Привіт, шановні читачі! Ми закохані і злегка залежні від усього гостренького. Траплялися навіть святкові меню на всю сім’ю виключно з холодних закусок і корейських салатів.
Тому і влітку ми завжди закриваємо 5-6 маринованих закаток з коханим акцентом. Серед них огірки по-корейськи на зиму. Найсмачніші рецепти – герої нашої розповіді з покроковою інструкцією і фото.
Спеціальний бонус в кінці статті. Як швидко і просто зробити приправу для корейської моркви в домашніх умовах.
Давайте приготуємо огірковий хіт! Буде цікаво, барвисто і легко.
Найсмачніший рецепт з приправою для корейської моркви
Нам потрібні:
- Огірки – 2 кг
- Морква – 500-700 г
- Часник – 3-4 зубчики (середній розмір)
- Приправа для корейської моркви – 1 ст. ложка
- Сіль грубого помелу (без добавок) – 2 ст. ложки без гірки
- Цукор пісок – ½ склянки
- Оцет (столовий, 9%) – ½ склянки
- Олія – ½ склянки
* Перець гіркий (необов’язково) – до 10 г (або відрізок в 1-2 см завдовжки)
Врахуйте, що:
- 1 стакан – 250 мл
- Із вказаної кількості виходить близько 3 л закаток.
- Рекомендуємо розкладати в невеликі баночки по 500 мл. Час їх стерилізації на слабкому вогні – 10-15 хвилин від закипання води
- Якщо банки на 1 літр, стерилізуємо 20 хвилин. Огірки в них можуть вийти менш хрусткими.
Як приготувати огірки по-корейськи на зиму.
Перед подрібненням замочуємо огірки мінімум на 1 годину в холодній воді, краще на 2-4 години.
То чи варто поступати з будь-якими огірковими заготовками. Малосольні класичні або п’ятихвилинні в пакеті, наситившись вологою, огірки будуть більш хрусткими при засолювання і маринуванні.
Налиті огірки обрізаємо по обидва боки і про всяк випадок пробуємо на гіркоту.
Для ідеального хрускоту поріжемо головних героїв досить крупно – брусочками по 4-6 см в довжину.
- Маленькі огірочки (стройняшки до 10 см) можна різати зовсім просто. Уздовж навпіл і кожну половинку знову уздовж навпіл. Отримуємо брусочки-четвертинки.
- Овочі товщі і довше ріжемо уздовж двічі – на 4 вузькі частини. Ці довгі четвертинки розрізаємо вже поперек посередині. Отримуємо брусочки-восьмушки.
Моркву натираємо на будь-якої зручної тертці – для корейської моркви, Бернер і т.п. Нам потрібна тонка соломка. Відправляємо нарізку до огірків.
Часник чистимо і ріжемо тонкими пластинками. Якщо не хочеться возитися, пропускаємо через прес або трьом на дрібну тертку.
- Якщо використовуємо необов’язковий компонент перець чилі, то ріжемо його на тонкі кільця. Для відчутною гостроти вистачить невеликого відрізка – 1-2 см. Орієнтуйтеся на свою любов до гостроти. Врахуйте, що якщо перець не чистити, то в салат потрапить і трошки насіння, в яких основна пекучість.
Відправляємо пікантні інгредієнти до двох основних овочів.
Робимо заправку для овочів. В окремому посуді змішуємо сіль, цукор, корейську приправу, масло і оцет. Заливаємо в миску з овочами і ретельно перемішуємо всі інгредієнти.
Накриваємо кришкою і відправляємо в холодильник маринуватися – на 4-5 годин.
Протягом цього часу бажано перемішати салат 2-3 рази – для рівномірного просочення шматочків.
Приємний смак огірки набувають вже через 3-3,5 години маринування.
Можна зробити нехитру підготовку з вечора, а перекладати в банки і стерилізувати вранці. Не бійтеся перетримати овочі. 8-10 годин настоювання їх не зіпсують, але соку при цьому утворюється дуже багато. Це зручно для фасування по банкам, щоб залити овочі по саме горло.
Вибирайте зручний режим і обов’язково пробуйте салатик по ходу. Це апетитна вітамінна подяку за кулінарні зусилля.
Як стерилізувати огірки по-корейськи на зиму.
Все як завжди. Потрібні стерилізовані кришки і банки, в які ми щільно укладаємо салатик. Маринад з дна ємності рівномірно розливають по банках. Швидко працюється з невеликим ополоником. Його теж треба помити з содою, прополоскати і обдати окропом.
На дно великої глибокої каструлі кладемо бавовняний рушник. Ставимо баночки з салатом і заливаємо каструлю теплою водою – по плечики банок. Можна і холодною. Головне – не окропом, щоб скло не лопнуло від перепаду температури. Накриваємо банки кришками, що не загвинчуючи.
Доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь до помірного. Нам потрібно, щоб вода злегка булькала. На такому слабкому кипінні стерилізуємо закачування потрібний час в залежності від об’єму тари.
Повторимо, скільки хвилин нам потрібно стерилізувати різні банки:
- Для 500 мл – 10-15 хвилин. Максимальний овочевий хрест гарантовано!
- Для банок в 1 літр – 20 хвилин. Овочі можуть вийти м’якше.
У будь-якому випадку за час прогрівання яскрава огіркова шкірка поміняє колір на захисний.
Дістаємо банки після стерилізації і закриваємо кришкою – будь-який, до якої ви звички, з ключем або без.
Швидко перевертаємо, крутимо вправо-вліво і схиляємо, перевіряючи, чи не підтікає маринад. Ставимо в затишне місце і накриваємо ковдрою. Закутані банки повинні повільно охолонути.
Ось і готові на зиму улюбленці слов’ян в заливці по-корейськи. Огірки відмінно простоять до зимових днів і порадують вас в міру солодким пікантно-остреньким смаком.
Екзотичний флер рецептом надає морква. Ось чому ми поки що робили таку закачування без неї. Нам здається, чисто огіркова консервація цим способом вийде гірше.
Хіт-парад ідей для нарізки і складу
-
1) Які овочі вибрати?
У будь-яких соліннях і маринадах найбільш смачний засолювальний сорт огірків. Не лякайтеся модерного слова, вибрати такі – елементарно. Купуємо середні за розміром огірочки (максимум 14 см в довжину), у яких шкірка в пупиришках. Колір може бути різним – від суцільного яскраво-смарагдового до звичайного зеленого зі світлими цятками.
-
2) Нарізка вирішує все!
Для найсмачнішого рецепта огірків по-корейськи на зиму о-о-чень важлива правильна нарізка овочів. Нам потрібна така товщина огірків, щоб вони не розм’якшувалися після стерилізації. Тому краще зробити товщі, а не тонше. Ми робимо тільки в двох варіантах: брусочки і вагомі колечка в 1-1,2 см по товщині.
Наш рейтинг нарізки – від найсмачніших до прийнятних.
Помірно тонка морквяна соломка – поза конкуренцією. Хоча … Якби треба було робити її ножем, ми б два рази подумали. Любимо, коли апетитні страви готуються швидко і легко. Тому віддані фанати терки «Бернер».
Відразу за лідером – комплект огірковим кружечків (близько 1 см завтовшки) і найтонших морквяних пластин. Їх легко остругать з коренеплоду звичайнісінькою овощечисткой (ніж для чищення овочів).
Можна скоротити праці по гуртках з v-насадку у вигляді літери для терки аля Бернер. Головне – відрегулюйте крок. Інакше дуже тонкі огіркові шматочки втратять пружність при стерилізації.
Останній варіант для моркви без вишукувань – потерти її на звичайній крупній тертці. Буденно і цілком смачно. Перевага в тому, що така терка завжди доступна, навіть на дачі, де під рукою не виявилося іншого інструменту.
-
3) Що дає червоний гіркий перець, якщо ми використовуємо його в цій заготівлі огірків?
Компонент обов’язковий тільки для відданих любителів гострих страв. Кружечками перцю найлегше регулювати гостроту – на свій смак. Можна нарізати більше або менше, або видалити або залишити насіння.
-
4) Як зробити корейську приправу в домашніх умовах?
Приправи може не виявитися в найближчому магазині, особливо в період заготовок.
В такому випадку можна замінити її звичайним чорним меленим перцем. Використовуйте таку ж кількість свежемолотого порошку з горошин. Стане в нагоді ступка, кавомолка або млинок. У нашому рецепті це 1 ст. ложка. Критичних втрат в смаку не буде.
А якщо ви все ж дуже хочете дотриматися канон з коріандром, можна зробити суміш спецій «по-корейськи» своїми руками. Немає нічого складного!
Ось пропорція прянощів:
- Коріандр (насіння) – 1-1,5 ч. Ложки
- Чорний перець горошком – 1 ч. Ложка
* Обидві спеції перемолоти в кавомолці або розтерти в ступці.
- Сушений часник (якщо гранули, теж розтерти) – 1 ч. Ложка з гіркою
- Перець чилі (мелений) – на кінчику ножа.
Легким рухом руки порошки перетворюються … в знамениту автентичну приправу. Чари кулінарії!
Будемо раді, якщо ваше перше знайомство з огірками по-корейськи на зиму впише найсмачніший рецепт в обов’язковий набір закаток. Пікантні, в міру солодкі, хрусткі і барвисті, ці овочі змітають зі столу і в будні, і в свята. Дерзайте і діліться враженням!
P.S. Коротке відео з оригінальним огірковим стравою – з соєвим соусом, кунжутом і без моркви: