Легкі рецепти

Солянка з капусти з грибами на зиму і до столу: 2 рецепта ситної смакоти



Грибний сезон манить і дражнить, і навіть у людей далеких від прогулянок в лісі з’являється апетит до ароматним сезонним страв. Давайте закриємо на зиму солянку з капусти з грибами. Рецепти «Пальчики оближеш!» Схожі за легкістю приготування, але відрізняються в складі.

Із зібраних своїми руками грибів особливо гарні опеньки, білі, польські, підберезники. Спираючись на покупні запаси, вибирайте печериці, які добре відомі і подобаються всім.

Як завжди, нам знадобляться стерилізовані банки і кришки і трошки терпіння. Радимо брати банки до 1 літра.

Приготувати солянку просто. Ми відваримо гриби і протушкувати їх з капустою та іншими овочами. Ця закачування без стерилізації. Ми будемо розкладати її гарячої прямо з плити, як тільки овочі проготовятся. На будь-яку з двох перевірених заготовок йде не більше 1,5 годин.

Без проблем зберігаємо смачний салат при кімнатній температурі аж до весни. Їмо всю зиму безперервно і нахвалюємо без сорому!

Солянка з капусти з грибами на зиму: класичний рецепт з фото

Класика – це мінімум овочів, багато грибів і насичений томатний соус. Зазвичай беруть «Краснодарський». Його легко знайти в лінійці ТМ Чумак та ін. Можна взяти і «Універсальний».

Час приготування – 1 година 30 хвилин.

Нам потрібні:

  • Капуста білокачанна – 1 кг
  • Гриби відварні – 350-400 г
  • Білий ріпчаста цибуля – 350 г (3,5 шт. Середнього розміру)
  • Морква – 350 г (3,5 шт. Середнього розміру)
  • Томатний соус – 170 мл ( «Краснодарський», «Універсальний» та ін.)
  • Олія – ​​170 мл
  • Сіль – 2 ст. ложки без гірки
  • Цукор – 2 ст. ложки з гіркою
  • Оцет, 9% – 30 мл (2 ст. Ложки)
  • Лавровий лист – 6 листочків середнього розміру
  • Запашний перець – 8 горошин

Важливі деталі:

  • Вихід консервації – близько 3 літрів. Хочете більше, збільшуйте кількість інгредієнтів пропорційно.
  • Можна додати мелений чорний перець, часник (3-4 зубчики), гвоздику (2-3 шт.), Трохи зелені. Бажаючи експериментувати, врахуйте, що багато господинь грішать на рубаний часник, петрушку і кінзу як фактор ризику для вибуху банок. Для першої проби краще зупинитися на перевіреному рецепті.
  • Не дивуйтеся малій кількості оцту. У страві його досить, тому що він входить в усі соуси.

1) Підготуємо компоненти.

Як відварити свіжі гриби?

Переберемо, промиємо і поріжемо на смак. Ми любимо, щоб грибочки відчувалися.

Відразу занурюємо гриби в холодну і вже підсолену (!) Воду. На 1 літр води – 1 чайна ложка солі. Для безпеки додаємо в каструлю цибулину. Якщо під час варіння вона посиніє, значить, в каструлі є один з отруйних видів.

Час варіння від моменту закипання залежить від виду свіжих грибів, але не більше 20-25 хвилин на середньому кипінні без кришки. Орієнтири: 5-7 хвилин для груздів і сироїжок. 10 хвилин для білих і красноголовців. 20 хвилин для лисичок. Гриби готові, якщо вони осідають на дно. Поки спливають, продовжуємо відварювати.

Капусту шаткуємо так, як любимо в солянці. Ми не робимо занадто тонко, щоб нарізка зберегла текстуру. Якщо капуста пізня, можна підстрахуватися від гіркоти і залити нарізку окропом, залишивши постояти на 20 хвилин.

Морква трьом в улюбленому розмірі. Традиційний варіант – велика або середня терка. Вишуканий – тонка соломка, як з-під терки типу Бернер. Цибулю ріжемо дрібними кубиками (близько 1 см).

2) Тушкуємо овочі, фасуємо в гарячому вигляді і закочує банки.

Саме гасіння мало чим відрізняється від приготування смачної солянки до столу. Найбільшу увагу приділяємо часу закладки соусу і оцту.

Короткий алгоритм.

Обсмажуємо моркву і цибулю і з’єднуємо в сотейнику з капустою – Тушкуємо з маслом без смакових добавок перші 40 хвилин – Додає цукор, сіль і гриби – Ще через 10 хвилин вливаємо соус – Ще через 10 хвилин додаємо оцет – Тушкуємо останні 10 хвилин.

У гарячому вигляді з плити розкладаємо по банках.

Загальний час на плиті: обсмажування + 40 хвилин + 30 хвилин.

Детально по кроках з фото. Обсмажуємо цибулю і моркву на сковороді з рослинним маслом – до розм’якшення. Перекладаємо в великий сотейник, куди поміститься і головна героїня з грибами. Додаємо всю капусту і тушкуємо на середньому вогні – 40 хвилин. Періодично перемішуємо знизу вгору. Як пройшло 40 хвилин, додаємо варені гриби, цукор, сіль і добре перемішуємо.



Нам залишилося потримати блюдо на середньому вогні ще 30 хвилин.

Через 10 хвилин вливаємо томатний соус і розмішуємо. Не додавайте соус раніше! Кисле середовище заважає капусті добре протушкувати.

Ще через 10 хвилин (тобто за 10 хвилин до кінця приготування) вливаємо оцет і знову добре розмішуємо овочі.

Пройшли всі 30 хвилин. Ми залишаємо сотейник на плиті, зменшуємо нагрів до мінімуму і розкладаємо гарячу солянку по банкам. Це важливо! Прямо з плити, не вимикаючи вогонь (!) – під саме горло банок.

Герметично закриваємо заготовки, перевертаємо догори дном, перевіряємо на протікання, нахиляючи баночку в різні боки. Даємо охолонути під ковдрою. Переставляємо в темний шафа. Ідеально, якщо прохолодний, але необов’язково.

Красиво, ситно і ароматно! Можна відкласти до обіду за 10 хвилин до кінця гасіння – до того, як додасте оцет. Для ідеального результату посипте найпростішої, але обладнаний приправою – грибний пилом. Дізнайтеся, як зробити її з сухих білих грибів.

Грибна солянка «Пальчики оближеш!» З болгарським перцем

Другий рецепт на зиму ширше в наборі овочів. Він відрізняється за текстурою і зажадає обсмажування всіх інгредієнтів окремо до розм’якшення. Багато господині вважають, що так краще розкривається смак кожного.

Час приготування – 1 година 15 хвилин.

Нам потрібні:

  • Капуста – 1 кг
  • Гриби свіжі – 400 г
  • Перець болгарський – 2 шт. середнього розміру (різні кольори, 1 червоний)
  • Лук – 200-250 г
  • Морква – 250 г
  • Томатний сік – 300 мл
  • Оцет – 2 ст. ложки
  • Рослинна олія – ​​100 мл
  • Сіль, цукор – за смаком
  • Часник і зелень – якщо любите

Як приготувати.

Гриби не варимо. Решта овочі підготуємо, як в першому рецепті. Болгарки перець ріжемо соломкою короткою або невеликими кубиками в 1-1,5 см.

Обсмажуємо цибулю + морква + перець, нарізку свіжих грибів і капусту. Останню тушкуємо з маслом порціями.

Об’єднуємо добре розм’якшені овочі в великому сотейнику, додаємо цукор, сіль, томатний сік і тушкуємо 10 хвилин. Вливаємо оцет і тушкуємо ще 10 хвилин на середньому вогні.

Прямо з плити, залишивши сотейник на мінімальному нагріві, розкладаємо солянку по стерилізованих банках – під саме горло. Закочує герметично, перевертаємо і даємо охолонути під ковдрою.

Лаконічне відео добре демонструє всі етапи.

Діліться з друзями в соціальних мережах, якщо заготовка вам сподобалася. І обов’язково повертайтеся розповісти, хто облизував пальчики, смакуючи вашу солянку з капусти з грибами на зиму, і на якому рецепті ви зупинилися в цьому році.

Мініатюра до статті Солянка з капусти з грибами на зиму і до столу: 2 рецепта ситної смакотиМініатюра до статті Солянка з капусти з грибами на зиму і до столу: 2 рецепта ситної смакоти



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.