Печінка завжди вважалася дуже корисним м’ясним продуктом, який має цілу низку корисних якостей. Серед них – велика кількість заліза, що дає можливість за допомогою страв з печінки підвищити рівень гемоглобіну в крові. Це особливо важливо для вагітних і годуючих мам, маленьких дітей і людей, ослаблених хворобою.
Запіканка з печінки в мультиварці – прекрасне блюдо, яке припаде до смаку всім вашим домочадцям. Навіть тим, хто сидить на дієті і стежить за свої вагою, можна із задоволенням їсти таку смакоту. Рецептів печінкових запіканок є безліч.
Запіканка «Овочева класика»
Для цієї запіканки характерна дуже ніжна текстура з незвичайним, вершково-овочевим смаком. У класичному рецепті рекомендується використання яловичої печінки. Але з курячої вийде нітрохи не гірше.
Готуємо продукти
- 1 кг. яловичої печінки;
- 4-5 шт. картоплі середніх розмірів;
- 2-3 шт. моркви середніх розмірів;
- ½ головки цвітної капусти (близько 400 гр.);
- Сіль і спеції за смаком;
- Рослинна олія – для змащування чаші.
Набір овочів класичний, але можна використовувати будь-які інші, на ваш смак.
приготування
- Очищаємо картоплю і моркву, нарізаємо на шматки. Капусту розбираємо на суцвіття.
- Печінка нарізаємо на шматки і зачищаємо від плівок і жилок, якщо такі є.
- За допомогою м’ясорубки подрібнюємо всі інгредієнти до стану каші. Використовуйте велику решітку, щоб маса не перетворилася в пюре. Так запіканка придбає більш насичений і яскравий смак.
- Заправляємо масу сіллю і спеціями за смаком.
- Чашу змащуємо рослинним маслом і викладаємо печінково-овочеву масу.
- Включаємо в мультиварці режим «Випічка» на 35-40 хв. Час вказано усереднене, воно залежить від потужності вашої кухонної помічниці.
- Готуємо під закритою кришкою до звукового сигналу. Даємо трохи постояти після приготування, щоб печінкова запіканка «відпочила» і настоялась.
- Витягуємо з допомогою решітки-пароварки і перекладаємо на блюдо.
Нарізаємо порційними шматочками, зверху можна полити розтопленим вершковим маслом і присипати чорним меленим перчиком – для тих, хто любить гостреньке і не сидить на дієті.
Закуска «Рисовий бум»
Таку запіканку з курячої або яловичої печінкою можна подавати до столу замість звичних ковбас, на бутерброди або в якості м’ясної страви.
продукти
- Печінка куряча – 1 кг.
- Рис довгозернистий – 1 склянка;
- Лук-ріпка білий – 3-4 шт. (Середній);
- Морква – 1 шт. (Велика);
- Яйця курячі – 1-2 шт.
- Масло рослинне без запаху – 2-3 ст. л.
- Сіль, приправи, часник – до смаку.
приготування
- Насамперед відварюємо рис. Для цього промиваємо його під проточною водою до чистоти, заливаємо окропом з розрахунку 1х2 і ставимо на вогонь. Можна цей процес провести в мультиварці. Тоді заливаємо рис холодною водою і включаємо режим «Рис» або «Варка» на 30 хв.
- Готовий рис виймаємо з ємності і даємо йому охолонути практично повністю.
- Цибулю і моркву очищаємо, нарізаємо кубиками середнього розміру.
- В мультиварці встановлюємо режим «Жарка», заливаємо олію, прогріваємо його гарненько і закидаємо овочі. Пассируем їх до м’якості, періодично помішуючи.
- Печінка куряча або яловича (яку ви вибрали для приготування) промивається, видаляються плівки і прожилки.
- За допомогою м’ясорубки подрібнюємо підготовлену печінку і пасеровані овочі. Використовуйте велику сітку, тоді текстура печінкової маси буде неоднорідною, а смак більш насиченим і яскравим.
- Додаємо до печінкової масі відварений рис, яйця, заправляємо сіллю і приправами. Найкраще використовувати чорний і білий мелені перці, куркуму. При бажанні додаємо подрібнений часник.
- Чашу змащуємо рослинним маслом, виставляємо режим «Випічка» на 35-40 хв., Викладаємо масу і готуємо під закритою кришкою до звукового сигналу.
- Готову запіканку залишаємо на 10-15 хв. в мультиварці, щоб вона настоялась і трохи застигла. Витягуємо з допомогою решітки-пароварки, намагаючись зберегти цілісність. Перекладаємо на блюдо і подаємо до столу.
Запіканка хороша як тепла, так і холодна. З курячою печінкою вийде ніжніше і м’якше на смак. З яловичої – з легкою гіркуватістю і яскравим присмаком.
Запіканка-паштет «Манний каприз»
Така запіканка з курячою печінкою буде дуже до речі, якщо в будинку є маленька дитина. Вона настільки ніжна і повітряна, що нагадує паштет, який можна просто мазати на хлібець.
продукти
- Печінка куряча – 0.5 кг.
- Яйця – 2-3 шт.
- Манна крупа – 1 склянка
- Молоко – 20-30 гр.
- Лук-ріпка білий – 1 шт. (Середній)
- Морква середня – 1 шт.
- Сіль, приправи – за смаком
- Масло рослинне без запаху (переважно оливкове)
Якщо готуєте для маленької дитини, використовуйте перепелині яйця, які рекомендовані для дитячого харчування. З приправ найкраще підійдуть свіжий або сушений кріп і зовсім небагато запашного меленого перцю для аромату.
приготування
- Овочі очищаємо, нарізаємо кубиками середньої величини і пасеруємо на оливковій олії в мультиварці. Овочі повинні бути м’якими, але не пересушеним.
- Пропускаємо через м’ясорубку з дрібною сіткою печінку і овочі.
- Яйця розбиваємо в окрему ємність і за допомогою міксера збиваємо масу до пінистого, пишного стану.
- З’єднуємо печінково овочеву масу з молоком, подрібненою зеленню і манкою. Перемішуємо до однорідного стану і вводимо збиті яйця. Заправляємо сіллю і перцем за смаком.
- Чашу змащуємо оливковою олією і злегка присипаємо манкою, щоб печінкова маса не «пристала» до ємності.
- Встановлюємо режим «Випічка» на 45-50 хв. і готуємо під закритою кришкою. Після звукового сигналу кришку відкриваємо і даємо запіканці постояти 15-20 хв.
Витягуємо на блюдо і даємо повністю охолонути. Ваші діти із задоволенням будуть уплітати таке смачне блюдо. Та й не тільки діти.
Якщо ви не дотримуєтеся дієти і не боїтеся кількох зайвих калорій, можете змастити вершковим маслом кожен шматочок запіканки, а зверху прикрасити свіжим кропом.
Кілька порад з приводу
Щоб яловича печінка не гірчить, її потрібно вимочити в молоці не менше 4-5 годин. Але попередньо печінку потрібно очистити від плівок і нарізати порційними шматочками.
Для курячої печінки підготуйте вершки з невеликою кількістю меду. Так текстура субпродукту стане ще більш ніжною, а жовч (якщо вона є на шматочках) нейтралізується повністю. Печінка не буде гірчити взагалі, а придбає солодкуватий приємний присмак.
Будь-яку печінку під час гасіння шматочками не потрібно солити. Сіль зробить її жорсткою і навіть тривала термічна обробка не зможе зробити її м’якою. Заправляти сіллю потрібно вже готову страву безпосередньо перед подачею на стіл.