Мед-ласощі, знайоме кожній дитині і дорослому з ранніх років. Способів його вживання маса: в натуральному вигляді, як добавка до каш, випічці і сиру. Здавалося б, що може бути краще при застуді або сильному кашлі, ніж ложечка духмяного меду з гарячим молочком? Але мало хто знає, що навіть для такого «бабусиної» ліки є свої показання і протипоказання.
Харчова цінність бджолиного ласощі
Харчова цінність корисного ласощі визначається особливостями його складу (гр на 100 г):
- органічні кислоти-1.2;
- водо- 17.5;
- ди-і моносахаріди- 74.6;
- крохмаль- 5.5;
- зола- 0.3.
БЖУ бджолиного продукту (гр / 100 гр):
- жири-0.0;
- білки 0.3;
- вуглеводи-80.3.
Калорійність меду дуже висока. Енергетична цінність всього 100 гр ласощі становить 328 кКал. Однак при високій калорійності він дуже корисний. А в складі присутній фолієва, нікотинова і аскорбінова кислоти і інші речовини.
Глікемічний індекс меду залежить від вмісту в ньому фруктози. Чим фруктози більше, тим ГІ нижче. В середньому цей показник-від 50 до 70, що оцінюється як високий рівень.
Корисні речовини в складі меду
Солодкість цікава тим, що нутрієнти, що входять до її складу за своєю концентрації і співвідношенню відповідають за складом людської крові.
Макроелементи (мг):
- калій- 36;
- хлор-19;
- фосфор-18;
- кальцій-14;
- натрій 10;
- магній- 3;
- сера- 1.
Саме мінерали визначають цілющі властивості ласощі.
Мікроелементи (мкг):
- залізо-8;
- цинк 0.9;
- йод-2;
- мідь-59;
- Марганець 0.3;
- фтор 100;
- кобальт- 0.3.
А ще саме в пахучому десерті містяться такі рідкісні, і одночасно важливі, елементи: фосфатаза, діастаза і амілаза.
Цікаво! В 1 чайній ложечке- 10 г медку (32 кКал), а в їдальні ложке- 40 г (130 ккал).
Вітамінний комплекс
Вітаміни, що містяться в баночці пахучого медку, в повній мірі збагатять організм, як дитину, так і дорослого (мг):
- РР 0.2;
- В1- 0.01;
- В2- 0.03;
- В5- 0.1;
- В6- 0.1;
- В9- 1.5;
- С- 2;
- Н 0.004.
Корисні властивості меду
Користь і шкода меду давно вивчені іменитими дієтологами. Головна користь для здоров’я людини. Цей продукт використовувався в харчуванні ще тисячу років тому, а як ліки він використовується цілителями кілька століть. Наука на сьогоднішній день виділяє такі корисні властивості:
- Зміцнює імунітет і прекрасно поповнює розтрачені сили після можливих перенесених хвороб, тому він повинен бути включений в дієту всім тим, хто проходить період реабілітації.
- Бактерицидні властивості. Використовується з метою прискорення загоєння ран на поверхні шкіри. З подивом було помічено, що після нанесення натурального ласощі на неглибоку рану на шкірі, вона затягується в 2-3 рази швидше.
- Нормалізує роботу всього травного тракту. Це відбувається, тому що бджолиний продукт визнаний єдиним, що засвоюється в організмі на 100%. Якщо порівнювати, то картопля засвоюється на 86%, а хліб-на 83%.
- Стимуляція всіх систем і окремих органів-стабілізація стану нервової та периферійної нервових систем, надання позитивного впливу на психоемоційний фон людини, нормалізація функціонування серцевого м’яза, прискорення висновки шлаків і токсинів з печінки.
- Продукт прекрасно впорається з застоєм жовчі, стимулює роботу жовчного міхура, допомагає зробити його вміст рідким, що дарує полегшення тим, у кого діагностовано холецистит.
- Допоможе боротися з катарактою. Просто обробляйте злагодити складом проблемне місце, що поліпшить кровообіг і відновить втрачені функції.
- Це кращий засіб відновити сили, в максимально стислі терміни відновити перевантажені м’язи. Їсти його краще з яблуками, адже так ви не отримаєте порцію додаткових калорії.
- Регулярне споживання допоможе нормалізувати обмінні процеси, тому його часто застосовують як для схуднення, так і при необхідності для набору ваги.
- Покращення дихальної системи. Кожен хоч раз використовував його як ліки при простудних захворюваннях.
- Очищення пір. Тільки згадайте, скільки косметичних засобів виготовлено на його основі, і як часто продукт використовують для косметичних процедур в лазні.
Багато доктора стверджують, що бджолиний дар безперечно корисний всім, і що необхідно вживати його систематично кожен день навіть при абсолютному здоров’я. Затвердження неоднозначне, адже існують протипоказання до його споживання.
Шкода меду і протипоказання
Насправді, існує безліч рекомендацій від дієтологів, як не перетворити корисний продукт у шкідливий. Ось лише деякі з них:
- При його прогріванні структура повністю змінюється, а користь стає примарною містифікацією. Тому не запивайте ласощі гарячим молоком або чаєм. У поєднанні з цими ласощами напої повинні бути теплими.
- Зловживання неприпустимо. Їсти бджолиний дар потрібно неконтрольовано, так як великі дози може спровокувати появу цукрового діабету.
- Шкода для організму людини ще і в тому, що мед може спровокувати появу карієсу. Це відбувається навіть швидше, ніж від цукру або цукерок. Доктора рекомендують після кожного вживання ретельно полоскати порожнину рота, а в ідеалі-почистити зуби.
- Небажано їсти ласощі натщесерце, якщо ви не плануєте снідати в перші півгодини після цього. А все тому що солодкість, потрапляючи в порожнечу шлунка, запускає роботу всього травного тракту. Якщо через 30 хвилин в шлунок не надійде нормальна їжа, то це призведе до посиленого вироблення інсуліна- через що гарантовано погіршення стану організму.
- Офіційна медицина каже, що не потрібно годувати бджолиним даром дітей до 3-х років.
Важливо! Саме на мед спостерігається алергічна реакція у безлічі людей. Це добре, якщо справа закінчиться висипом на шкірних покривах і свербінням, а ось в особливо важких випадках маленька ложечка може спровокувати анафілактичний шок.
Цікаві факти про мед
Про даному продукті складено безліч легенд і міфів, але існують офіційно доведені факти. Ось лише деякі з них:
- У Російській Федерації найбільший постачальник продукту-Сибір. Це цікаво, тому що мед з Сибіру стали добувати всього 200 років тому.
- Лідер по виробництву лакомства- Китай. А в Ізраїлі можна придбати найбільш дорогий вид-за 1 кг 300 доларів.
- Мед не має межі терміну зберігання. Він зберігає всі корисні властивості невизначену кількість часу. Цей продукт був виявлений після розтину гробниці Тутанхамона. На смак древнє ласощі виявилося нітрохи не гірше, ніж свіже.
- Продукт ефективно очищає легені курця від шкідливих відкладень, а їдальня ложечка швидко відновить здоров’я після надмірного вживання спиртних напоїв.
- «Разнотравье» – прекрасний вибір, так як більш корисний нектар, який збирається бджолами з різних видів квітів.
- Якщо м’ясо полити медом, то воно не буде псуватися при кімнатній температурі протягом місяця.
- Якщо додати мед в здобне тісто, то ви не тільки отримаєте прекрасні смакові якості приготовленої випічки, але і довше зберегти її свіжість.
Мед давно відомий як унікальний продукт, який визнаний офіційною медициною, народними цілителями і косметичної терапією як корисне для організму речовина. Звичайно, необхідно знати і враховувати обмеження у вживанні і протипоказання даного ласощі, однак ігнорувати і відкидати його з раціону не варто.