Яловичина з грибами в мультиварці принесе безсумнівну задоволення дорослим членам сім’ї та гостям будинку.
Гриби часто називають лісовим м’ясом. У них міститься рослинний білок, вітаміни і мінерали, які потрібні організму людини. Є деякі елементи, які містяться тільки в грибах і ніде більше. Такі елементи, як кобальт і рубідій мало де знайдеш в харчових продуктах. А ось за вмістом калію рекордсмени – печериці.
Але гриби, особливо дикорослі, мають одну неприємну особливість – в них багато хітину, який як в клітці містить всі корисні речовини. І не всі гриби піддаються переварюванню. Саме тому дітям до 5-7 років, в залежності від особливостей організму, не рекомендується вводити в раціон будь-які гриби.
Яловичина «Французькі наспіви»
М’ясо по-французьки завжди користувався заслуженим успіхом. Його подають в кращих ресторанах світу і готують практично на всіх кухнях планети. У кожного кухаря свій фірмовий рецепт. Давайте створювати свій ексклюзивний варіант яловичини по-французьки з печерицями для мультиварки.
складові
- 4-5 стейків з яловичини
- півкіло печериць
- Одна велика цибулина і дві середніх
- Півсклянки вершків високої жирності
- 150 гр. твердого сиру жирних сортів
- Сіль, приправи за смаком
- 2-3 ст. л. оливкового масла
- Зелень для готового блюда
Стейки краще вибирати з антрекота, там м’ясо ніжніше і соковитіше. Спеції: суміш перців, мускатний горіх, шафран, лавровий лист.
приготування
- Стейки маринуємо складом з оливкового масла, солі і приправ. Ми залишаємо на 25-30 хв. при кімнатній температурі. Для м’яса по-французьки перед маринуванням шматочки яловичини можна злегка відбити.
- В цей час готуємо гриби. Промиваємо їх, видаляємо почорніння, зрізаємо зайве з ніжок і нарізаємо тонкими пластинками. Викладаємо в друшляк, щоб стекла зайва рідина.
- Нарізаємо дрібними кубиками середній цибулю, а великий – тонкими кільцями.
- Включаємо режим «Жарка», наливаємо оливкову олію так, щоб воно покрило дно і даємо йому нагрітися.
- Закидаємо в чашу гриби і смажимо їх 5-7 хв., Періодично помішуючи.
- Додаємо цибулю, нарізану кубиками, і обсмажуємо ще 8-10 хв.
- Заправляємо сіллю, спеціями і додаємо вершки. Тушкуємо 5-7 хв. і перекладаємо грибний соус в тарілку.
- Чашу промиваємо і обсушуємо. Знову встановлюємо «Жарку», наливаємо масло і акуратно викладаємо кільця цибулі. Обсмажуємо їх до золотистого кольору з обох сторін. Вони повинні залишитися цілими, а перевертати їх потрібно, як відбивні. Це неодмінний атрибут м’яса по-французьки.
- Викладаємо цибулю на паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир.
- У цьому ж маслі обсмажуємо до золотистої скоринки стейки з обох сторін.
- Потім частина масла прибираємо з чаші, щоб дно було лише змазано. Укладаємо стейки, поверх кожного шматочка викладаємо обсмажені кільця цибулі, зверху поливаємо грибним соусом.
- Виставляємо режим «Випічка» на 35-40 хв., Закриваємо кришку і готуємо приблизно півгодини.
- Тим часом натираємо сир на крупній тертці і готуємо салат зі свіжих овочів.
- Для салату нам знадобляться свіжі помідори черрі, огірки, цибуля ріпчаста червоний, цибуля-порей, перець болгарський червоний і жовтий, сир фета.
- Овочі подрібнюємо: цибуля червоний – півкільцями, порей – кільцями, перець – тонкою соломкою, огірки – кільцями, помідори розрізаємо навпіл. Сир нарізаємо середньої величини кубиками.
- Заправку робимо з оливкового масла, бальзамічного оцту і свіжовичавленого соку лимона – це теж по-французьки. Поливаємо цим соусом всі інгредієнти салату і даємо трохи настоятися. Солити кожен буде в своїй тарілці і бажано морською сіллю.
- Через півгодини відкриваємо кришку і присипаємо м’ясо тертим сиром. Закриваємо кришку і готуємо до закінчення циклу.
Розкладаємо по тарілках ароматне м’ясо по-французьки, а прекрасний корисний салат у нас вже готовий. Зверху гаряче можна присипати подрібненою свіжою зеленню.
Печеня з м’ясом і грибами по-селянськи
Для такого жаркого з картоплею найкраще підходять маслюки – вони ніжні і м’які. Тушкована картопелька з ароматними грибами і соковитим м’ясом стане прекрасним вечерею після сімейного походу в ліс.
продукти
- 7-10 великих бульб картоплі
- 2 морквини
- 1 велика біла цибулина
- Півкіло яловичини (вирізки або лопатки)
- Півкіло грибів маслюків
- Стакан сільської некислим сметани
- Сіль, перець, лавровий лист – за смаком
- Рослинна олія без запаху для обсмажування.
Яловичина і гриби дуже добре поєднуються з картоплею. І краще вибирати коренеплід червоних сортів. Такий картопля не так розварюється під час гасіння.
приготування
- Нарізаємо м’ясо шматками середньої величини і натираємо сіллю і перцем. Додаємо кілька ложок олії і перемішуємо. Можна побризкати свіжовичавленим соком лимона. Ми залишаємо промаринуватися на 30-40 хв. при кімнатній температурі. Тоді тушкована яловичина буде м’якою і соковитою.
- Гриби акуратно чистимо, знімаємо шкірку з капелюшків, промиваємо в декількох водах, щоб вимити пісок і дрібний лісовий сміття. Нарізаємо шматочками довільної величини. Заливаємо злегка підсоленій і підкисленою лимонною кислотою водою і відварюємо до тих пір, поки всі грибочки НЕ потонуть. На це піде приблизно півгодини з моменту закипання.
- Відкидаємо відварені маслюки на друшляк і даємо стекти зайвої рідини.
- Поки варяться гриби, займаємося картоплею. Її потрібно почистити, нарізати великими шматками.
- В мультиварці встановлюємо режим «Жарка», наливаємо рослинне масло і нагріваємо його. Закидаємо картоплю і обсмажуємо його з усіх боків до рум’яної скоринки. Цей процес краще проводити партіями, щоб всі шматочки рівномірно обсмажувалися.
- Підготовлений картопля викладаємо на тарілку і поки залишаємо.
- Викладаємо в мультиварку м’ясо і обсмажуємо його до рум’яної скоринки з усіх боків.
- Закидаємо в чашу відварені маслюки і смажимо 10-15 хв., Періодично перемішуючи.
- Цибулю нарізаємо тонкими півкільцями, моркву натираємо на крупній тертці.
- Додаємо овочі до маслюки і м’яса, обсмажуємо ще 10 хв., Заправивши сіллю і перцем за смаком.
- Включаємо режим «Гасіння» на 50-60 хв. Додаємо обсмажену картоплю, заливаємо сметаною і кладемо лавровий лист. Закриваємо кришку і вирушаємо робити салат.
Тушкована картопля з яловичиною та грибами подається до столу гарячою. Її можна присипати свіжою подрібненою зеленню. Салат зі свіжих овочів, зібраних з дачної грядки і зелень з власного городу доповнять ідилічну картину сільського застілля.
Рада грибникам
Уважно стежте за тим, щоб в вашу кошик не потрапив отруйний гриб. Особливо майстерно маскується бліда поганка. Навіть один маленький грибок може зіпсувати настрій і надовго укласти на лікарняне ліжко. Токсини блідої поганки дуже сильні і викликають сильні отруєння.
Якщо печериці або інші покупні гриби, вирощені в промислових умовах, не вимагають попередньої термічної обробки (варіння), то лісові гриби потрібно завжди ретельно відварювати перед смаженням або гасінням.