Ми продовжуємо розповідати про азіатську кухні і скляної локшини, покроково пояснюючи, як зробити страви з неї максимально смачними і корисними. Давайте приготуємо салат фунчоза з овочами в домашніх умовах, використовуючи рецепт з великою кількістю вітамінів і клітковини. Звичні овочі, з мінімальною виборчої обжаркой, відомі приправи і ситна локшина із зелених бобів – ось і все, що нам потрібно, щоб покуштувати щось таке без шкоди для фігури і здоров’я.
Цей традиційний салат зі скляною локшиною часто зустрічається в кухні Кореї, Китаю, В’єтнаму і Таїланду. Ми не ризикнемо назвати цю локшину хорошим продуктом для повсякденного харчування. Чому – читайте в цікавому оповіданні про міфи навколо скляної локшини.
Але зрідка – заради експерименту в новій кухні! – цей рецепт стане кращим вибором за рахунок великої кількості корисних овочів.
Що нам знадобиться:
- Фунчоза – 180-200 г
- Капуста білокачанна – 150 г
- Огірки – 2 шт. (Невеликі)
- Кабачок цукіні (або звичайний з товстої шкіркою) – 1 шт. (Середній, в півтори долоні довжиною)
- Болгарський перець – по ½ від овочів середнього розміру (червоний і жовтий)
- Цибуля зелена – 3-4 гілочки (тільки зелена частина)
- Часник – 3 невеликих зубчики
- Рослинна олія – 2 столові ложки (радимо оливкова)
- Оцет (на вибір яблучний, рисовий, винний) – 3-3,5 ст.ложки
- Цукор пісок – 2-2,5 ст.ложки
- Соєвий соус (без ароматизаторів) – 4 столові ложки
- Червоний перець Чилі (мелений) – 1/3 ч.ложки
- Чорний мелений перець – 1 щіпка
- Обсмажене кунжутне насіння (за смаком) – близько 2 ч. Ложок
Як приготувати:
Підготуємо фунчозу: заливаємо локшину окропом і даємо настоятися 5 хвилин. Промиваємо в холодній воді (!) І відкидаємо на друшляк.
Обсмажити цукіні: миємо й розрізаємо вздовж на 4 частини, щоб зручно було зрізати насіння. Їх ми не використовуємо. Після обрізки у нас залишиться сама щільна частина кабачка, яка дає мало вологи при обсмажуванні.
Нарізаємо кабачок соломкою і обсмажуємо на добре розігрітій сковороді з рослинним маслом. Важливо: трохи присолити і постійно помішувати, тримати не більше 5 хвилин. Наша мета – злегка розм’якшити кабачок до «напівготовності».
В кінці обсмажування додаємо зелений лук: ріжемо листочки на частини в 5-6 см завдовжки і відправляємо на сковороду до кабачки. Перемішуємо – 1 хвилина – зняти з вогню.
Решта овочі використовуємо в салат сирими. Капусту шаткуємо і трохи обминали з сіллю у великій мисці. Сюди буде зручно додавати всі інгредієнти.
Солодкий перець миємо, видаляємо семеносец, ріжемо тонкою соломкою.
Огірки миємо й теж нарізаємо соломкою.
Скористайтеся тим, що вам зручно – теркою типу Бернер, пристосуванням для нарізування корейської моркви, гострим ножем. Головне, не йти від принципу салатів фунчоза з овочами: навіть в домашніх умовах для традиційного смаку рецепта потрібно добитися не товстої порізки овочів.
З’єднуємо капусту і цукіні, обсмажений з цибулею, і перемішуємо. Додаємо перець, огірок і локшину. Врахуємо, що локшина дуже довга: вирівняємо по довжині гіркою і поріжемо поперек на кілька частин.
Присипаємо салат цукром. Заправляємо часником (який пропустили через давилку), оцтом, соєвим соусом і спеціями. За бажанням додаємо 1 столові ложки кунжутного масла (додасть азіатський аромат). Перемішуємо (зручно робити це руками).
Витримуємо салат в холодильнику 20 хвилин.
При подачі можна присипати смаженим кунжутним насінням.
особливості салату
Ми витратили на приготування 25 хвилин. Інгредієнти розраховані на 4 порції, у кожній виявиться близько 260 кілокалорій.
У салат завжди можна додати:
- Морква (ріжемо соломкою, обсмажуємо з цукіні);
- Зелену квасолю, в тому числі заморожену: саме такий салат показаний в відео нижче;
- Сиру китайську капусту (тонко шаткуємо);
- Капусту кольрабі (шаткуємо тонкою соломкою);
- Зелену редьку (коротка обсмажена соломка)
- Улюблену зелень (кріп, кінза, петрушка);
- Смужки обсмаженої яловичини;
- Шматочки відвареної курятини або індички.
Простий, швидкий, насичений вітамінами і клітковиною салат фунчоза з овочами в домашніх умовах – це зручний спосіб іноді долучатися до азіатської кухні без шкоди для фігури і здоров’я!