Легкі рецепти

Як легко маринувати імбир в домашніх умовах – рецепти приготування на будь-який смак



Рожевий, незвичайний і популярний, він часто завойовує шанувальників з першої баночки, купленої у відділі для суші. Маринований імбир за рецептом в домашніх умовах теж вийде смачним! Вибирайте з добірки нижче маринад на свій смак. З буряком або червоним вином, зі звичайним або яблучним оцтом, з редискою і іншим коренеплодом, з будь-якими спеціями, кислі або солодший.

Вам знадобляться найпростіші продукти і 20-30 хвилин на активну приготування. Маринування займе від 8 годин до 3 діб в різних рецептурах. А корисні властивості закуски прикрасять меню і зміцнять здоров’я.

Імбир містить вітаміни С і групи В. З мінералів – калій, кальцій, магній, фосфор, мідь і марганець. Унікальні гіркоти і ефірні масла, а також незамінні амінокислоти на чолі з лізином, яка славиться антивірусною активністю. Знайдуться в ньому і жирні кислоти цінні для організму.

Навіть короткий перелік імбирних бонусів для здоров’я вражає. Гармонізує травлення і мікрофлору кишечника, покращує обмін вуглеводів і жирів, тонізує і зміцнює імунітет, працює системно як антиоксидант. Не всі з переваг зберігає продукт після теплової обробки. І все ж, якщо не варити корінець, частина корисних речей залишиться в страві.

Приємно і те, що рецепти, як маринувати імбир в домашніх умовах, не трудомісткі. Покроково, з фото і відео, з деталями і перевіреної пропорцією – є з чого вибрати. У нашій добірці ви традиційно дізнаєтеся все необхідне.

На фото зовсім юний корінець, який використовують для маринування в Азії
  • Попередимо заздалегідь: в рецептах немає повної автентичності. Азіатський маринований імбир готують з молодих коренів, де немає грубих волокон. Це не ті дозріли зразки з бежевою шкіркою, які ми бачимо на прилавках.

Головні секрети, як маринувати імбир

Нижче ми пропонуємо покрокові рецепти з фото в домашніх умовах. Будь-яке приготування включає кілька простих етапів.

  1. Очищаємо і тонко ріжемо імбир уздовж волокон.
  2. Присолюємо або заливаємо солоної гарячою водою, щоб прибрати надлишок гіркоти.
  3. Готуємо маринад. Додаємо в воду компоненти і нагріваємо суміш.
  4. Заливаємо імбирну нарізку гарячим маринадом, але не варимо і не кип’ятимо.
  5. Щільно закриваємо і даємо настоятися в холодильнику.
Так виглядає максимально молодий зразок з прилавка російських супермаркетів

Щоб корінь легше очищався і був схожий на традиційну заготівлю для суші, використовуйте свіжий і максимально молодий з можливих.

У нього світла і гладка поверхня, без зморшок і «вічок проростання», з легким блиском. М’якоть щільна, соковита. На зламі яскраво відчувається пряний аромат.

Як швидко і зручно очищати корінець?

Використовуємо чайну ложку і шкребти. Або шкребти ножем з хвилястим лезом.

  • Якщо ви намагаєтеся максимально позбавити харчування від хімікатів і не впевнені в місцеве походження кореня, має сенс підстрахуватися. Швидше за все, у продажу перед вами китайський урожай. Очищений коренеплід перед будь-яким приготуванням краще покласти в холодну воду – на 1 годину.

Як без праці нарізати корінець тонкими пластинами?

Озброюємося овощечисткой (Піллер). Знімаємо тонкі смуги потрібної ширини. При цьому завжди нарізаємо імбир уздовж волокон. Допомагає і дуже гострий ніж або терка з V-подібною насадкою аля Бернер. Крім тонких слайсів, можна нарізати корінь довжиною не товстими смужками.

В якій послідовності додаємо компоненти в маринад?

Сіль і цукор закладаємо в холодну рідину і розмішуємо до повного розчинення в міру нагрівання. Кип’ятити маринад не потрібно.

Як довго зберігається маринована імбирна заготовка?

До 2-х місяців в холодильнику, в щільно закритій банці.

  • Важливо! Імбир ніколи не варимо. Будь-які рецепти з таким підходом позбавляють затію корисності. Від тривалого нагрівання руйнується більшість корисних речовин. У випадку з заливанням окропом втрата торкнеться декількох вітамінів і знизиться концентрація горечей і летючих масел. І все ж вагому частину оздоровчої сили корінь збереже.

Якщо ви прагнете до стрункості, читайте, як використовувати імбир для схуднення. Більше 9 способів, щоб підібрати ефективний для себе!

Простий рецепт з буряком і оцтом

Барвистий і легкий варіант. Ідеальний для домашніх суші, до тушкованого м’яса, в салати або до солідним бутербродів. Використовуйте важлива перевага імбиру: він допомагає травленню, в тому числі при рясної трапези.

Рожевий колір виходить завдяки буряку.

Нам знадобляться:

  • Імбир свіжий – 100 г
  • Цукор 4 ст. ложки
  • Сіль (без йоду і добавок) – 1 ч. Ложка з гіркою
  • Вода-3 ст. ложки
  • Оцет (9%, столовий) – 100 мл
  • Або будь-яка 6% -ий – 150 мл
  • Буряк свіжий – 1-2 пластинки

Приготування елементарно.

Імбирний корінь очищаємо від шкірки, нарізаємо тонко уздовж волокон. Для кольору зріжемо з очищеної буряків пару тонких смуг.

В оцет додаємо цукор і сіль, нагріваємо, розмішуємо, максимально нагріваємо, але знімаємо з вогню до закипання.

Заливаємо маринадом імбирні смужки з буряком і накриваємо посуд кришкою. Після охолодження ставимо в холодильник – на 3 доби до першої проби.



Швидкий рецепт з подвійною заливкою

Корисних речовин в такій заготівлі буде трохи менше, зате поласувати нею можна вже через 8 годин маринування.

Для делікатного розм’якшення імбиру заливаємо його попередньо гарячою солоною водою. Друга заливка – вже в банку гарячим маринадом.

Нам потрібні:

  • Імбир очищений – 100 г

Для підготовки:

  • Вода – 500 мл
  • Сіль – 2 ч. Ложки

Для маринаду:

  • Рисовий оцет – 250 мл
  • Вода – 80 мл
  • Цукор – 4 ст. ложки

Немає нічого складного в підготовці імбиру. Просто заливаємо його гарячою солоною водою у зазначеній пропорції і даємо охолонути.

Готуємо маринад, як зазвичай. З’єднуємо компоненти і прогріваємо, помішуючи цукор до повного розчинення. Не забуваємо, що варити маринад можна!

Зливаємо остигнула воду з імбирної нарізки через друшляк. Заливаємо розм’якшений корінь маринадом, накриваємо і даємо настоятися 8 годин.

Вуаля! Елегантний і тонкий схід. Погодьтеся, як швидко і легко маринувати цю вишукану заготовку в домашніх умовах! Натуральні відтінки і нічого зайвого на фото.

Маринований імбир з редькою або редискою

Цікавий рецепт, який відкриває простір для творчості. До імбирної нарізці потроху можна додати буквально будь коренеплід, багатий ефірами або кольором.

Крім буряків, що дає рожевий відтінок, це може бути редиска, рожева редька і навіть моркву.

Складові:

  • Свіжий очищений корінь – 60-80 г
  • Сіль кам’яна без добавок – 2-3 щіпки
  • Редиска – 1-2 шт.
  • Або пару пластин рожевої редьки

Для маринаду (з запасом):

  • Сіль кам’яна – 1,5 ст. ложки
  • Рисовий оцет – 100 мл
  • Цукор – 1,5 ст. ложки
  • Вода – 200 мл

Приготування не важке, як і в домашніх рецептах вище.

Нарізані слайси імбиру і редиски (або редьки) солимо і залишаємо на 30 хвилин.

З’єднуємо компоненти маринаду, прогріваємо до повного розчинення цукру, але не кип’ятимо.

Заливаємо гарячим маринадом банку з щільно укладеними пластинами коренеплодів. Закриваємо, даємо охолонути, прибираємо в холод. Перевіряємо готовність через 2 доби.

Цікавий варіант з пересипанням сіллю

Цей спосіб відрізняє попередня підготовка головного інгредієнта. Потрібно натерти сіллю очищені цілі (!) Корінці. Потім витримати їх в холоді, в щільно закритому пакеті – протягом ночі.

Маринад – багатокомпонентний, з червоним вином. Але можна обійтися без алкоголю.

Нам потрібні:

  • Імбирний корінь очищений – 350 г (це ½ кг неочищеного)
  • Вода (окріп) – 1,2 л
  • Сіль – 1 ч. Ложка

Для маринаду:

  • Вода – 240 мл
  • Червоне вино – 50 мл
  • Рисовий (яблучний, винний або столовий) оцет – 120 мл
  • Цукор – 80 г
  • За бажанням – пару платівок буряків

Як приготувати покроково дивіться у відео від досвідченої господині. Нічого зайвого і всі деталі перед очима. Процес починається вже з 00:15 секунди.

Погодьтеся, як просто маринувати імбир в домашніх умовах! Скоро ми поділимося улюбленими рецептами з фото крок за кроком для м’яса і закусок, крім суші, з яким їдять цю вишукану заготовку.

Загляньте в найближчий супермаркет, якщо ви ще не пробували маринований імбир. Припускаємо, що ви станете фанатом з першої спроби. І тоді за нашими рецептами легко освоїте приготування пряного корінця. Бажаємо комфортних кулінарних відкриттів і міцного здоров’я!

Мініатюра до статті Як легко маринувати імбир в домашніх умовах - рецепти приготування на будь-який смакМініатюра до статті Як легко маринувати імбир в домашніх умовах - рецепти приготування на будь-який смак



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.