Суп розсольник – прекрасний варіант першого для обіднього столу, який має кілька варіантів приготування і вважається істинно російським стравою. Як приготувати розсольник і його варіації ви дізнаєтеся зі статті, в якій зібрані кілька рецептів з фото і покроковим опис.
Класичний рецепт розсольнику з нирками
Єдиного рецепту такого страви немає, оскільки кожна господиня готує його за своїми уподобаннями. Однак є основною класичний рецепт, який можна вважати базовим. Зроблене таким чином страва виходить ситним і дуже наваристим, з приємною кислинкою.
Необхідні компоненти:
- нирки яловичі – 300 г;
- яловичина без кісточки – 300 г;
- кислі огірочки – 4-5 шт .;
- картопля очищений – 5 шт .;
- велика цибулина – 1 шт .;
- морквина – 2 шт .;
- перлова крупа – 200 г;
- масло без запаху – 30 мл;
- цибулька і часник для аромату;
- сіль, перець свежеперемолотий запашний, лаврове листя, зелень.
Опис покроково:
- М’якоть яловичини добре миємо, ріжемо на нравящиеся вам шматочки і кладемо в глибоку каструльку. Заповнюємо водою і ставимо на піч. Після закипання прибираємо піну, додаємо запашний перець, лаврушку, кілька часточок часничку і цибульки, злегка присолюємо і готуємо 1,5 години на невеликій температурі.
- Перловку обов’язково замочуємо на ніч перед готуванням, ретельно промиваємо, заливаємо водою і варимо максимум півгодини. Щоб вона гарненько набрякла, залишаємо постояти трохи в окропі.
- У промиті нирки наливаємо холодну воду і варимо чверть годину. Прибираємо з них рідина, знову полоскати їх в прохолодній воді і відварюємо до готовності.
- У яловичий бульйон відправляємо картоплю, нарізану невеликими брусочками, і кашу.
- У сковороді нагріваємо олію і обсмажуємо в ньому подрібнений цибулька з огірочками і натерту моркву. Пассируем все до появи легкої золотистої.
- В кінці готування, викладаємо зажарочку і даємо злегка прокипіти деякий час.
- У розсольник з перловкою і солоними огірками всипаємо свіжу зелень і порізані нирки. Також не зайвою буде ложечка сметани.
Перше з курятини з рисом і маринованими огірками
Якщо ви хочете приготувати страву швидше, то краще зробити розсольник з рисом на курячої основі.
Необхідні продукти:
- 2 курячих стегенця;
- 300 г маринованих огірочків;
- ½ склянки огіркового маринаду;
- 200 г рису;
- 1 цибулина;
- 2 морквини;
- 7 середніх картоплин;
- 3 ст. ложки Олейни;
- сіль, перець, лаврове листя, зелень.
- Стегенця добре моєму, складаємо в глибоку каструльку, заливаємо водою і робимо навар як зазвичай. М’ясо виймаємо, розриваємо на скибочки і відправляємо назад.
- У сковороді з добре розігрітій Олейною, трохи обсмажуємо нарізаний цибулю і моркву. Додаємо огірки, нарізані четвертинками, і пасеруємо до золотистого. Для кислинки вливаємо до них маринад і тушкуємо до випарене зайвої рідини.
- У бульйон додаємо картоплю і промиті зерна рису, варимо на невеликій температурі до їх готовності. Покращуємо смак допомогою спецій.
- Висипаємо овочі, проварюємо суп з огірками і рисом ще 10 хвилин і прибираємо вогонь. Притрушуємо петрушкою і кропом. Точно так, як і розсольник з куркою, можна зробити зі свининою або яловичиною.
Рассольнічек зі свіжими огірками
Як зварити суп розсольник з солоних огірків – зрозуміло, проте зі свіжими це блюдо виходить не менше смачним. Такий спосіб підійде для літньої пори. Ми пропонуємо вам вегетаріанський варіант.
Перелік продуктів:
- огірки – 400 г;
- очищені бульби картоплі – 250 г;
- морква – 1 велика;
- цибулини – 2 головки;
- великі помідори – 3 шт .;
- паприка солодка – 2 стручки;
- вершковий спред – 100 г;
- сіль, спеції, зелень.
- У каструлю наливаємо 3 літри рідини і кип’ятимо її. Огірки ріжемо кубиками і проварюємо в окропі 10 хвилин. Картопельку і паприку нарізаємо соломкою і відправляємо варитися, в кінці присаливаем і додаємо спеції.
- З помідорів знімаємо шкірку і ріжемо кубиками.
- У сковорідці топимо спред і обсмажуємо до прозорості подрібнений цибулька і морква. Викладаємо нарізані томати і тушкуємо до випаровування зайвої вологи. Щоб суп зі свіжих огірків був більш насиченим, змішуємо його з засмажкою і проварюємо ще чверть години.
- Смачний розсольник притрушуємо свіжою зеленню.
Заготівля для швидкого супу
Для того щоб спростити процес готування цього чудового страви кулінари придумали консервувати розсольник з перловкою на зиму. Заготівлю в банку потрібно додати в воду, дати йому трохи прокипіти, посипати зверху будь ароматної травичкою і апетитне, ситне перша готове.
Перелік продуктів:
- 1 кг огірків;
- 400 г цибулі;
- 400 г моркви;
- 250 г томатного пюре;
- 150 мл олії без запаху;
- 200 г рису або перловки;
- 3 ст. ложки оцту;
- 2 ст. ложки солі.
Опис процесу:
- Крупу потрібно спочатку вимочити і потім відварити.
- Всі складові необхідно промити і очистити.
- У глибокому тазу змішуємо подрібнені овочі з томатною пастою, сіллю і цукром. Варимо, періодично помішуючи, на несильному вогні приблизно годину. Потім додаємо кашу і Томім ще чверть години.
- Вливаємо оцет і добре розмішуємо. Закочувати будемо в банках, які необхідно простерелизовать. Заготівля на зиму зберігається як зазвичай в прохолоді.
Грибний пісний супец
Якщо ви хочете приготувати першу без м’яса, але при цьому так хочеться, щоб було не менше ароматним і ситним. Тоді гриби саме те, що потрібно. А наш покроковий рецепт розсольнику допоможе вам в готуванні. Найкраще брати білі сушені.
Щоб його приготувати візьмемо:
- 100 г білих сушених грибів;
- 3 картопляних бульби;
- по 1 морквині і цибулинки;
- 4 кисленькі огірочка;
- 100 г перлових зерен;
- 0,5 ст. розсолу;
- 30 мл Олейни;
- лавровий лист, сіль, перець.
Інструкція до готування:
- Замочені раніше перлові зерна відварюємо до готовності.
- Сухі гриби необхідно розмочити у воді на 1 ніч і потім в цій воді варимо їх близько півгодини.
- Очищену картоплю кришимо брусочками і всипаємо в готовий грибний відвар.
- Зробимо піджарку з цибулі, моркви і масла і вилити її в каструльку. Дольyoм туди ж розсіл, додамо різані огірочки і доведемо до закипання.
- Присолюємо, додаємо спеції і залишаємо нудитися при дуже маленькою температурі близько півгодини. Смачний пісний обід готовий. При бажанні можете притрусити будь ароматної травичкою.
Рибна юшка з квашеними огірками
Для неї ідеально підійде судак.
Перелік компонентів:
- судак – 700 г;
- перлова каша – 150 г;
- огірочки квашені – 4 шт .;
- морква – 1 шт .;
- ріпчаста цибуля – 1 шт .;
- Олейна – 20 мл;
- гілочки кропу;
- сіль, лавровий листок, перець духмяний.
Опис готування:
- У 3 літрах води відварюємо рибу протягом півгодини. Отриману юшку проціджують, а з судака виймаємо всі кісточки.
- Овочі нарізаємо брусочками, викладаємо їх в сковороду з Олейною і смажимо до золотистого. Далі вливаємо грам 100 юшки, і тушкуємо недовго при низькій температурі.
- Варену перлову крупу додаємо до вже готової, м’якою картоплі. Обов’язково присаливаем і покращуємо смак спеціями. Даємо трохи прокипіти, додаємо туди зажарку і залишаємо нудитися хвилин 15.
- У готову юшку кладемо шматочки судака і укропчик.
Запропоновані рецепти такого російського супу ви з легкістю можете змінювати, доповнювати або прибирати компоненти, підлаштовувати під себе і членів своєї сім’ї.