Кефір – корисний кисломолочний продукт, який допомагає нашому травленню. Молочнокислі бактерії сприяють відновленню і підтримці в здоровому балансі мікрофлори кишечника. А адже здоровий кишечник – це 60% нашого імунітету.
І якщо свіжий кефір ми з задоволенням п’ємо вранці і ввечері, з «підпилого» (більше 3 днів) вийде чудова пишна, висока, соковита і смачна випічка. Наявні на озброєнні рецепти дають можливість кожному вибрати на власний смак.
Пиріг «Ізюмітельная класика»
Ні-ні, це не помилка. Саме ізЮмітельная, оскільки базові рецепти пропонують, щоб випічка була з родзинками. Але кожна господиня підбирає наповнювач для пирога на свій смак, і орієнтуючись на смакові переваги своєї сім’ї.
складові
- Борошно пшеничне вищого ґатунку – 2 склянки
- Кефір середньої жирності – 1 стакан
- Цукровий пісок – 1 склянка
- Яйця курячі – 2 шт.
- Рослинна олія рафінована – ½ склянки
- Ванілін – 1 гр.
- Розпушувач для тіста – 2 ч. Л.
- Ізюм, горіхи – за смаком.
Замість родзинок можна використовувати будь-які інші ягоди або фрукти, але враховувати їх вологість. Від цього залежить пропікання пирога. Така випічка «любить» яблука кислих або кисло-солодких сортів, зацукровані вишні, малину, чорну або червону смородину. Свіжі вишні або полуниця містять дуже багато рідини і випічка в результаті може бути вогкуватої або в’язкою.
приготування
- Спочатку збиваємо яйця. Розбиваємо їх, не розділяючи на білки і жовтки, в високу ємність (бажано не металеву, щоб не викликати процеси окислення). Додаємо цукор і збиваємо до густої піни, намагаючись домогтися розчинення цукру по максимуму.
- Додаємо в яєчну масу кефір і рослинне масло, перемішуємо. На цьому етапі можна використовувати ложку або силіконову лопатку. Кефір повинен бути кімнатної температури або навіть трохи тепліше. Оптимальна температура – 35-40º. Якщо холодніше кімнатної – будуть проблеми при випічці. Якщо гаряче 40º – кефір почне розшаровуватися, що негативно позначиться на готовому десерті.
- В окремій ємності змішуємо всі сухі інгредієнти – борошно, розпушувач і ваніль. Таким чином вони рівномірно розподілятися по всьому об’єму тіста.
- Поступово додаємо в рідкий склад і ретельно перемішуємо, щоб тісто було однорідним, без грудочок.
- Додаємо родзинки і горіхи. Ці інгредієнти потрібно попередньо підготувати. Горіхи підсушити в духовці і постаратися зняти гіркувату шкірку. Тоді ви отримаєте яскраво виражений горіховий аромат і уникнете гіркуватого присмаку. Ізюм попередньо потрібно залити окропом і дати трохи постояти для набухання. Потім відкинути на друшляк і обсушити на рушник. Перед закладанням в тісто присипати борошном. Так родзинки рівномірно розподілитися по всьому об’єму.
- Чашу в мультиварці змащуємо вершковим маслом і присипаємо борошном. Встановлюємо режим «Випічка» на 60-80 хвилин. Все залежить від потужності вашого приладу. Кришку в мультиварці бажано не відкривати до звукового сигналу.
- Готова випічка повинна ще деякий час (5-10 хвилин) залишатися в мультиварці, щоб уникнути її розламування при добуванні. Потім за допомогою решітки для приготування на пару дістаємо пиріг і даємо йому повністю охолонути.
Готовий десерт на кефірі полити шоколадною глазур’ю, збитими вершками або присипати цукровою пудрою. Прикрасьте свіжими, зацукрованими або морозивом фруктами або ягодами.
Відкритий пиріг «Зимова ягода»
Випічка з морозивом ягодами доречна в зимовий час більше, ніж в будь-яке інше. Кожна господиня запасається дарами літа запас, намагаючись зберегти в них як більше вітамінів. І заморозка, мабуть, самий підходящий для цього спосіб.
Випічка на кефірі з такими делікатесами виходить дуже смачною, ароматної, пахне влітку і сонцем.
складові
- Ягоди морожені (можна використовувати мікс) – 1 стакан
- Крохмаль картопляний – 1 ст. л.
- Кефір 1% – 1 стакан
- Яйця курячі – 3 шт.
- Борошно пшеничне вищого ґатунку – 300 гр.
- Цукровий пісок – 1 склянка
- Сода харчова – 1 ч. Л.
- Манка – для посипання чаші в мультиварці.
Замість манки можна використовувати сухарики з білого хліба або подрібнені горіхи.
приготування
- Яйця збиваємо з цукром у високій і вузькій ємності до отримання високої піни. Маса повинна значно збільшитися в обсязі.
- В окремій ємності кефір з’єднуємо з содою і злегка перемішуємо. Вибирайте посуд розміру більшого, ніж обсяг кефіру. Ця маса теж значно збільшиться за рахунок гасіння соди.
- З’єднуємо обидві маси і перемішуємо. Поступово вводимо борошно і продовжуємо змішувати, щоб не було грудок і тісто стало однорідним.
- Змащуємо чашу в мультиварці вершковим маслом і присипаємо заготовленими для цієї мети продуктами (манка, сухарики, горіхи).
- На дно чаші поміщаємо тісто і злегка приминає ложкою в центрі, як би формуючи бортик.
- Ягоди обвалюють в крохмалі і поміщаємо поверх тесту. При бажанні присипте корицею або ванільним цукром.
- Встановіть режим «Випічка» на 40-60 хвилин і випікайте під закритою кришкою.
Готовий пиріг на кефірі дістаньте вже охолодженим з чаші і злегка присипте цукровою пудрою. У додатковому декорі або інших додатках випічка не потребує.
Рецепти пропонують використовувати кислі ягоди. Але тоді десерт потрібно трохи присипати зверху цукром або полити медом.
Пиріг «Сирне щастя»
Пам’ятайте прикольного звірка з діснеївського мультика, який при слові «СИР» ставав одержимим? Подібне може статися і з вами після того, як ви відчуєте рецепти пирога з сиром і цибулею.
складові
- Кефір – 1 стакан
- Яйця курячі – 3 шт.
- Цукор – 2 ст. л.
- Сіль – 1 ч. Л. без гірки
- Борошно пшеничне вищого ґатунку – 2 склянки (може знадобитися більше)
- Цибуля зелена – ½ склянки
- Лук обсмажений – 1 велика цибулина
- Сир твердий напівжирний або жирний – 100 гр.
- Розпушувач для тіста – 1 ч. Л.
- Сода харчова – 1 ст. л.
- Спеції – за смаком.
Виходить солона випічка на кефірі, рецепти якої зустрічаються досить рідко. Її можна подавати до столу як гарячої, так і охолодженої. Якщо хочете внести м’ясну нотку в рецепти – використовуйте м’ясний фарш замість сиру. Але не сирої, а попередньо приготований і заправлений спеціями.
приготування
- Яйця з цукром і сіллю збиваємо в окремій ємності до отримання піни.
- Соду з розпушувачем гасимо в кефірі в окремому посуді. Такі рецепти дають можливість максимально підняти тісто і випічка вийде пишною і високою.
- Зелена цибуля шаткуємо дрібно. Цибуля ріпчаста нарізаємо дрібними кубиками і обсмажуємо до золотистого кольору на рослинній олії (рафінованій). Даємо йому трохи охолонути. Сир натираємо на крупній тертці.
- З’єднуємо яєчну і масу на кефірі і поступово починаємо вводити в неї борошно. Перемішуємо до однорідності. Консистенція тіста – як дуже густа сметана. Може знадобитися додавання борошна.
- На цьому ж етапі також поступово додаємо фарш – цибуля зелена і обсмажений, сир.
- Чашу в мультиварці змащуємо вершковим маслом і присипаємо борошном. Викладаємо тісто і розрівнюємо поверхню ложкою, змоченою у воді або рослинному маслі.
- Встановлюємо режим «Випічка» на 60-80 хвилин. Час залежить від потужності приладу.
Якщо ви любите спеції – додайте їх в тісто в процесі приготування або посипте зверху готову страву. Рецепти пропонують кінзу, кріп, петрушку, куркуму або шафран.
Готовий пиріг на кефірі витягаємо на решітку і подаємо до столу. Ваші домочадці самі виберуть, з чим їм ця випічка більше сподобається.