Найпопулярніший, недорогий і яскравий коренеплід зими ми любимо вареним. На святах він робить погоду в вінегреті і в оселедця під шубою.
Однак сьогодні ми пропонуємо вам салати з сирого буряка – дуже смачні рецепти з фото, які порадують простотою в приготуванні і корисними властивостями.
І не пропускайте коментарі! Наші читачі вже встигли поділитися своїми хітами.
Кому корисна сирий буряк
Загальний принцип правильного харчування для практично здорової людини говорить: якщо перед вами стоїть вибір з’їсти овоч сирим або вареним, скажіть «Так!» Сирому.
На жаль, сирий буряк ми обділяємо увагою, втрачаючи при цьому її переваги для здоров’я – збереження всіх вітамінів, високий вміст клітковини і корисні біологічно активні речовини для підтримки імунітету, печінці та еластичності судин.
Кращий вибір для схуднення. Глікемічний індекс сирого буряка в 2 рази нижче, ніж у вареній – 30 проти 65. Це означає, тільки вона вписується в дієту з обмеженням вуглеводів або в збалансований раціон, коли є потреба контролювати виділення інсуліну (цукровий діабет, атеросклероз судин, вагітність, підтримання стрункості відразу після схуднення).
Два застереження.
- Буряк фарбує руки, використовуємо рукавички або целофановий пакет.
- Проявляємо обережність зі стравами з сирого буряка при гіпотонії, сечокам’яної хвороби і гострої патології органів травлення.
Почнемо з універсальних салатів, продовжимо пікантними, а закінчимо важливими порадами щодо вибору найбільш цукрових буряків в свіжі салати.
Сирий буряк по-корейськи покроково
Ми пам’ятаємо корейську моркву і буряк ще з дитинства – з базарів радянських часів, де вони здавалися екзотикою. Але ж питання, як приготувати буряк по-корейськи в домашніх умовах, має просту відповідь! Розглянемо з покроковим фото цей дуже смачний і легкий рецепт.
Нам потрібні:
- Буряк сира – 0,5 кг
- Цибуля ріпчаста – ½ великої цибулини
- Олія – 70 мл
- Цукровий пісок – 1-1.5 ст. ложок
- Сіль екстра помелу – 1.5 ч. Ложки
- Коріандр в насінні – 1 ч. Ложка
- Часник – 2 великі часточки
- Оцет столовий – 1 ст. ложка
- Перець червоний мелений 0,5 ч. Ложки
- Насіння кунжуту – якщо любите
Очищаємо буряк і шаткуємо на тертці для тонкої соломки. У нас вона входить в незамінний комплект «Бернер».
Лук ріжемо великими півкільцями і обсмажуємо на сковороді до інтенсивно коричневого кольору. Потім видаляємо його з масла. Наша мета – повідомити маслу цибульний аромат.
У зручній великій мисці підминає буряк гіркою і висипаємо на верхівку спеції – цукор, сіль, червоний перець, розтерті насіння коріандру, часник, пропущений через прес.
Заливаємо гаряче масло (з якого вже дістали обсмажену цибулю), прямо в центр верхівки нашої бурякової гірки.
Перемішуємо і додаємо оцет. Пробуємо. Присолюємо або подкисляемой за смаком і щільно приминає всю масу, накриваючи тарілочкою.
Відправляємо салат в холодильник мінімум на 2 години. Краще – на ніч. При подачі додаємо кунжутне насіння.
Секрет успіху – особиста проба після того, як перемішали буряк з усіма спеціями, цукром і оцтом. Додаємо кислоту або сіль на свій смак.
варіації:
- Цибулю дрібно рубаємо і обсмажуємо до золотистого кольору, щоб разом з маслом відправити на гарячу заливку бурякової гірки.
- Чи не нагріваємо масло, а просто перемішуємо буряк з ним, коли додали всі спеції і оцет. Ми залишаємо настоюватися такий салат мінімум на 16 годин. Цей варіант схвалять суворі цінителі здорового раціону. У нагріванні масла і правда мало користі, що робить описане приготування компромісом на поводу у апетиту і звичних смаків.
Сирий буряк з яблуком і мандарином
Нам потрібні:
- Буряк сира – 150 грам
- Яблука кисло-солодкі – 150 грам
- Мандарини солодкі – 2-3 шт. середнього розміру
- Вибираємо сорт з легко відділяється шкіркою на часточках
Для соусу:
- Гірчиця слабка – 1 ст. ложка
- Мед – 1 ст. ложка
- Оливкова олія – 2 ст. ложки
Як ми готуємо.
Трошки метушні з очищенням мандаринових часточок. Ми залишаємо часточки цілими або ріжемо кожну навпіл. В іншому – як зазвичай: трьом або ріжемо соломкою буряк і яблуко. Якщо соломка, то краще за все дуже тонка, терка «Бернер» як завжди до речі.
Соус простий: потрібні мисочка і вилка, все з’єднали і збили в однорідну суспензію. Залили салатик – краса!
Варіації: тільки буряк і мандарин. Салат виходить більш контрастним за текстурою, але не менш смачним.
Сирий буряк в апельсиновому маринаді
Нам потрібні:
- Буряк сира – 500 грам
- Зелень на вибір – ½ невеликого пучка
- Апельсиновий сік – 1/3 склянки
- Оцет яблучний – 1 ст. ложка
- Цукровий пісок – 2-3 ст. ложки (за смаком)
- Оливкова олія – 2 ст. ложки
- Сіль, перець – за смаком
Трьом буряк на крупній тертці, рубаємо зелень і об’єднуємо в зручній мисці. З’єднуємо сік, масло, оцет, присаливаем, розчиняємо в суміші цукор, який додаємо порціями, пробуючи на смак. Наша мета – приємний кисло-солодкий маринад. Він відправиться до овочевої нарізці, після чого гарненько перемішати буряк.
Роботи мало, а терпіння знадобиться: наполягаємо салатик в холодильнику під гнітом – не менше 5 годин.
Солодка сирий буряк з чорносливом і горіхами
Навряд чи ви хоча б раз не пробували буденний зимовий рецепт: варений буряк з горіхами і чорносливом, заправлена майонезом.
Зробимо все те ж саме – з трьома відмінностями: за годину вимочуємо в воді чорнослив і горіхи. Обсушити і порізати гострим ножем. Об’єднаймо з дрібно натертої буряком і заправимо незвичайним соусом з рівних частин йогурту «Активія», меду і солодкої гірчиці.
Буряковий салат з селерою і бринзою
Нам потрібні:
- Сирий буряк – 100 грам
- Сирий селера – 50 грам
- Кисло-солодке яблуко – 1 шт. середнього розміру
- Бринза овеча малосольная
- Насіння соняшнику – 2 ст. ложки
- Соєвий соус і оливкове масло – по 2 ст. ложки
Замочуємо насіння в холодній воді – 30 хвилин. Так ми збережемо максимум користі. Якщо треба розм’якшити їх швидко – заливаємо окропом.
Очищаємо і подрібнюємо інгредієнти: буряк – на крупну тертку, селера – на дрібну, яблуко ріжемо тонкою соломкою.
Бринзу обсушуємо серветкою і нарізаємо невеликими кубиками.
Об’єднуємо компоненти і акуратно перемішуємо.
Соєвий соус і масло збиваємо окремо і заливаємо салатну суміш.
Цей салат з сирого буряка дуже смачний і невибагливий. Не любите селера? Чи не кладіть! Забули купити насіння? Покладіть рубані горіхи. Немає бринзи? Додайте твердий сир (зменшуючи соєвий соус в заправці, щоб не пересолити блюдо).
Ні сиру? Виручає прісний зернистий сир. Головне, щоб він був спресований в пачці, і ми могли нарізати його кубиком, який тримає форму. Розкладаємо поверх кожної порції, як в ресторані.
Знаменита Щітка для схуднення
Нам потрібні:
- Капуста білокачанна – 150 грам
- Морква сира – 100 грам
- Буряк сира – 100 грам
- Улюблений сорт яблук – 100 грам
- Лимонний сік і оливкову олію – по 1 ст. ложці
Як ми готуємо.
Шаткуємо капусту тонко-тонко, подсаливаем і злегка обминали.
Трьом коренеплоди на тертку (дуже красиво виглядає тонка соломка з-під «Бернера», однак звичайна терка робимо буряк соковитіше на смак).
Нарізаємо яблуко соломкою, злегка скроплюємо лимонним соком, щоб не темніло.
Всі інгредієнти перемішуємо. Збиваємо сік лимона і масло в окремій мисочці, щоб залити компоненти салату.
Премудрості – мінімум, користі – вагон і маленький візок!
Щітка ідеально хороша для багатьох ситуацій:
- Після бутербродного дня в офісі;
- Для розвантажувального дня (особливо якщо ми додамо до салату 1-2 варених яйця, 200 грам зернистого сиру (5-9%) і стакан кефіру (1-2,5%), щоб на цьому обмеженому раціоні провести цілий день;
- Для полегшеного меню після щедрих застіль;
- Для потужної профілактики проблем з очищенням організму.
Багато вітамінів і цінних нутрієнтів, велика кількість клітковини, яка активізує травлення і очищення, низький глікемічний індекс і соковитість трапези – переваг салату не злічити.
Змінюйте пропорції компонентів, додавайте інші сирі овочі або фрукти. Зіпсувати «Щітку» не можна, хіба що залити майонезом. А ось помірно жирна сметана або йогурт щільної текстури припадуть дуже до речі. Заправка до салату обов’язково повинна містити трохи жиру.
Майже що Щітка з яблучним акцентом
Все як і описано вище, але без капусти і взяти трохи більше яблука. Красу і соковитість салату решіт абсолютно однакова нарізка тонкою соломкою, а аромат додає свіжа зелень. Чудова нагода використовувати свіжу м’яту і будь-який з простих безмайонезних соусів – на основі оливкового масла:
- У рівних пропорціях масло, соєвий соус, оцет;
- Масло, мед і гірчиця в співвідношенні 2: 1: 1;
- Порівну масла і бальзамічного оцту.
Секрети успішних експериментів
Салат – це не догма, а зовсім навпаки! Саме салатні рецепти – найзручніші для вільних експериментів. Давайте врахуємо головні тонкощі, щоб творчість з сирої буряком було успішним з першої спроби.
Як зробити так, щоб буряковий колір мало «псувала» інші компоненти?
- Перемішати натерту буряк з ложкою олії окремо від інших учасників салату. Або завжди вибираємо соломку в корейському стилі: вона брудниться набагато менше.
Яку буряк вибрати для сирих салатів?
- Гладка і темна шкурка – майже чорна або темно-бордова.
- На розрізі відсутні грубі включення і білі кільця.
- Як тільки ми розрізаємо овоч навпіл, ми повинні побачити крапельки соку.
- Уже з сортів вибираємо з солодких і соковитих столових: Детройт, Кестрел, Богема, Бондо, Бон-Бон, Маруся, Рондо, Фурор, Смуглянка та багато інших.
Як бачите вибір – багатий! Залишилося лише частіше готувати зі свіжого овоча, потіснивши з меню щільні відварні варіанти.
Будемо раді, якщо хоча б один салат з сирого буряка на нашу рецептом з фото подарував вам дуже смачний досвід! Яскравих барв, соковитості і користі сироедним трапез не позичати, і хоча ми не є строгими фанатами сироїдіння, найоптимальніші варіанти постійно присутні в нашому меню. Приєднуйтесь!