Суп борщ східноєвропейські народи по-старому називають борщем, однак для інших народів світу блюдо, в якому головним інгредієнтом виступає буряк, називається «борщ» або «червоний суп». Як приготувати це низькокалорійне і дуже смачне перші так, щоб були задоволені всі, ви дізнаєтеся з нашої вибірки популярних рецептів з фото і детальним описом етапів приготування.
Традиційний борщ
Для початку ми розповімо вам класичний рецепт борщу, який найчастіше називають борщем. У ньому міститься 295 ккал. Кількість продуктів на 4 персони:
- 500 г м’якоті яловичини;
- 1 морква;
- 3 бурячок;
- 200 г листя молодого буряка;
- 1 велика червона цибулина;
- 2 солодких паприки;
- 4 помідори;
- 80 г сметани;
- лаврове листя, перець духмяний горошком;
- зелена цибулька, петрушка, базилік, гірчиця, сіль.
Опис процесу готування покроково:
- Відварюємо яловичину в трьох літрах води. На завершення варіння кладемо в воду ріпчасту цибулю, спеції і присаливаем, як вам подобається. Готовий бульйон проціджуємо. М’ясо отставляем охолоджуватися.
- Коренеплоди і листя кришимо на невеликі кубики і всипаємо в киплячий м’ясний відвар. Маса повинна стати досить густий. Доводимо її до закипання і вимикаємо вогонь. На нетривалий час каструлю накриваємо чимось дуже теплим.
- У той час, що наша страва настоюється, ріжемо яловичину на невеликі шматочки. Зелень промиємо і подрібнити. Паприку ріжемо на тоненькі смужки, а помідори на великі часточки.
- В тарілочку кладемо порізану яловичину і гірчицю (якщо любите погостріше – то побільше). Наливаємо настоявся юшку, зверху посипаємо зеленню, перцем і помідорами. Прикрашаємо сметаною. Класичний гарячий борщ подають з пшеничним хлібом або висівкового хлібцями.
Червоний суп з яблуками
Яблучна кислота прекрасно поєднується з солодкістю буряків. Гарячий борщ з м’ясом і яблучками дуже смачний, і ще цікавіше він в холодному вигляді. Його енергетична цінність 220 ккал. На 4 тарілки візьміть:
- 500 г бурячок;
- 1 головка цибулі;
- 1 зубчик часнику;
- 50 г масла оливок;
- 1крупное кислувате яблуко;
- 1 маленький лайм;
- 200 г курячої грудинки;
- сіль, спеції.
Опис процесу:
- З курячої грудки варимо ароматний бульйон. Його нам знадобиться близько 800 мл.
- З часнику прибираємо шкірку, шаткуємо і розтираємо його в соковиту масу. Цибулю чистимо і шаткуємо. У каструльці з товстим дном і кришкою розігріваємо олію і обсмажуємо їх.
- З яблука знімаємо шкірку і видаляємо серцевину, подрібнюємо і видавлюємо на нього половинку лайма. Очищаємо коренеплід і подрібнюємо його на крупній тертці. Інгредієнти всипаємо в каструлю, присаливаем і заправляємо спеціями.
- Ароматну юшку проціджують і виливаємо до овочів, підігріваємо до закипання і варимо на слабкому вогні до їх розм’якшення. Потім дістаємо їх, перетираємо в пюре за допомогою блендера і висипаємо назад.
- М’ясо рвемо на шматочки і всипаємо в пюреобразную суміш. Підігріваємо, подкисляемой соком, що залишився лайма. Подавати краще з вершками.
Холодний борщ по-польськи
Як приготувати борщ з м’ясом ви вже знаєте. Для різноманітності спробуйте борщ з раковими шийками. Його енергетична цінність 390 ккал. На 6 порцій вам буде потрібно:
- 1 л студеної кип’яченої води;
- 6 невеликих варених свеколок;
- 30 великих раків;
- 3 відварені яйця;
- 6 огірочків;
- 500 мл кефіру;
- по пучку сухого і свіжого кропу, пір’я зеленого цибульки;
- запашний перець горошком;
- морська сіль.
- У киплячу воду (близько 3 л) всипаємо кілька (3-4) ложок солі, запашний перець і сухий кріп. Опускаємо раків в киплячий маринад і варимо півгодини.
- Очищаємо коренеплоди і натираємо на тертці в глибоку каструльку. Наливаємо туди ж воду і кефір. При бажанні – присаливаем. Нарізаємо на дрібні шматочки огірки, свіжий кріп і додаємо туди ж. Отриману суміш прибираємо на кілька годин в холодильник.
- При подачі в кожну тарілку додамо половину яйця і п’ять штучок почищених ракових шийок. Цей борщ на кефірі займе гідне місце у вашій колекції страв для спекотної жари.
Студений «рубіновий суп»
Це холодний рецепт супу дуже нагадує окрошку. Калорійність його близько 350 ккал.
На 4 порції потрібно:
- 3 Бурячка;
- 5 картоплин;
- 2 не дуже великих огірка;
- 3 яйця;
- 1 варена грудка курки;
- 100 мл майонезу;
- 30 г сухої гірчиці;
- пучок укропчика, петрушки і цибулі;
- сіль, кислота лимонна на смак;
- 1,5 л студеної кип’яченої води.
- За часом приготування борщу таким способом займає близько години. Овочі та яйця відварюємо. Поділяємо яйця на жовтки і білки. Білки, варені компоненти і огірок кришимо на дрібні кубики. У цьому рецепті філе можна замінити ковбасою без сала.
- Жовтки розтираємо з сухою гірчицею і майонезом. Зелень режим, присаливаем і злегка приминає. Інгредієнти змішуємо і заливаємо водою. Присолюємо і додаємо лимонної кислоти, як вам подобається. Ми залишаємо настоюватися на пару годин в холодному місці.
Борщ вітамінний
Відомо, що запікання – корисна термічна обробка, яка зберігає в овочах їх корисні властивості. Це можна використовувати в приготуванні вітамінізованого супу, калорійність якого всього 215 ккал. Для 6 порцій знадобляться:
- 1,5 л будь-якого бульйону;
- 500 г буряка;
- 1 морква;
- 100 г ріпчастої цибулі;
- 400 г картоплі;
- 1 кисленьке яблуко;
- 2 зубчики часнику;
- 3 ст. ложки оливкової олії;
- сік половинки лимона;
- сушений чебрець;
- сіль, сметана за смаком.
- Буряк чистимо і кришимо кубиками, Картопля, яблуко, морква і цибуля позбавляємо від шкірки і ріжемо на тонкі смужки. Часничок подрібнюємо. Продукти кладемо в вогнетривку форму, поливаємо оливковою олією і прибираємо в духовку на чверть години при 190 градусах. Посипаємо часником і тримаємо там ще чуть-чуть.
- Запечені овочі відправляємо в каструльку, наливаємо рідину і доводимо до закипання. Приправляємо чебрецем, лимонним соком.
- Отриману масу перетираємо з допомогою блендера в пюре. Пюреобразную суміш нагріваємо до закипання і варимо хвилин 5 на слабкому вогні. При подачі документів не забудьте капнути ложечку сметани.
Рубіновий суп-морозиво
Не секрет, що овочі дуже корисні для нашого організму. Але змусити дітей їх їсти часом буває дуже складно. Зараз ви дізнаєтеся, як зварити борщ, щоб дітки їли його з задоволенням. Калорійність 1 порції 170 ккал. Продукти, які вам будуть потрібні:
- 1 пучок молодої бурякової гички;
- 2 коренеплоду буряка;
- 250 мл вершків;
- 2 зубчики молодого часнику;
- ½ лимона;
- свіжий кропу і петрушка;
- сіль.
приготування:
- Бадилля старанно обмиваємо під проточною водою і ріжемо на невеликі частини. Коренеплоди моєму, чистимо і подрібнюємо на крупній тертці.
- Кип’ятимо 5 склянок води, кладемо подрібнену бадилля і коренеплоди, вичавлюємо половинку лимона і варимо до їх готовності. На завершення обов’язково присаливаем.
- Отриманий відвар проціджують і змішуємо з вершками. Часник ріжемо, розтираємо з соляними кристалами і додаємо в отриману суміш. Даємо їй трохи настоятися.
- Тепер можемо оформити дитячий борщ. В тарілочку наливаємо рубіновий відвар. З зварених овочів формуємо кульку, схожий на морозиво, викладаємо його в середину тарілки і прикрашаємо листочками петрушки і гілочкою кропу.
«Рубінові супи» – дуже ситні і несуть в наш організм великий запас вітамінів. А холодний борщ чудово втамує не тільки голод, а й спрагу.