Правильне харчування

Як зварити розсольник з перловкою і солоними огірками – ще смачніше



Слов’янські супи часто мають наваристий смак з помітною кислинкою завдяки початково кислим інгредієнтів – малосольні огіркам або квашеній капусті. Як зварити ідеальний розсольник з перловкою і солоними огірками, ми розповімо вам сьогодні. З нашої докладною інструкцією навіть новачок впорається зі знаменитим супом, а в завершенні ми поділимося універсальними секретами всіх кислих супів. Ці хитрощі смаку назавжди гарантують вам успіх і легкість в приготуванні традиційних перших страв.

Для розсольнику нам потрібні (з розрахунку на 3-3,5 літра води):

  • М’ясо на кістці (наприклад, яловичина) – 400 грам
  • Перлова крупа – 1 склянка
  • Малосольні огірки – 1-2 шт. (Не дрібні, бочкові)
  • Морква – 1 штука середнього розміру
  • Лук – 2 середні цибулини
  • Картопля – 2-3 середніх коренеплоду
  • Лавровий лист – 2-3 шт.
  • Рослинна олія для обсмажування
  • Сіль, перець – за смаком в кінці приготування

Як приготувати:

Дістаємо дві каструлі. Одну велику – для м’яса і самого розсольнику. Другу поменше (2 літри) для перловки.

Готуємо бульйон (до 1,5 години):

Шматок м’яса промиваємо в холодній воді і ставимо варитися на сильний вогонь. Перший пінний відвар повністю зливаємо. І тільки в другій воді варимо м’ясо, при необхідності знімаючи піну. Коли м’ясо звариться, дістаємо його, а сам бульйон проціджуємо, але не солимо – основа для розсольнику готова. М’яса даємо трохи охолонути, знімаємо з кістки і ріжемо на шматочки – в такому вигляді воно знову відправиться в розсольник.

Відварюємо перлову крупу (20-30 хвилин):

Найшвидший спосіб підготувати перловкуС вечора запарюємо в термосі окропом (1 літр води на 1 склянку крупи), вранці промиваємо і використовуємо в будь-які страви: крупа доходить до готовності за 25-30 хвилин.

Варимо бульйон і перловку окремо

Пасеруємо супову зажарку з моркви і цибулі (5-7 хвилин):

Чистимо овочі, в тому числі і солоні бочкові огірки. Якщо немає бочкових, замінюємо на 3-5 невеликих маринованих огірочка з фабричної банки. Маленькі молоді огірочки можна не чистити.

Подрібнюємо овочі: цибулю і огірок ріжемо кубиком (розмір як на олів’є), морква – на крупну тертку.

У сковороді з товстим дном, робимо звичну супову зажарку: спочатку на розігріте масло відправляється цибулю, через 2 хвилини морква.

Варимо окремо солоні огірки (15-20 хвилин): Це один з головних секретів, як зварити розсольник з перловкою і солоними огірками ще смачніше. Порізаний солоний огірок проварюємо окремо (!) В невеликій кількості води до повної м’якості (!) – в каструльці з товстим дном, під кришкою, на середньому вогні. Вода повинна покривати нарізку на 1-2 пальця. Це може зайняти до 20 хвилин.

Збираємо розсольник (20-25 хвилин):

  • Чистимо картоплю, нарізаємо улюбленим способом (кубиками, брусочками або четвертинками) і відправляємо в бульйон. Даємо йому закипіти і додаємо перловку.

Час засипки наступних інгредієнтів залежить від того, як швидко вариться наша картопля:

  • Приблизно через 5-8 хвилин насипаємо в бульйон засмажку і шматочки м’яса.
  • Ще 3-5 хвилин – засипаємо огірки з окремою каструльки і додаємо лаврові листочки.
  • Присолюємо наш розсольник, не забуваючи про солі в огірках: 2-х пучок зазвичай достатньо.
  • Останні 2 хвилини покипіти і щіпка свіжої рубаною зелені – розсольник готовий!

збираємо розсольник

Секрети кислих супів

Давайте підсумуємо хитрості нашого розсольнику, які справедливі для всіх кислих супів.

Секрет перший – варимо окремо кисло-солоний інгредієнт.



Будь-кислий суп вариться довше, ніж звичайний – через кислоти ключового компонента. Тому варимо кислий продукт окремо – до готовності. Так ми скорочуємо загальний час готування. А також страхуємо розсольник від несмачною картоплі, яка погано вариться в кислому, стаючи злегка гумовою і недостатньо смачною.

Секрет другий – варимо окремо підготовлену перловку.

У всіх рецептах, де є компонент, який вариться набагато довше за інших, цей продукт вигідно відварити окремо – хоча б по напівготовності. Перлова крупа особливо непередбачувана в спільній варінні, оскільки може дати неприємний синюватий відтінок бульйону і зайву слиз.

Приборкати перловку зовсім не складно.

Можна залити її на ніч холодною водою, або використовувати наш рада з термосом. Але якщо ви забули це зробити – не біда! Промийте перловку, залийте великою кількістю води (1: 4) і поставте на вогонь на самому початку приготування, відвівши на варіння 40-45 хвилин. В результаті воду ви зіллє, а майже готову крупу обов’язково промиєте від слизу (!) І кинете в бульйон – доварюватися вже разом з картоплею.

Секрет третій – якісний бульйон.

Зливайте перший скипів бульйон разом з піною. Це зробить навар прозоріше і корисніше для здоров’я. До другої воду, поки м’ясо вариться, додайте невелику цілу цибулину, корінець петрушки і 1/5 кореня селери цілим шматком (якщо ви любите його запах). Вони виварити в бульйон, і ви легко видалите їх, виймаючи разом з м’ясом. Ці овочі дадуть вам більш ароматний і ніжний м’ясний бульйон, що поліпшить смак готового блюда.

Секрет четвертий – морква соломкою або кубиком.

Всі ми любимо стару-добру крупну тертку … І автоматично обкрадаємо себе в доступній новизні смаків, уникаючи різати моркву соломкою. Освойте тертку типу «Бернер» (де є насадки для соломки різної товщини) або хоча б раз не полінуйтеся покришити морква ножем. Можна нарізати і дрібним кубиком. Ви здивуєтеся, наскільки іншим здасться звичний смак розсольнику.

Секрет п’ятий – сіль, перець і навіть цукор!

Будь-які супи на бульйоні, ще й з кислим компонентом, правильно солити тільки в кінці приготування. А щіпка цукру на етапі відварювання картоплі помітно підсилить смак розсольнику або кислих щей. Пікантність додадуть і 2 зубчики часнику (дрібно порубати і додати в самому кінці варіння).

Тепер ви знаєте всі тонкощі приготування кислих супів, а також ідеальний рецепт з покроковим фото, як зварити розсольник з перловкою і солоними огірками ще смачніше. Ми впевнені в ваших славних успіхи – смачного!



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.