дуже багато і деякі з них ми вам розповімо. Почнемо з традиційного способу. Класичний рецепт домашньої квашеної капусти досить простий і не зажадає особливих матеріальних витрат.
Вам буде потрібно:
- кілька білокачанна головок;
- морква;
- сіль, лаврове листя.
Опис процесу готування:
- Качани очищаємо від сухих і зіпсованих листочків і дрібненько шаткуємо. Перетираємо, потроху присолюючи на свій смак. Обчищену моркву натираємо на дуже великій тертці. З’єднуємо компоненти, додавши лаврові листочки.
- Отриману масу старанно утрамбовуємо в підготовлену ємність. Зверху вкриваємо зеленим листям і накриваємо полотняною тканиною. Придавлюємо дощечкою, на якій розміщуємо вантаж. Періодично промиваємо їх, щоб не допустити появи цвілі.
Капуста кисла з овочами
Квасити капусту в домашніх умовах взагалі не складно. А щоб отримати закусочку з більш цікавим смаком пропонуємо вам урізноманітнити склад і додати в нього трохи більше компонентів.
Необхідні компоненти:
- 5 качанів не дуже великих;
- по 1 кг помідорів і солодкого перцю;
- 1 середній кабачок;
- 5-6 середніх морквин;
- 2 часникові головки;
- великий пучок петрушки, кінзи;
- трошки кропу;
- 1 невеликий шматочок гіркого перцю;
- сіль, вода.
Інструкція детально:
- Кожен качан розрізаємо на чотири часточки разом з качаном, щоб не розпався, і занурюємо їх на п’ять хвилин в киплячу воду. Також чинимо з очищеним солодким перцем. Нарізаємо соломкою.
- Кабачок, моркву і помідори розрізаємо тонкими кружечками. Часник позбавляємо від лушпиння і нарізаємо не дуже дрібно. Зелень рвемо великими гілочками.
- Підготовлені компоненти упереміж складаємо щільно в каструлю в кілька шарів. Щедро пересипаємо кожен шар часником, зеленню і морквою.
- У літрі підігрітою рідини розбавляємо 2 повні столові ложки солі, кип’ятимо і даємо охолонути. Заливаємо, спочатку процідивши, накриваємо марлею, кладемо гніт і залишаємо на 3 ночі при кімнатній температурі. Дуже смачна закуска готова. Зберігаємо її в прохолоді або в холодильнику.
Капуста, квашена в банках
Коли вам потрібно заквасити не надто велика кількість продукту, можна скористатися цим способом заготовки. Вона виходить хрустка з приємно-кислуватим смаком.
Необхідні компоненти:
- кілька качанів;
- сіль, вода.
Опис виготовлення:
- Головки шаткуємо і складаємо в емальовану миску. Гарненько перетираємо присолюючи. Щільно викладаємо в підготовлену банку, чергуючи шинкованной шари з цілими листочками (вони чудово підійдуть для голубців).
- Зверху притискаємо дощечками і Придавлюємо гнітом. Вона повинна бути повністю занурена в свій сік. Якщо ж його мало, то необхідно додати рідини з сіллю в пропорції на літр 30 грам.
- Накриваємо пергаментним папером і тримаємо в теплому місці для скисання. Покладена квашена капуста в банки може зберігатися дуже довго в холодильнику. Вона вам дуже придасться, якщо ви надумаєте готувати щі з квашеної капусти.
Закусочка по-гурійськи
Це квашена капуста швидкого приготування незвичайного червоного кольору з приємною кислинкою на смак. Вона ідеально підходить на роль закусочкі до міцних алкогольних напоїв.
Перелік основних компонентів на кілька качанів:
- буряк;
- часник;
- селера;
- сіль.
Опис процесу покроково:
- Буряк очищаємо і шаткуємо великою соломкою. Часточки часнику розрізаємо на кілька частин. Селера режим досить крупно.
- Для цього рецепта необхідно вибирати качани невеликого розміру. Очищаємо їх і нарізаємо на 6-8 частин, так, щоб відокремити їх від качана. Квасити їх можна в банку на 3 літри або в глибокій каструльці.
- Викладаємо на дно буряк, потім капусту, щедро посипаємо часником і селерою. Шари повторюємо доверху. Останнім повинен бути шар буряка.
- Все необхідно залити горячеватим розсолом, який робиться в пропорції столова ложка на літр рідини. Накриваємо кришкою і тримаємо 1 добу в теплі. Потім прибираємо в холод. Квашена капуста з буряком дуже смачна, якщо перед подачею ви поллєте її невеликою кількістю соняшникової олії.
Капуста з буряком в маринаді
Секрет цієї смачної закусочкі в розсолі. Він не такий простий, як в попередньому варіанті, і завдяки цьому страву виходить досить незвичайним.
Для приготування вам будуть потрібні:
- 1-2 головки капусти білокачанної;
- 3-4 буряка;
- половинка головки часнику;
- трошки гіркого перцю.
Для маринаду:
- 1 літр води;
- 2 ст. ложки солі;
- 1 стакан соняшникової олії;
- півсклянки оцту;
- 2 гвоздички, кілька горошин чорного перцю, лаврове листя.
Поетапне опис процесу готування:
- З качана вирізаємо качан, ділимо головку на 4 частини і кожну з них розрізаємо ще на кілька частин. Буряк очищаємо і подрібнюємо соломкою. Часникові зубки також розділимо на кілька часточок.
- Солити будемо в бутлях: шарами викладаємо підготовлені компоненти (завершальний шар – буряк).
- Зробимо маринад. Воду нагріваємо до закипання, розбавляємо в ній сіль, цукор. Додаємо масло, оцет і приправи. Заливаємо гарячим в бутилек. Він повинен закривати його вміст. Ми залишаємо на пару діб в теплому місці, а після зберігаємо в холодильнику.
Заготівля по-швидкому
Якщо у вас взагалі немає часу і бажання чекати, коли продукт заквасити, можете спробувати приготувати її у цій швидкому рецептом. У цьому випадком вам потрібно почекати лише 8 годин. Пропонуємо вам докладний покроковий рецепт.
Перелік компонентів на 1 кг качан:
- 1 велика морквина;
- кілька часникових зубків;
- Олейна без запаху – 50 мл;
- по 50 г оцту і цукру;
- 100 г солі;
- 300 мл води.
Детальна інструкція до процесу готування:
- Кочан позбавляємо від сухих і зіпсованих листочків, дрібненько шаткуємо в глибоку миску. Морквину чистимо і тремо на самій крупній тертці. Часничок нарізаємо тонкими пластинками. Компоненти змішуємо і злегка приминає руками.
- Воду кип’ятимо, розбавляємо в ній сипучі інгредієнти, оцет і Олейну. Отриманим розсолом заливаємо овочі, накриваємо зверху тарілкою і Придавлюємо гнітом. Солона капуста швидкого приготування повинна так простояти три години. Потім трохи її перемішуємо і знову Придавлюємо тарілкою на такий же проміжок часу.
Заготівля з журавлиною і яблуками
В оригінальному рецепті для засолювання такого блюда використовували дерев’яну бочку. Але вона виходить нітрохи не гірше і в звичайній каструлі.
Перелік необхідних інгредієнтів на 3 качана:
- по 200 г яблук і моркви;
- 100 г журавлини;
- 60 г солі.
Опис докладно:
- Підготовлені головки дрібно шаткуємо. Яблука і моркву подрібнюємо на найбільш крупній тертці. Змішуємо інгредієнти в глибокій ємності і перетираємо присолюючи, щоб вони пустили свій сік.
- Накриваємо все кришкою і Придавлюємо вантажем. Це не зовсім швидка закваска, так як вона буде бродити близько тижня. Тому періодично необхідно робити в цій масі маленькі отвори за допомогою дерев’яної шпажки, щоб в неї надходив кисень, необхідний для бродіння.
- Готову заготовку краще зберігати в прохолодному місці або холодильнику. Перед подачею її потрібно промити, додати дрібно різаний лук і злегка намастити маслом соняшнику.
Салат з овочами
Звичайна капуста солона на зиму може перетворитися в оригінальний салат, якщо її урізноманітнити за допомогою додавання всіляких овочів. Це дуже зручна заготовка на зиму на випадок несподіваного приходу гостей.
Необхідні інгредієнти на 3 кілограми:
- 600 г моркви;
- по півкілограма перцю болгарського та цибулі;
- 50 г солі;
- 100 г цукру;
- по 50 мл оцту і соняшникової олії.
Схема готування:
- Спочатку необхідно простерилізувати тару, в якій ми будемо закривати наш салат. Краще брати літрові банки.
- Листочки шаткуємо дрібненько соломкою. Присолюємо і віджимаємо руками до появи соку. Лучок кришимо тонкими півкільцями, а перчик тоненькими брусочками. У глибокій мисці з’єднуємо все компоненти, Заправляем цукром і маслом.
- Воду змішуємо з оцтом і виливаємо до овочевої суміші. Все ретельно змішуємо і розкладаємо в стерилізовані банки. Щільно закриваємо гарячими капроновими кришками і прибираємо в холодне місце.
Сподіваємося, що наша розповідь про те, як квасити капусту на зиму допоможе вам приготувати це потрібне для здоров’я і апетитне блюдо для всієї родини.