Легкі рецепти

Салат з кабачків на зиму «Анкл Бенс» – рецепт класики і нові ідеї



В кінці 80-их минулого століття багато кулінарні фішки із заходу тільки починали приходити на радянські простори. Частенько це призводило до пристрасного захоплення і появі фанатів окремої торгової марки.

Мабуть, так було і з соусом «Анкл бенс», який активно використовували господині. Потім соус пропав з переліку хітів, але рецепт салату з кабачків на зиму «Анкл бенс» склався в класичному варіанті і полюбився багатьом.

Мінімум бюджетних інгредієнтів, без стерилізації. Овочеве соте виходить ніжним, з кисло-солодким смаком. Роль соусу довіримо томатній пасті з водою, цукром і сіллю, а консервантом виступить оцет. Салат з кислинкою і солодкістю одночасно, його легко жувати і можна запропонувати дітям шкільного віку.

Кабачки, цибуля, болгарський перець і помідори – стримана традиція. Однак вона не заважає отримати один з найсмачніших кабачковий зразків серед швидких в приготуванні заготовок.

Невибагливість і відмінний результат актуальні і для баклажанів. Ви зможете повторити цю ніжну смакоту з ними, насолоджуючись елементарним процесом без стерилізації. Врахуйте і 2-ий бонус: такі соте можна їсти відразу. Відкладіть пару порцій до обіду, не пошкодуєте!

Рецепт салату з кабачків «Анкс Бенкс»

Загальний час приготування 35-45 хвилин

Нам потрібні:

  • Кабачки (будь-яка зрілість і сорт) – 2 кг
  • Ріпчасту цибулю – 200 г
  • Болгарський перець – 5-6 шт. середнього розміру
  • Помідори – 1 кг
  • Рослинна олія – ​​200 мл
  • Цукор – 1 стакан (200 мл)
  • Сіль – 1 ст. ложка
  • Томатна паста – 200 г
  • Оцет, 9% – 100 мл
  • Вода – 1 л

Важливі деталі:

  • Вихід консервації – 4-4,5 л в залежності від щільності укладання.
  • Для аромату можна додати чорний перець (горошком) – 5-6 шт.
  • Як стерилізувати банки і кришки.

1) Підготовка овочів.

Всі інгредієнти моєму.

Цибулю чистимо і ріжемо тонкими підлозі або чверть кільцями. Для цього розрізаємо цибулину навпіл уздовж і шаткуємо овоч поперек дрібним кроком. Для четвертинок перед шинковкой кожну половину ще раз навпіл.

З чищенням кабачків чинимо в залежності від зрілості. Молодята не чистимо. А зі старих знімаємо шкірку. До речі, особливо смачний варіант з цукіні виходить саме завдяки їх шкірці.

Ріжемо кабачки товстими брусками. Овоч розрізаємо навпіл уздовж, кожну половину знову уздовж навпіл. Кладемо товсті пластини один на одного і ріжемо поперек з кроком близько 1 см.

Болгарський перець очищаємо від насіння. Наша мета – короткі смуги товщиною 0,5-1 см. Для цього кожен перець розрізати вздовж на навпіл або четвертинки, які шаткуємо на смужки.

Помідори можна різати по-різному. До великими брусочками кабачків, як у нас на фото, підходять не дрібні часточки-восьмушки. А для кабачковий брусків поменше краще товстенькі короткі смуги томатів.

2) Уварюємо овочі в томатному соусі і закриваємо по банкам.

У великому сотейнику або каструлі змішуємо воду, томатну пасту, олію, цукор і сіль. Доводимо суміш до кипіння і всипаємо цибулю. Даємо закипіти і варимо на середньому вогні 1 хвилину. Додаємо перці і кабачок. Знову доводимо до кипіння і тримаємо на середньому вогні 2 хвилини.

Останніми додаємо помідорні часточки, акуратно перемішуємо, даємо закипіти і уварюємо салат до готовності близько 15 хвилин на середньому вогні без кришки. Під кришкою буде швидше.

Вигідно стежити за текстурою кабачка. Як тільки він розм’як, салат можна закочувати. Під кришкою це може зайняти зовсім мало часу. Тому пробуйте соте вже з 10 хвилини прогріву.

Оцет додаємо в кінці: влили, размешали, хвилина на вогні, вимкнули нагрів і почали заповнювати банки.



Банки потрібні стерилізовані, розкладка чистим ополоником – все, як завжди. Фасуємо салат під горлечко ємності і герметично закочує. Перевертаємо, укутуємо, даємо охолонути.

Зберігаємо в темному шафі. Прохолода краща, але не критична. Заготівля добре витримує кімнатну температуру.

важливі зауваження

Можна закинути гаситися всі овочі відразу і відрахувати 20 хвилин від початку кипіння. Теж середній вогонь без кришки. Так кабачки виходять найбільш м’якими. Салат буде максимально соковитим з «дитячої» ніжною текстурою.

Томатну пасту смачно замінювати кетчупом. Беріть 500-600 мл, а воду використовуйте тільки для підливання малими порціями, якщо соте буде занадто густіти. Також підійде пюре зі свіжих томатів, перекручених на м’ясорубці / в блендері. До пюре варто додати 1-2 ст. ложки томатної пасти.

Можна регулювати солодкість салату під себе. Проба – королева кухні! Для нас зазначені пропорції дають максимальну насолоду. Ми робили соте і з меншою кількістю цукру, особливо, коли вибирали м’ясисті і червоні перці, або замість пасти з водою використовували кетчуп «Ніжний».

Які овочі можна додати до класики

  1. Звичайно ж, в рецепт проситься морква. Різати можна по-різному, це дає трохи різний смак, але завжди додає салату щільності і ситності. Середня по товщині соломка, тонкі кола і півкола і навіть невеликий кубик. Лінь возитися – велика терка в допомогу.
  2. Впишеться в овочеву компанію стебло селери. Просто ріжемо 1-2 штучки поперек товщиною 0,5-0,8 см. У казан закидаємо разом з цибулею.
  3. Цікавий варіант – поєднувати кабачки і баклажани навпіл. Нарізка однакова за розміром.
  4. Складеться ансамбль і з традиційною зеленню (кріп, петрушка). Ріжемо дрібно, кидаємо за 5-7 хвилин до зняття з вогню. Кількість – по 2 ст. ложки з гіркою кожного виду.

Ви завжди можете поставитися до рецептом салату «Анкс Бенс» як до овочевого сате без жорстких правил. На зиму він зручний і легкий, але приємно їсти його і відразу. Варто зробити в півтора разу кількості, щоб прикрасити обід заготовочного дня.

Легких вам клопоту і цікавих заготовок!

Мініатюра до статті Салат з кабачків на зиму «Анкл Бенс» - рецепт класики і нові ідеїМініатюра до статті Салат з кабачків на зиму «Анкл Бенс» - рецепт класики і нові ідеї



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.