Легкі рецепти

Ікра з баклажанів смажена – рецепт «Класичний» з фото



Спекотне літо з холодними супами і легкими вітамінними салатами не обійшов стороною і овочеву ікру. З баклажанів особливо хороша класична. Для неї ми використовуємо овочі смажені на сковороді.

Подрібнюємо інгредієнти традиційно кубиками або на середній тертці і обов’язково даємо готової закуски з півгодини настоятися в холодильнику. Подаємо до столу і кайфуем від похвали і визнання домашніх. «Поки не з’їм, не заспокоюся!».

У рецепті немає зайвої гостроти, пропорція літніх компонентів гармонійна. Ви витратите близько півтори години і отримаєте універсальне блюдо, яке вільно можна запропонувати навіть дітям з 10-12 років.

Найбільше такий ікра підходять епітет «чудова». Навіть фото, які позбавлені аромату, і ті підганяють на кухню. Насолоджуйтесь успіхом швидко і смачно з нами!

Що нам потрібно

* Овочі зважуємо в очищеному вигляді

На 10-12 порцій:

  • Баклажани – 0,9-1 кг
  • Перець болгарський – 2 шт. середнього розміру (як жіноча долоню)
  • Морква – 400 г (2-3 шт.)
  • Цибуля ріпчаста (білий / синій) – 150 г
  • Помідори – 3 шт. середніх (легко поміщаються в долоні)
  • Сіль – 1 ч. Ложка або по смаку
  • Чорний мелений перець – ½ ч. Ложки або по смаку
  • Олія – ​​4-5 ст. ложка для обсмажування

Важливі деталі:

  • Можна додати часник за смаком в готову ікру – свіжий, пропущений через прес.
  • Зелень за смаком теж краще додати свіжу, дуже дрібно посічену.
  • У традиційному рецепті впізнаваний характер визначає подрібнення компонентів. Робіть в точності за нашими рекомендаціями, а творчі пошуки залиште на другий і третій захід. Він обов’язково станеться!

Як ми готуємо

1) Підготовка овочів.

Баклажани чистимо і ріжемо дрібними кубиками – 1-1,5 см.

Сучасні овочі не гірчать, тому що сорту селекційні. Якщо раптом вам попалися «останні з могікан» з гіркотою, рясно посипте крупною сіллю і дайте постояти з півгодини. Від виділився солоного соку промийте нарізку в друшляку в проточній воді.

Моркву чистимо і тремо на середній або крупній тертці. Звичайною. Соломка по-корейськи або кубики – це вже з іншої пісні. Цибулю чистимо і дрібно рубаємо ножем.

Солодкий перець чистимо від насіння і білих внутрішніх перетинок. Ріжемо дрібними кубиками.

Цікавий варіант для перцю, особливо контрастного кольору, в нашому випадку це зелений. Ріжемо коротенькими тонкими смужками. Довжина 2-2,5 см, товщина 0,5-0,8 см. Такі шматочки будуть злегка відчуватися в готовій ікрі, надаючи класиці грайливу родзинку.

Помідори з тонкою шкіркою можна не чистити. Хоча повітряна ніжність для ікри безкомпромісна: очищаємо і томати. Допоможуть хрестоподібні насічки на кожному помідорі і заливка овочів окропом на 2-3 хвилини. Після цього підчепити і зняти шкірку – хвилинна справа. Ріжемо томати дрібним кубиком – 1 см.

2) Обсмажуємо і з’єднуємо інгредієнти в ікру.

Розігріваємо 2-3 ст. ложки масла в глибокій великій сковороді з товстим дном. Засипаємо баклажанну нарізку для обсмажування. Постійно помішуючи щедрим рухом знизу вгору, обсмажуємо 15-20 хвилин. Сині потемніють, размягчатся і помітно зменшаться в обсязі.

В іншій сковороді розігріваємо 1-2 ст. ложки олії і обсмажуємо нарізку цибулі, перцю і томатів. Закидаємо черзі. Цибуля – 1 хвилина, постійно помішуючи. Морква, 2 хвилини. Перець, 1 хвилина. Останніми томати. Все добре розмішуємо і тушкуємо ще 10-15 хвилин до розм’якшення моркви і випаровування рідини.

Розм’якшені сині приминає ребром лопатки, як ніби злегка рубаємо, руйнуючи форму кубиків. Можна додати ще 1 ст. ложку масла. Пересипаємо до головних героїв овочі з іншого сковороди. Ось вона – знакова зустріч характерів і ароматів.

Залишилося протушкувати ікру до в’язкої і м’якої консистенції, дочекавшись об’єднання овочів. Це займає 20-30 хвилин на вогні трохи менше середнього, під кришкою, регулярно помішуючи. Свою плиту ви знаєте краще. Можливо, нагрів варто зменшити до мінімального і тримати все півгодини, щоб ікра не підгоріла. Не забувайте розмішувати!



За 5 хвилин до готовності солимо і перчимо. Прибираємо з нагріву красиву насичену закуску, знімаємо пробу в гарячому вигляді – смачно! А тепер волю в кулак і чесно терпимо, поки вона охолоне. У холодному вигляді ікра найсмачніше.

Відповіді на важливі питання

Як заготовити на зиму апетитну закуску? Ікра з баклажанів – одна з улюблених закаток в нашій родині.

Ми описали консервацію в окремій добірці з 4 перевірених рецептів. Є там і класика, і максимально чистий зразок, і найпростіше приготування, коли всі овочі перемелюють сирими, а потім тушкують разом. Різні, але смачні заготовки. Вибирайте свою! Які сині вибрати? На ікру підійдуть будь-які: дрібні, середні, великі. Хоча є нюанси. Дрібні баклажани не містять насіння. Текстура у них ідеально м’ясиста. Краще використовувати їх на салати і омлети, де нарізка овоча великими шматочками. А в ікрі ми все одно порушуємо вихідну форму подрібнення. У ній саме місце великим жителям огорода.Всегда чи треба чистити баклажани?

З чищенням шкурки можна вчинити по смаку. Якщо ви шанувальники однорідної текстури, то можна сині не чистити. Це збагатить блюдо клітковиною.

Єдиний і досить рідкісний випадок, коли очищення обов’язково: якщо відразу під шкіркою у овочів широка зелена смуга. Такі сині треба обов’язково обрізати до білої м’якоті і вимочити в солоній воді (1 ст. Ложка на 1 літр). Якщо зелень є і всередині, баклажани використовувати шкідливо. Чи не скупіться, вибрасивайте.Что легко змінити в класичному рецепті для нового варіанту? Якщо скласти особистий хіт-парад, то другий за смаком зразок – це ікра з мінімальною кількістю інших овочів. Для цього не відмовляємося від томатів і пряних добавок (часник, гострий перець). Але можна зовсім прибрати морква. Таку «чисто баклажанну» икорку краще робити дрібним кубиком, але заважати дуже акуратно, зберігаючи форму. Нарізка підкреслює соло головних героев.Какіе спеції і зелень дружать з баклажанами?

З сухих і не найрідкісніших – коріандр, чебрець, трошки розмарину. З свіжої зелені – кріп, петрушка, кінза, стебло селери. Останній протушкувати з овочами в кінці приготування. Складно зіпсувати страву італійськими травами.

Краще не використовувати каррі, куркуму, імбир. Хоча прянощі – це завжди суб’єктивно. Пробуйте! І діліться досвідом в коментарях.

Цікаве лаконічне відео про синенькі. Властивості і найпростіші способи приготування.

Якщо рецепт був корисний, робіть репости і радуйте нас новинами про ваш досвід, ідеї та вподобання. Класична ікра з баклажанів закінчилася у нас сьогодні в обід. Але вже на днях ми знову будемо готувати це незабутнє літня страва!

Мініатюра до статті Ікра з баклажанів смажена - рецепт «Класичний» з фотоМініатюра до статті Ікра з баклажанів смажена - рецепт «Класичний» з фото



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.