Гарбуз з медом, приготована в мультиварці, гарантує прекрасний десерт для всієї родини. Він може з успіхом замінити смачні, але дуже калорійні тістечка, пиріжки і торти. У чому ж секрет?
Гарбуз по праву займає першість не тільки як найбільший плід, а й як найкорисніший. Зміст вітамінів, мінералів і мікроелементів величезна – практично вся таблиця Менделєєва, тільки кількість різний.
Клітковина прекрасно справляється з проблемами шлунково-кишкового тракту, діючи як «волоть». Всі токсини, шлаки і шкідливі домішки, які ми отримуємо з іншою їжею, м’яко виводяться з організму при регулярному вживанні страв з гарбуза.
Бета-каротин, вітаміни групи В, вітаміни А, С і Е, калій, йод, кальцій, сірка, хлор, фтор, залізо і багато інших складових роблять сонячний плід незамінним в дієтичному і дитячому харчуванні. А якщо врахувати низьку калорійність (22 кКал. 100 гр. Продукту), то зайвих сантиметрів на талії і зайвих кілограмів на стегнах і животі побоюватися не потрібно.
Потрібно лише знайти підходящі рецепти і з задоволенням довірити мультиварці основну роботу з приготування смакоти.
Десерт «Помаранчева солодкість»
Приготувати такий гарбуз з медом, особливо в мультиварці, зможе навіть дитина. А дітвора, повірте, після першої ж проби попросить добавки.
складові
- гарбуз – необхідна кількість;
- цукор і мед за смаком;
- вода – півсклянки.
Гарбуз належна бути неодмінно стиглої, з твердою шкіркою і солодкуватої м’якоттю. Якщо взяти недозрілий плід, він може гірчити або давати терпкий присмак.
приготування
- Гарбуз вимити, розрізати на часточки однакової товщини і довжини. Видаляємо серцевину з насінням, очищати шкірку необов’язково.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка» на 35-40 хв. Час залежить від потужності вашого приладу і товщини шматочків гарбуза.
- Присипаємо цукром, вливаємо воду, закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу.
- Дістаємо ароматні, м’які шматочки і даємо їм трохи охолонути. Поливаємо медом. При бажанні можна присипати корицею.
Рецепти такого десерту з гарбуза передбачають використання меду тільки в готовій страві. Адже не кожен сорт меду добре «переносить» термічну обробку. Деякі сорти при нагріванні вище 60 ° не тільки втрачають свої корисні якості, але і виділяють токсини і канцерогени. Це потрібно враховувати, щоб не перетворити корисний десерт на отруту.
медові кубики
Найпоширеніші рецепти – запечена гарбуз з горіхами або насінням. Приготувати її можна як з корицею, так і з ваніллю. А ще з соусом з лимонного соку, меду і мускатного горіха. Виходить дуже ароматно і незвично.
Необхідні продукти
- півкіло гарбуза, бажано гібридного сорту;
- цукровий пісок за смаком;
- вершкове масло для змазування чаші;
- 3-4 ст. л. світлого меду (квіткового або акацієвого);
- лимон;
- стакан подрібнених волоських горіхів;
- кориця, ваніль або мускатний горіх за смаком.
Горіхи можуть бути будь-якими, за вашим бажанням. Їх можна замінити гарбузовим насінням, які потрібно просушити, очистити і подрібнити. Хто любить – використовуйте кунжут.
приготування
- Спочатку потрібно приготувати гарбуз, щоб запечена, вона не гірчить. Найкраще підійде гарбуз гібридна (гарбуз-диня). Її м’якоть щільна, але соковита і позбавлена терпкості навіть в недостиглому стані.
- Гарбуз промиваємо під проточною водою, розрізаємо і видаляємо серцевину з насінням, знімаємо шкірку. Нарізаємо кубиками середньої величини.
- Складаємо кубики в миску, пересипаємо цукром і корицею (ваніллю). Перемішуємо, щоб кожен шматочок «подружився» з заправкою.
- Чашу в мультиварці змащуємо вершковим маслом, щоб гарбуз під час приготування не прилипли до ємності і не пригоріла.
- Викладаємо підготовлений продукт в чашу. Якщо в мисці залишився гарбузовий сік, вилийте його до шматочках – вони вийдуть соковитіше.
- Встановлюємо режим «Випічка» на 35-40 хв. Закриваємо кришку і готуємо хвилин 10. Перемішуємо і продовжуємо процес. Так запечена гарбуз буде готуватися рівномірно і не пригорить. Через деякий час процедуру повторити.
- Тепер потрібно приготувати заправку. Змішуємо мед з подрібненими горіхами і столовою ложкою свіжовичавленого лимонного соку.
- Як тільки процес в мультиварці закінчиться, включаємо підігрів на 10 хв. Заливаємо медово-горіхову заправку, перемішуємо, закриваємо кришку і чекаємо сигналу.
Готовий десерт подається до столу охолодженим. Його можна додатково присипати горіхами або насінням.
Запечена гарбуз виходить дуже смачною, якщо використовувати незвичайні рецепти соусів.
Щоб приготувати мускатний соус, потрібно взяти 3-4 великі ложки світлого меду, маленьку ложку подрібненого мускатного горіха, велику ложку лимонного соку і всі ці інгредієнти ретельно перемішати. Зверху полити гарбуз в мультиварці за 5 хв. до закінчення приготування. Аромат виходить екзотичним, трохи східним, але дуже приємним.
Секрети і поради
Рецепти приготування гарбуза різноманітні. Але найоптимальніший і простий варіант – запечена з медом або цукром. Не вимагає багато часу та інгредієнтів.
Світлий мед (акацієвий, квітковий, ріпаковий) не бояться нагрівання. Вони не зберігають всіх своїх корисних якостей, але і не виділяють отруйних сполук. Віддавайте перевагу саме їм, якщо збираєтеся піддавати блюдо з медом термічній обробці.
Гарбуз гібридного сорту більш соковита, але м’якоть щільна. Чи не гірчить і найкраще підходить для запікання, приготування випічки і гасіння. Каші можна готувати і зі звичайною.