Вишукане і неймовірно смачне французьке печиво «Макаронів» за класичним рецептом готується на основі мигдальної муки. На території, де вони були винайдені, макаронс продаються повсюдно. А найсмачніші десерти можна спробувати в кондитерському магазині Laduree.
Але якщо хочеться спробувати солодкі печива з незвичайними начинками, варто вирушити до пикассо кондитерського мистецтва П’єру Ерме, який не просто так названий чарівником смаку і кращим у своїй справі. Щорічно він винаходить нові поєднання для макаронів з нотками грейпфрута і гвоздики, анісу і шафрану, лайма і огірка. Шедевральні десерти зі спеціями, квітковими ароматами, ягідними і фруктовими щорічно поповнюють нові колекції смачного і ніжного десерту. Саме завдяки творчості Ерме кожен бажаючий може спробувати щось нове і незвичайне.
Французьке печиво Макаронів з ваніллю
Французькі Макарони називаються саме так, а не якось інакше. Але нерідко їх називають макаронс, макарунами або Макарони, що є помилковим назвою. Унікальні печива не вимагають особливих кондитерських навичок і можуть бути виготовлені в домашніх умовах. Класичний рецепт передбачає використання двох варіантів пудри в однакових пропорціях. Начинку можна вибрати з будь-якого крему, але найпростішим в приготуванні вважається шоколадний ганаш. Також при бажанні макаронів можна змастити будь-яким улюбленим джемом або навіть згущеним молоком, а в тісто вмішати кокосову стружку або навіть шматочки шоколаду.
Інгредієнти для тіста:
- цукрова пудра – 250 г;
- мигдальна пудра (мука) – 250 г;
- яєчні білки – 90 г + 90 г;
- цукор тростинний – 250 г;
- вода фільтрована – 75 мл.
Інгредієнти для світлого ганаша:
- вершки високої жирності (33-35%) – 75 мл;
- білий шоколад – 150 г;
- вершкове масло – 1 ч.л.
Інгредієнти для темного ганаша:
- вершки високої жирності – 75 мл;
- чорний шоколад гіркий – 100 г;
- вершкове масло – 1 ч.л.
Приготування:
Обидві пудри просіюємо через дрібне сито для отримання сипучої маси без великих частинок. Особливо важливо зробити це з мигдальним борошном, щоб французьке печиво «Макаронів» вийшло більше гладким і ніжним. Зважувати сипучі продукти найкраще вже в просіяному вигляді для більшої точності.
Змішуємо інгредієнти між собою, а потім додаємо половину яєчного білка, залишивши інші для збивання. Перемішуємо до тих пір, поки не вийде однорідна цукрово-мигдальна паста.
Переходимо до приготування італійської меренги. Для цього цукор розбавляємо фільтрованої холодною водою і ставимо на помірний вогонь. Регулярно заважаємо лопаткою, не даючи приставати до ємності.
Коли сироп почне булькати починаємо збивати решту охолоджених білків на повільній швидкості, а через пару хвилин перемикаємо міксер на швидкий режим.
Знімаємо посуд з вогню і вводимо сироп тонкою цівкою до білків не зупиняючи при цьому процес збивання. Швидкість при цьому потрібно перевести на середню, давши масі злегка збільшитися в обсязі і повністю біліть.
Необхідно відключити техніку і дати меренге охолонути. Потім знову включити міксер і збити в густу піну до пташиних дзьобів. Коли білок буде застигати на пальцях в такій формі, можна припиняти процес збивання.
Отриману масу вводимо в миндальную пасту в три етапи. Перемішуємо швидко, але ніжно і не поспішаючи. В результаті вийде незвичайна тягуча повітряна суміш.
Перекладаємо її в кондитерський мішок з круглою насадкою і видавлюємо на деко половинки французького печива «Макаронів». Намагаємося робити їх однаковими і залишати між ними місце. Відсадження виробляємо на силіконовий або будь-який інший килимок для випічки. Можна використовувати звичайну щільну пергаментний папір.
Потім кілька разів строго вертикально підкидаємо деко над робочою поверхнею на три сантиметри і опускаємо на стіл. Це допоможе вийти зайвим бульбашок повітря і зробить поверхню десерту більш гладким.
Ми залишаємо заготовки в спокої на 15-30 хвилин і розігріваємо духовку до 150 градусів. За це времяфранцузское тістечко «Макаронів» має трохи схопитися і при натисканні пальцем не буде до нього прилипати.
Відправляємо десерт в духовку, закриваємо дверцята і знижуємо температуру до 140 градусів. Випікати їх слід не більше 10 хвилин. На шостій хвилині деко слід дістати і перевернути, щоб все половинки пропеклися рівномірно.
По готовності треба відразу ж стягнути килимок з десертом на робочу поверхню з дека, щоб вони почали остигати при кімнатній температурі.
У цей час можна зайнятися приготуванням ганаша. Він готується за одним принципом для двох варіантів шоколаду. Для цього розігріваємо вершки на помірному вогні і знімаємо з плити. Додаємо в них поділений на квадратики шоколад, і вимішуємо віночком або лопаткою до повного розчинення. Вводимо вершкове масло і перемішуємо до повного розчинення.
Отриману однорідну суміш виливаємо в окремий посуд. Його можна зробити будь-якого кольору за допомогою улюбленого сиропу або харчових барвників. Щоб темно-коричневий ганаш був по особливому ароматним, можна додати в нього трохи улюбленого лікеру або коньяку.
Коли начинка трохи охолоне, закладаємо її в кондитерський мішок і видавлюємо на французькі Макаруни в невеликій кількості і строго посередині. Потім накриваємо другою половинкою і злегка придавлюємо, щоб крем рівномірно розподілився.
Робимо те ж саме з другим варіантом начинки. Готові вироби найкраще зберігати в холодильнику в щільно закритій упаковці з пластику або картону.
Мигдальний борошно в домашніх умовах
Коли дуже хочеться приготувати унікальний французький десерт «Макарони» з різноманітними начинками і барвниками, а борошно знайти не виходить, можна приготувати її в домашніх умовах. Звичайно ж, вона буде значно поступатися покупної, але смак витонченого ласощі від цього не стане гірше.
Складові:
- мигдаль – 1 стакан.
Приготування:
- Мигдаль опускаємо в гарячу воду буквально на одну хвилину, а потім відкидаємо на друшляк.
- Розпарена шкірка буде з легкістю відставати від горіхів, тому їх буде дуже легко очистити. Для цього потрібно злегка натиснути на неї і мигдаль сам вискочить назовні.
- При необхідності промаківаем горіхи рушником, щоб позбавити від надлишків вологи. Потім відправляємо в духовку, розігріту до 80 градусів. Підсушуватися мигдаль буде близько півгодини. У процесі його потрібно перемішувати, щоб прогрівався рівномірно. Робити це потрібно кожні 7-10 хвилин.
- Готовий мигдаль пересипаємо в комбайн з гострими лезами, які знаходяться близько до дна. В іншому випадку доведеться регулярно зупиняти техніку і перемішувати лопаткою, щоб все рівномірно подрібнити.
- Включаємо і вимикаємо комбайн або блендер кожні 5-10 секунд до тих пір, поки горіхи не перетворяться в крихту. Головне в цій справі не перестаратися. У мигдальної борошні з якої буде ізготовленфранцузскій Макаронів повинні бути присутніми невеликі неподрібнені шматочки. В іншому випадку мигдаль почне віддавати маслом, а значить може зіпсувати гіркотою прекрасні тістечка.
- Просіваємо отриману пудру, а залишки відправляємо в комбайн і знову подрібнюємо за колишньою схемою. Потім знову пропускаємо через сито. Робимо так до тих пір, поки не залишиться мінімальна кількість крихти. На цьому етапі слід зупинитися. Мигдальний борошно готова.
Макарони без мигдальної муки
Якщо мигдаль не є улюбленим горіхом, а відмовлятися від смачного десерту не хочеться, можна приготувати ласощі з інших варіантів борошна. Французькі Макарони по простому рецептом без мигдальної муки готують господині по всьому світу, вважаючи за краще інші, не менш смачні способи. Начинка і спосіб замішування тіста залишаються колишніми, але при цьому змінюється основний інгредієнт.
Складові:
- горіхова мука – 200 г;
- цукрова пудра – 200 г;
- вода холодна – 80 мл;
- білок курячий -150 г;
- цукор тростинний – 200 г.
приготування:
Волоські горіхи просушують в духовці при мінімальній температурі. Потім очищаємо їх від шкірки, яка буде легко відходити після запікання.
Подрібнюємо головний інгредієнт в блендері або комбайні в крихту також, як і в рецепті мигдальної муки. Зважування готового продукту виробляється після просіювання, так як в процесі приготування будь-які горіхи втрачають у вазі. У готової борошні просіюємо пудру і все ретельно перемішуємо. Потім збиваємо половину білка і доводимо тісто до однорідності.
Варимо сироп з цукру і холодної води. Поки він охолоджується, збиваємо білок, а потім вводимо в нього злегка остигнула солодку масу.
Коли меренга почне утворювати стійкі піки, вимикаємо міксер і вводимо його до тесту невеликими порціями, вимішуючи тісто.
Макаруни випікаємо за тим же принципом, який вказаний в класичному рецепті. За бажанням додаємо будь-барвник і ароматизатор.