Хочете скуштувати незвичайне, але в той же час знайоме і навіть у чомусь рідне блюдо? Немає потреби йти в ресторан або вивчати традиції екзотичних країн. Освойте суп-пюре з гарбуза з вершками. Рецепти приготування, які ми підібрали для вас, відрізняються витонченістю і простотою.
Рівно три супу, але яка феєрія смаків! І маса можливостей для фантазії – в наших традиційних підказках.
Зверніть увагу, рецепти розташовані по наростанню складності, а найшвидший супчик чекає вас вже в наступному абзаці.
Гарбузовий суп-пюре: рецепт з вершками і сиром
Всього півгодини часу, молочна ніжність, сирний аромат і універсальна сполучуваність з прянощами.
Складові:
- Гарбуз – один кілограм
- Вода питна – 500 мл
- Молоко (жирність 3-5%) – 300 мл
- Твердий жирний сир (голландський, російський) – 150-200 грам
- Вершки (10% жирності) або сметана – 4 столових ложки
- 1/4 чайної ложки мускатного горіха (або каррі)
- Сіль і чорний перець – за смаком
Увага, мотор!
- Очищаємо і нарізаємо гарбуз брусочками. Головне – однаково і не дрібно, близько 2 см по товщині. Запам’ятайте цей етап, він буде супроводжувати нас у всіх рецептах.
- Ставимо на вогонь велику каструлю з підсоленою водою. Коли вона закипить – відправляємо помаранчевий овоч варитися. Наше завдання припустити брусочки в окропі до розм’якшення. Залежно від сорту це займе від 10 до 15 хвилин. Знімаємо з вогню і зливаємо воду, притримуючи кришку. Помаранчеві брусочки чекають зустрічі з молоком!
- Через п’ять хвилин відварювання гарбуза ставимо на підігрів молоко і заливаємо його гарячим (!) В каструлю з готовою гарбузом (без води).
- Великі каструлі зручні для роботи з занурювальним блендером: приступаємо до найцікавішого етапу. Добре пюреріруем гарбузово-молочну суміш і повертаємо на вогонь – на 3-5 хвилин.
- Трьом сир на великій тертці і засипаємо його в гарячий суп відразу після виключення вогню. Сюди ж – майже всі вершки і приправу. М-м-м, дивовижний молочний аромат з нотками мускатного горіха! Солимо, перчимо і розливаємо по високим супових піали, акуратно додаючи чайну ложку вершків на поверхню кожної порції. Простіше пареної … гарбуза!
Секрети вкусаЗа 5 хвилин до обробки покладіть сир в морозилку. Так натерти його буде легше. Прекрасно працюють і дрібні сирні кубики. А вже як до місця припадуть шматочки будь-копченої шинки, подрібнені горіхи і насіннячка! Давайте пошукаємо своє найкраще поєднання і як мінімум 3 рази зробимо цей суп-пюре з гарбуза з вершками. Рецепт приготування такий простий і займає всього 25 мінут.Любие приправи – на ваш виборЕслі ви не любитель мускатного горіха, спробуйте каррі, імбир, італійську суміш пряних трав, російську класику «кріп + петрушка», зелень селери і навіть набір для узбецького плову. Невибагливий помаранчевий плід відмінно гармонує і з м’ясними, і з овочевими ароматами!
Суп-пюре з гарбуза з вершками, картоплею і цибулею
Проста класика наших господинь – з картоплею, цибулею і морквою.
Нам потрібні:
- Гарбуз – 1 кг
- 1/2 середньої морквини (100 г)
- Дві невеликих цибулини (близько 100 г)
- 4 великих зубчики часнику
- Дві середніх картоплі (близько 250 г)
- 200 мл вершків (підійдуть і нежирні 10-20%)
- Сіль, перець – за смаком
- Соняшникова олія для пасерування
- Питна вода – 500 мл
Як приготувати:
Ріжемо цибулю, моркву, гарбуз і картоплю досить великими літерами: кільця і кубики 2-3 см. Рубаємо часникові часточки на 4-6 частин.
У глибокій сковороді з маслом на дні об’єднуємо першу партію овочів – морква, цибуля, часник. Злегка обсмажуємо 3-5 хвилин і додаємо гарбуз – ще 5 хвилин обсмажування.
Останньою закладаємо картоплю і заливаємо в сковороду півлітра окропу. Варимо, поки картопля не стане м’якою – близько 20-ти хвилин.
Прийшов час нашого вірного помічника: пюреріруем проварені овочі в однорідну масу за допомогою погружного блендера. В кінці додаємо вершки.
Секрети вкусаЕтот базовий рецепт радо прийме традиційні корінці – селера (40-50 г), петрушку (20 г) і ріпу (до 50 г). Ніжний нейтральний смак заграє новими фарбами від банального кропу.
Цікаве і завжди доступне рішення – цибульний-морквяна засмажкою, як на український борщ, яку ми додамо в самому кінці приготування, що не розбиваючи її в пюре. Експериментів може бути безліч: рецепт ідеально придатний для нових ідей!
Суп-пюре із запеченої гарбуза
Улюблена американцями класика. Головне достоїнство цього рецепта – неперевершений аромат, який залишиться зі стравою навіть після заморозки і повторного розігріву.
Нам потрібні:
- Гарбуз – 1 кілограм
- 2 ст. ложки рослинної олії
- 1 цибулина (60-80 грам)
- 3-4 великі часточки часнику
- 0,5 чайної ложки каррі
- Курячий або овочевий бульйон – 500 мл
- Нежирні вершки – 150-180 мл
- Сіль і перець за смаком
Що ми робимо:
Нарізаємо гарбуз на брусочки 2 см завтовшки і укладаємо на деко, змащене маслом. Ставимо нарізку в духовку, яку заздалегідь прогріли до 180 градусів Цельсія. Приблизний час запікання – 30 хвилин. Перевірка на готовність – протикаємо м’якоть сірником.
У глибокій сковороді на олії обсмажуємо цибулю (нарізка – не крупніше півкільцями) і часник (великий кубик). Вогонь помірний, помішувати, до 10 хвилин. В кінці обсмажування можна прикрити кришкою.
Об’єднуємо в широкій і високій каструлі запечені брусочки гарбуза, пасеровані овочі, курячий бульйон і вершки. Пюреріруем занурювальним блендером, солимо, перчимо і заправляємо каррі. Американці також люблять запечену гарбуз з меленим коріандром або чебрецем.
секрети смакуподача – з часниковими грінками (просто натріть часником підсушений хліб), або з чорним хлібом «Бородинський». Топпінг – добре прожарені і крупно подрібнені гарбузове насіння, сухарики в кубиках, свіжа зелень петрушки, грайливий завиток жирних вершків.
Ось ви і навчилися варити чудовий суп-пюре з гарбуза з вершками. Рецепти приготування можна розширювати і доповнювати, що ми і зробимо в одній з наступних збірок. До нових зустрічей заради смачних кулінарних експериментів!