Яловичина в порівнянні з іншими сортами м’яса має цілий ряд переваг. Дієтичні страви, приготовані з цього м’яса, як не можна краще підходять для здорового харчування. Відварна, вона являє собою легкий білок, який практично 100% засвоюється організмом. Крім того, наявність заліза в її складі дає можливість коригувати формулу крові в сегменті підвищення рівня червоних кров’яних тілець.
І не потрібно думати, що варена яловичина – це просто, банально і несмачно. Якщо варити її в мультиварці, ми отримаємо смачні, ароматні і ніжні страви, які урізноманітнюють меню кожної родини.
Відварна яловичина класична
Найлегший рецепт приготування яловичини. Просто потрібно знати, скільки і як потрібно варити м’ясо, щоб воно вийшло м’яким, ніжним і соковитим. А весь секрет в ароматних травах і спеціях.
складові
- Яловича вирізка – 500 гр.
- Лавровий лист – 3-4 шт.
- Селера – 2-3 черешка
- Морква – 1 шт.
- Лук білий ріпчаста невеликого розміру – 1 шт.
- Корінь петрушки – 1 шт.
- Сіль, спеції, часник – за смаком для готового блюда.
Варити м’ясо з овочами завжди виграшно, так як м’ясо просочується ароматами овочів і стає соковитим, з незвичайним смаком.
приготування
- Готуємо овочі. Морква, цибуля і корінь петрушки очищаємо і промиваємо. Цибулю нарізаємо великими кільцями, морква – великими шматками, корінь петрушки залишаємо так, як є. Селера промиваємо і відокремлюємо кілька соковитих черешків.
- В мультиварці встановлюємо режим «Гасіння» на 2 години. Укладаємо підготовлені овочі, лавровий лист і цілісний шматок яловичини. Заливаємо воду так, щоб вона лише трохи підносилася над поверхнею продуктів в чаші.
- Закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу. За цей час в такому режимі м’ясо буде варитися дуже повільно, що дасть можливість йому буквально «разомлеть».
- Готове м’ясо виймаємо з бульйону і викладаємо на обробну дощечку. Нарізаємо порційними шматочками. Тільки тепер його можна заправити сіллю і подрібненим часником.
Для сервіровки страви використовуйте свіжі овочі, зелень і ароматні спеції: перець, кінзу. Як гарнір можна подати овочеві страви або відварені злаки.
Варити страви з яловичини в мультиварці дуже просто. Але виходять вони завжди смачними і м’якими, всупереч розхожій думці, що яловичина – жорстке і не дуже смачне м’ясо.
Парова яловичина пікантна
Варити м’ясо можна не тільки в бульйоні, але і готувати на пару. Щоб блюдо вийшло з цікавим смаком, соковите і ніжне, а не сухе і прісне, його потрібно правильно замаринувати. В мультиварці приготування на пару завжди буде вдалим. Такі страви підходять для дієтичного харчування.
продукти
- Яловичина – 1 кг.
- Лимон – 1 шт.
- Оливкова олія – 3-4 ст. л.
- Спеції (карі, коріандр, паприка) – 1 ст. л.
- Гірчиця – 1 ст. л.
- Сіль, свіжа зелень – для готового блюда
- Селера, петрушка, цибулина, стебла кропу – для бульйону.
Солити під час маринування не потрібно. Сіль забере сік з м’яса і воно під час приготування в мультиварці стане сухим і жорстким.
приготування
- Яловичину очистити від прожилок, можна нарізати великими шматками вздовж волокон і гарненько відбити. Промити і обсушити паперовим рушником.
- Для маринаду видавлюємо сік з лимона, додаємо до нього оливкову олію, спеції і гірчицю. Все ретельно змішуємо, злегка підбиваючи масу. Якщо страви готуються для дорослих людей, можна використовувати 1-2 ст. л. коньяку – алкоголь додасть деякої пікантності і пом’якшить м’ясо ще більше. У той же час коньяк збереже сік яловичині під час приготування.
- М’ясо має промаринуватися. При кімнатній температурі досить буде 2-3 годин. Якщо готуєте святкові страви, поставте в холодильник на ніч.
- В мультиварці встановіть режим «На пару». Налийте 2-3 склянки води, покладіть в чашу цибулину, кілька корінців селери, петрушки і кропу – так відварна яловичина буде ароматні. Варити потрібно 40-50 хв. під закритою кришкою.
Готову яловичину заправляємо сіллю, присипаємо дрібно нарубаної зеленню. Страви сервіруємо свіжими овочами – помідорами, огірками, солодким перцем.
Як гарнір можна варити рис, картоплю або гречку. Вершковий соус або гостра аджика доповнять смачні і ароматні страви.
Корисні поради
Варити яловичину потрібно без солі, з одними лише спеціями. Сіль «витягує» з м’яса вологу і робить його жорстким і сухим. Це стосується приготування всіх сортів м’яса.
Маринувати яловичину краще при кімнатній температурі. Так вона швидше просочується спеціями. Скільки маринувати м’ясо – чим довше, тим соковитіше будуть страви з нього.
Бульйон можна використовувати для приготування супу чи борщу. Якщо готуєте соус, використовуйте його в якості основи, замість води.
Відбиття м’яса перед приготуванням гарантує його м’якість і кращу здатність промаринуватися.
У маринадах використовуйте рослинне масло. Переважно – оливкова. Воно закриває пори і не дає м’ясному соку витікати під час приготування, особливо на пару.
Для яловичини ідеально підходять наступні спеції: куркума, паприка, каррі, шафран, коріандр, зіра, базилік, перець чорний і запашний. Використовуйте їх як для маринадів, так і для варіння в бульйонах.