Вже давно салат Мімоза включений в список традиційних святкових страв. Практично жодне тожество, особливо відзначається в колі сім’ї, без нього не обходиться. Така популярність також стала причиною всіляких експериментів з рецептом, і як наслідок сьогодні ми маємо великий вибір варіантів цього салату.
Щоб максимально охопити цю тему, розглянемо, як приготувати салат Мімоза за класичною рецептурою і кілька смачних варіацій страви, які легко приготувати в домашніх умовах.
Класика завжди в моді
Традиційний рецепт не втрачає своєї популярності, не уступаючи свої позиції навіть найвишуканішим аналогам. Оскільки це листковий салат, до якості майонезу пред’являються особливі вимоги: якщо немає можливості зробити його самостійно, краще купити якісний продукт перевіреного виробника. Не слід віддавати перевагу нежирним (так званим «легким») сортам, оскільки це негативно позначиться на смаку і зовнішньому вигляді страви. Готувати можна з сайра, горбуша або інший червоною рибою, скумбрією і ставридою.
Складові:
- риба в консервах (200г) – 1 шт .;
- картоплину – 3-4 шт .;
- яєць – 4 шт .;
- цибулька червоний / білий – 1 шт .;
- морквини – 3 шт .;
- майонез (упаковка / банку) – 1 шт;
- для оформлення зелень.
Всі зазначені продукти повинні бути середнього розміру. Консервована риба, яка входить в рецепт класичного салату «Мімоза», вибирається обов’язково відмінної якості, вона повинна бути в маслі або власному соку. Обсяг банки стандартний – 200 г. Інструкція приготування покроково:
- Відварити картоплю і моркву, почистити після їх повного охолодження і натерти на овочевій тертці (можна вибрати велику решітку, але на дрібній готовий салатик буде ніжніше і смачніше).
- Зварити яйця, остудити, очистити і натерти на тертці того ж розміру. Всі перераховані інгредієнти в тертому вигляді не перемішуються один з одним, а викладаються в різні ємності.
- Консервована рибка витягується з банки, видаляються кісточки, якщо такі є і мнеться звичайною виделкою.
- На блюдо, в якому буде подаватися салатик, першим шаром викладається картопля (1/2 частина вказаної кількості) і рівномірно розподіляється по дну без додатка зайвих зусиль (не дуже ущільнювати). Потім він змащується майонезиком. Часто покроковий класичний рецепт включає перший шар з риби, але в цьому випадку наша загуска може «поплисти».
- Поверх картоплі викладається половина рибки (масло попередньо зливається до видалення кісточок і подрібнення). Шар майонезу.
- Далі шар з цибульки, нарізаного дрібної крихтою. Якщо немає салатного сорту, допускається використання звичайного, але після нарізки він обов’язково промивається або ошпарюють для видалення сильного запаху і гіркоти. Полити невеликою кількістю маслечка з консерви.
- Зверху ще один шар картопельки, змащеній майонезом, потім моркву і теж промазати.
- Останній штрих – яйця. Білки з жовтками можна подрібнити окремо і викласти спочатку одні потім інші. Традиційно поверх розподіляються жовтки. Смачний салат готовий, залишається тільки красиво його оформити гілочками зелені. Перед подачею йому необхідно настоятися кілька годин в прохолодному місці (краще в холодильнику).
Якщо цікавить оригінальна подача страви, можна знайти в інтернеті відповідні фото, вибравши для себе найбільш прийнятний варіант.
Рецепт з сиром
Таку закуску можна готувати з сардиною або червоною рибою (горбушей, сьомгою), використовувати плавлений або твердий сорт сиру (тільки не дуже солоний).
Складові:
- риба в консервах (банку 200г) – 1 шт .;
- картопельки – 3-4 шт .;
- яєць – 3шт .;
- цибулька салатний – 1 шт .;
- моркви – 2 шт .;
- сирок – 150-200 г;
- майонез;
- свіжа зелень.
Кількість сиру залежить від використовуваного сорту, збільшується закладка до вказаної межі, якщо використовується плавлений. За рахунок сирка цей салат Мімоза з консервою має більш тонкий смак і може подаватися порційно на банкетах.
схема:
- Відварені, очищені картошка і морква труться тільки після охолодження в різні ємності. В окремий посуд викладаються терті білки з жовтками, що не змішані один з одним.
- Сирок також подрібнюється на тертці, цибулю нарізають дрібною крихтою, рибка без кісток і масла розминається виделкою.
- У салатницю викладаються підготовлені продукти в такому порядку: половина картоплі, рибка, цибулю, що залишилася частина картоплі, тертий сир, морква, білки і жовтки. Кожен пласт крім верхнього, щедро змащується майонезом. З маслом з консерви можна поступити наступним чином: полити їм шар цибульки.
- Після декількох годин (мінімум двох) просочення страви в холодильнику, його можна подавати на стіл, красиво оформивши гілочками зелені.
Якщо салат Мімоза з сиром подається на банкеті, рекомендується використовувати прозорі скляні креманки на ніжці або салатниці. Також можна скористатися спеціальною круглою формочкою, оформити листям салату.
З горбушей або інший червоною рибою
Головною відмінністю цього варіанту є не тільки використання винятково червоної риби (горбуші зокрема), а й додавання вершкового маслом, сиру.
Складові:
- горбуша консервована (банку 200-240 г) – 1 шт .;
- картопля – 2-3 шт .;
- 3 яйця ;
- цибуля – головка;
- одна морквина;
- сир – 100 г;
- маслечко вершкове – 50 г;
- зелень свіжа;
- майонез.
Вершкове масло, як втім, і сирок відмінно поєднується з рибними консервами, тому смак готового блюда буде не тільки ніжним, але і насиченим. Зазначені продукти додадуть йому особливі оригінальні нотки, зміниться і звичний аромат салату. Готування не відрізняється складністю, процес такий же простий, як і в попередніх варіантах:
- Тертий відварну картоплю викладається першим шаром, другий – подрібнена смачна горбуша, третій – нарізаний дрібною крихтою салатний цибулька, четвертий – терте вершкове олію, п’ятий – яєчні білки, шостий – морква, сьомий – сир, восьмий – терті жовтки.
- Кожен пласт обов’язково промащується майонезиком, крім останнього.
- Перед подачею і оформленням салат Мімоза з горбушей повинен добре просочитися (не менше двох годин у холодильнику). Прикрашати блюдо краще безпосередньо перед тим, як поставити на стіл, щоб гілочки зелені не встигли підсохнути і втратити свіжий вигляд.
Особливістю цього варіанту також є те, що нарізати картоплю можна дрібними кубиками, що трохи змінить зовнішній вигляд і навіть смакові відчуття. Однак якщо вже робити такий рибний салат, слід змінити спосіб нарізки хоча б ще одного інгредієнта.
З рисом без картоплі
У цьому випадку допускається використання будь-рибної консерви в маслі або власному соку, які були перераховані вище.
Складові:
- консервована риба (банку 200-240 г) – 1 шт .;
- 3-4 яйця;
- варений рис-1/2 склянки;
- морквина – 3 шт .;
- салатний цибулька – 1 шт .;
- свіжа зелень;
- майонез.
Як готувати:
- Салат Мімоза з рисом готується без картоплі, а всі інші інгредієнти готуються таким же чином, як і в попередніх рецептах. Для подрібнення овочів традиційно використовується звичайна терка з великої або дрібної гратами.
- Кожен шар обов’язково змащується майонезиком і викладається в наступному порядку: рис, риба, рубаний лук, рис, морква, білки і жовтки.
- Останній верхній шар не обов’язково змащувати, хоча зустрічаються варіанти і такого оформлення.
- Не менше двох годин йому необхідно для просочення.
- Для оформлення використовуються гілочки зелені, ромашки з варених яєць (можна знайти фото в інтернеті, як їх вирізати), пір’я зеленої цибулі.
- Прикрашати блюдо слід безпосередньо перед подачею.