Легкі рецепти

Квашена капуста швидкого приготування: 2 смачні рецепти з хрустким чарівністю



Апетитний хрест капустяного салату, з користю для здоров’я і літньою свіжістю, що може бути краще в зимовому меню, неминуче гарячому і частенько важкувато? Сьогодні у фокусі уваги рецепт квашеної капусти швидкого приготування, смачною, соковитою і хрусткою.

Відразу обмовимося прийняті допуски. Квашення – це природний процес, в якому бере участь овоч, сіль, факультативно вода і лимонний сік, але без оцту. Утворюються ті самі хвалені «живі бактерії», якими ми підгодовуємо корисну мікрофлору кишечника.

Не варто панічно боятися солі, якщо ви здорові і не збираєтеся з’їсти кілограм салату за 1 присід. У розрахунку на порцію, солі небагато. Зате багато вітаміну С і відчутне кількість клітковини, хоч і вважається, що менше, ніж у свіжій капусті.

Перший рецепт нижче – саме такий цінний квашений варіант. Для неспішного бродіння він насправді швидкого приготування. Хрустка капустяна нарізка буде готова вже через 2-3 дні настоювання в банку при кімнатній температурі.

Ми включили до статті і другий зразок. Ультра-швидкий з гарячим маринадом. У ньому вже немає користі натуральної ферментації, тому що в маринад входить оцет. Він є консервантом і з ним «живих бактерій» не утвориться. Зате пікантні овочі готові до пробі вже через 12 годин.

Вибирайте обладнаний закуску до смаку і цілям і готуйте частіше всю зиму безперервно!

Капуста квашена швидкого приготування без оцту

Супер-хрусткий рецепт для всіх, хто любить смачне і корисне. Закваска в маринаді, куди входить тільки сіль і спеції, їх можна регулювати за смаком. Готова нарізка без масла, тому вимагає заправки чимось максимально корисним. Наприклад, оливковою олією першого віджиму. Все про його користь, обмеження і правила вибору читайте тут.

За короткі зусилля і пару діб терпіння ви отримаєте традиційно чудовий інгредієнт зимових салатів, кислих супів і тушкованих рагу з м’ясом.

  • Час приготування – 30 хвилин на підготовку + 2-3 доби на квашення. Пробуємо на готовність вже через 2 доби настоювання в теплі.
  • Калорійність на 100 грам – не більше 40 ккал.

Нам потрібні:

  • Капуста – 2,5-3 кг
  • Морква – 3 шт. і більше середніх розмірів
  • Вода – 1 літр
  • Сіль (без добавок) – 2 ч. Ложки
  • Спеції – за смаком
  • У нас 6 горошин запашного перцю, 2 лаврові листки, 1-2 гострих перчика-вогник.

Важливі деталі:

  • Морквини можна покласти, скільки душа забажає. Ми любимо, коли її багато. Це повідомляє і розсолу приємний теплий відтінок, а капусті додає солодощі.
  • Спеції теж можна регулювати під себе. Більше гіркого перчика – більше гостроти. А також кмин, гвоздика, імбир і навіть куркума. Цей класичний квашений рецепт привітно реагує на багато експерименти.
  • Наші пропорції інгредієнтів дадуть вам традиційний і соковитий салат без зайвої гостроти. Розсіл може бути приємний і в ролі окремого напою.

Підготуємо овочі.

Тонко шаткуємо капусту. Нас завжди виручає терка Бернер. Багато господинь люблять спеціальний ручний ніж для шинкування (або ручна шинкування). Його можна купити як раз зараз в сезон квашення на будь-якому базарі в рядах з бочковий засолкою.

Очищену моркву подрібнюємо за смаком. Не забувайте, що є не тільки велика терка. У цьому рецепті ми використовуємо середню.

З’єднуємо капустяну і морквяну нарізки і перемішуємо, попутно вспушівая. Зручно працювати руками. Увага! Радимо не тиснути! У нас буде розсіл на воді, а не квашення у власному соку. Без перетирання капуста вийде максимально хрусткою, вишуканою і текстури.

Укладаємо перемішані овочі в банку до половини і злегка утрамбовують. Зверху кладемо спеції. У нашому випадку це 1 лавровий лист, 3 горошини запашного перцю і 1 маленький гострий перчик. Поверх спецій в банку кладемо що залишилася нарізку овочів і знову повторюємо набір прянощів.

Ви можете додати гвоздику або прибрати перець, якщо не любите навіть натяку на гостроту. Ці експерименти залишаться в рамках традиційних смаків.

Приготуємо маринад, заллємо овочі і поставимо кваситиметься під наглядом.

Вода кімнатної температури (!).

На 3-х літрову банку вигідно заготовити 1,5 л розсолу. Пропорція для 1 літра – 2 чайні ложки солі. Потрібна чиста сіль без добавок. Відповідно на 1,5 літра води – 3 чайні ложки.

Насипаємо ложки без верху і пробуємо. Це важливо! Наша мета – розчин трохи більше солоний, ніж ідеальний суп. Зазвичай вистачає 3 чайних ложок без гірки, якщо сіль екстра помелу. Але марки солі бувають різні, а грубий помел не такий солоний.

  • Радимо пробувати розчин при кожній заквасці.

Розмішуємо сіль у воді до повного розчинення і заливаємо капусту в банку, покривши нарізку. Беремо вилку і проколюємо овочі глибше, даючи можливість розсолу проникнути до самого дна.

Можна використовувати довгу дерев’яну паличку, зробивши реверанс принципам натурального квашення. Суворі зожевци і шанувальники Аюрведи настійно рекомендують працювати з ферментованим продуктами тільки деревом або керамікою.

Якщо такі обмеження здаються вам зайвими заморочками, пошукайте довгу двозубу вилку для перевертання смажених страв. Вона дозволить ще глибше просунутися в щільному шарі овочів.

  • Будь-яким інструментом робіть прості рухи: в глибину і розсунули нарізку, пішли бульбашки. І так в кількох місцях овочевої маси.

Доливаємо розсіл майже до верху – за 1 см до горлечка банки. Зазвичай нагорі утворюється трошки бульбашок, немов пінка.

Ставимо банку в мисочку, щоб неминуча пінка від бродіння могла акуратно стікати з банки. Поруч кладемо вилку, яка буде нагадувати про необхідність час від часу проколювати нарізку. Це дозволить постійно випускати наверх утворилися при квашенні бульбашки повітря. У день проколюємо овочі 2-3 рази.

Тримаємо банку при кімнатній температурі від 2 до 3 діб.

Якщо у вас в будинку тепло, знадобиться менше часу до готовності. Якщо умови спортивні (+/- 20 градусів), то 3 доби – це стандартний термін. Далі прибираємо овочі в холодильник, щоб призупинити бродіння, інакше капуста вийде занадто кислою.



  • Радимо пробувати нарізку вже в кінці 2,5 доби і надходити відповідно до власних вподобань до готовності.

У нас виходить добре квашена капуста і досить багато рідини, яка скла через шийку банки. Як тільки капуста готова, накриваємо ємність капроновою кришкою і прибираємо в холод.

Одного разу ми пробували варіант з медом.

Поверх капусти 2 столові ложки крупної солі з гіркою і стільки ж меду. Залити водою кімнатної температури. Далі за рецептом вище. Пробувати вже через 2 дні – на готовність (тобто чи не час прибрати в холодильник). Медова капуста теж дуже смачна і підійде всім, у кого немає алергії на мед.

Маринуємо швидку класичну капусту за 12 годин

Цю пікантну гостю наших трапез називають «повансалька». Вона не тільки швидкого приготування, але і дуже ефектно виглядає. А як стане в нагоді в свята! Якщо ви перестаралися з алкоголем, смачний розсіл – популярний засіб першої допомоги на ранок після новорічної ночі.

  • Час приготування – 30 хвилин на підготовку + 1 добу на маринування. Пробуємо на готовність вже через 12-14 годин.
  • Калорійність на 100 грам – не більше 100 ккал.

Результат нехитрих праць – повністю готовий салат, вже заправлений олією. Без проблем зберігається в холодильнику до 1 місяця, але з’їдається за пару присісти. Так хороший!

Нам потрібні:

  • Капуста – 3 кг
  • Морква – 300 г або по смаку
  • Часник – 4-5 великих зубчики або за смаком
  • Перець болгарський червоний – 2-3 шт. середнього розміру (можна заморожений)

Для гарячого маринаду на 1 літр води:

  • Сіль (кам’яна, грубого помелу) – 2 ст. ложки
  • Цукор – 1 стакан
  • Оцет, 9% – 80 мл
  • Мало рослинне – 1 стакан

Важливі деталі:

  • 1 стакан – 250 мл
  • Зі спецій краща прикраса маринаду – кмин, 5-10 грамів. Також можна додати духмяний перець (6-7 горошин) і гвоздику (1-2 шт.).
  • Морква і часник можна регулювати за смаком. Пропорція, яка подобається багатьом: на 1 кг капусти – по 1 штуці середньої моркви і болгарського перцю.
  • Заморожений солодкий червоний перець маринується не гірше свіжого. Якщо є, сміливо використовуйте.
  • Зручне і безпечне приготування – в каструлі емальованому або з нержавіючої сталі.

Приготування просте і швидке.

Шаткуємо капусту з товщиною, як любимо в салатах. Обминали руками в просторій мисці, злегка, без фанатизму. Морква – соломкою за допомогою ножа або терки аля Бернер. Або демократичний варіант: трьом на крупній тертці. Перець ріжемо смужками по 0,5-0,8 см завтовшки або кубиками близько 1 см. Об’єднуємо нарізки овочів і гарненько перемішуємо. Знову найзручніше працювати руками.

Готуємо маринад.

Починаємо приготування, коли овочі нарізані і перемішані. На плиті нагріваємо 1 літр води, додаємо в нього сіль і цукор, вливаємо олію і перемішуємо до повного розчинення сипучих компонентів. Як тільки рідина закипить, вливаємо оцет, пару рухів ложкою і вимикаємо нагрів. Обов’язково накриваємо кришкою, щоб оцет не випаровується.

Укладаємо ½ овочевої суміші в обрану ємність і щільно утрамбовують. Заливаємо половиною гарячого маринаду. Додаємо другу половину овочів і знову доливаємо залишок маринаду. Зверху ставимо тарілочку і гніт (банку з водою в 1-2 літри).

Ми залишаємо маринуватися на 8 годин.

Коли овочі охолонуть, ставимо в холодильник ще на 16 годин. Вже через 12 годин настоювання можна пробувати.

ТОП-2 секрету для успішного квашення

Які капустяні сорти краще вибрати?

Щільні і плескаті з двох сторін, максимально білі качани великого розміру (від 3 кг 1 штука). Ці сорти хрумтять і не втрачають форми навіть в тонкій нарізці.

Погано квас молода капуста і занадто стара. Неохайно розм’якшуються і часто втрачають хрест сорти з кулястою формою качана.

Як приготувати нові освіжаючі страви?

Крім яскравого участі в рагу з м’ясом, в борщі або солянці обидві пікантні капусти легко подружаться з доступними колегами в салатах без нагрівання. Додавайте до апетитного результату квашення ріпчасту цибулю, солодкі яблука, ягідні заморозки, відварну буряк, консервовану кукурудзу, варену квасолі або картоплю. Ви зможете збагатити смак щоденних страв і додати в зимове меню вітаміни-антиоксиданти.

Будемо раді, якщо вам сподобається будь-який рецепт капусти швидкого приготування. Обидва дуже смачні! І погодьтеся, це справедливо, що для корисного квашення без оцту потрібно більше часу.

Мініатюра до статті Квашена капуста швидкого приготування: 2 смачні рецепти з хрустким чарівністюМініатюра до статті Квашена капуста швидкого приготування: 2 смачні рецепти з хрустким чарівністю



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.