Синенькі і кабачки – дивовижні літні овочі. У період закаток про них відгукуються з обожнюванням. Сьогодні готуємо ікру з баклажанів на зиму: 4 кращих рецепта з серії «Пальчики оближеш».
Оцінити закуску можна в той же день! Вона готова до захоплень відразу після приготування. Охолодіть в холодильнику і подавайте до столу.
Але пік досконалості досягається десь в грудні, коли ми дістаємо ікру з банок і прикрашаємо святковий стіл. Насичене і улюблене, це овочеве блюдо порадує і в будні. Швидкий вечерю, бутерброд, картопля, каша і м’ясо. Баклажаннаяікра підходить до всього.
Овочі використовуємо прості і доступні. Хоча зібрані нижче альтернативи відрізняються в складі. Перший ансамбль прикрашає морква і солодкий перець. Ми описали класичне і ультра-швидке приготування. Другий рецепт самий «баклажановий»: в ньому ніщо не відволікає від головних героїв. В останньому улюблена багатьма томатна паста.
Проста стерилізація банок і кришок, 2 способи. А самі заготовки у нас без стерилізації.
Ще один ексклюзивний зразок з печеними баклажанами по одеській традиції ми опишемо днями – в окремій статті. Він не підходить в заготовку тривалого зберігання, але заслуговує закоханого уваги завдяки неперевершено свіжому смаку.
Ікра баклажанна з морквою і болгарським перцем
Цей склад став класичним для зимових заготовок. На будь-який смак, з солодкістю моркви, без палючої гостроти. Кількість інгредієнтів розраховане на велику партію перевіреної ситної закуски. Зменшуйте або збільшуйте овочі пропорційно, під свої потреби. З традиційним приготуванням удача ні до чого: результат сподобається всім!
- Час приготування – до 2,5 годин.
- Овочі обсмажуємо окремо.
Нам потрібні:
Всі інгредієнти зважуємо після очищення.
- Баклажани – 2 кг
- Помідори (стиглі) – 1,5 кг
- Ріпчасту цибулю – 1 кг
- Болгарський перець – 1 кг (хоча б 2 овоча червоного кольору)
- Морква – 700 г
- Перець чилі гострий – 2 шт. (Довжиною 10-12 см)
- Сіль (кам’яна) – 2 ст. ложки
- Цукор – 1 ст. ложки
- Оцет, 9% – 3 ст. ложки
- Масло рослинне -400-500 мл (витрата порціями для обсмажування)
Важливі деталі:
- Вихід консервації – 4,3-4,5 літра.
- Знадобиться великий казан для обсмажування – 2,5+ літра. І сотейник / каструля з нержавіючої сталі на 5 + літра.
- Кількість і сорт не основних овочів можна регулювати за смаком. Наприклад, більше моркви і менше томатів. Тільки червоні перці (вони солодші). Синій цибулю замість білого (найсолодший).
1) Підготовка овочів.
Всі плоди моєму і чистимо, як зазвичай на рагу або салат. Нюанс по баклажанів: можна не чистити. Саме так ми любимо їх в класичній ікрі.
Ріжемо синенькі середнім кубиком, як на фото – близько 2 см. Сучасні сорти гірчать вкрай рідко, але якщо ваші овочі з гірчинкою, замочіть на 30 хвилин в солоній воді. На 1 літр води 1 ст. ложка кам’яної солі.
На помідорах робимо хрестоподібні надрізи, з одного або двох сторін. Заливаємо окропом, даємо постояти 3 хвилини. Після цього елементарно чистимо томати. Ріжемо їх кубиками, трохи менше, ніж нарізка синіх.
Очищений від насіння солодкий перець ріжемо кубиками, як томати. Лук теж рубаємо кубиками, в розмір або ще дрібніше помідорових.
Гострий перець очищаємо від насіння і білих внутрішніх перетинок, дрібно рубаємо ножем. Морква трьом на крупну тертку.
2) Обжарка компонентів.
У великий казан розігріваємо порцію масла (70-80 мл). Відправляємо на обсмажування баклажанні кубики. Частіше перемішуємо грунтовним рухом знизу вгору, щоб не пригорали.
На середньому вогні чекаємо, поки овочі потемніють і зменшаться в обсязі. Великим ополоником перекладаємо сині в каструлю, де будемо гасити ікру.
Точно так же обсмажуємо все овочі – окремо. Лук до розм’якшення і золотинки. Перці до м’якості, як на яєчню. Помідори до втрати форми у шматочків, коли утворюється густа томатна заливка. Перекладаємо все овочі в каструлю до синім.
Маститі кулінари стверджують, що роздільна обжарка дає більш насичений смак готової ікрі. Не дивно, що алгоритм став класикою. Трохи нижче дивіться полегшений варіант з чудовою економією часу і зусиль.
3) Тушкуємо все овочі до готовності.
Каструлю з обсмаженими інгредієнтами ставимо на вогонь. Перемішуємо ікру грунтовно, від низу до верху. Всипаємо подрібнений гострий перець, сіль, цукор.
Після перемішування доводимо до слабкого кипіння, зменшуємо нагрів до мінімуму і накриваємо кришкою. Попереду останній етап – загасити ікру на слабкому кипінні 40-50 хвилин. В процесі уварювання 1-2 рази перемішуємо знизу вгору.
Стан «слабке кипіння» легко зрозуміти по булькання овочевого соку в каструлі. Уже через 10-15 хвилин на мінімальному прогріванні його виділиться чітко багато (як на фото трохи нижче). Налаштуйте вогонь. Можливо, потрібно злегка збільшити. Наша мета – поспостерігати «булькання» ще 30 хвилин – до повної готовності ікри.
Ближче до кінця приготування додаємо оцет, перемішуємо і проварюємо 5-7 хвилин.
4) Герметична закачування на тривале зберігання.
Перекладаємо ікру в стерилізовані банки до самого верху прямо з каструлі на мінімальному підігріві. Закриваємо банки герметично відповідними кришками, перевертаємо і на вазі схиляємо і крутимо, щоб не пропустити підтікання. Ставимо заготовку остигати верх дном, закутавши пледом.
Зберігаємо класичну ікру з баклажанів в темному місці.
Найшвидша класика «Простіше простого!»
Увагу увагу! Інгредієнти ті ж, готуємо з лінню, але смачно в результаті. Вийде ще одна ікра з максимально ніжною текстурою. «Пальчики оближеш!» Вона цілком заслуговує, а сил ми витратимо менше.
Час приготування – до 1,5 години.
Всі овочі подрібнюємо ще сирими.
- Всі овочі в сирому вигляді перекручуємо на м’ясорубці. Об’єднуємо овочеві пюре і тушкуємо масу з маслом на середньому нагріві – 50 хвилин.
- Всипаємо цукор і інші добавки. Серед них може бути подрібнений часник (9-10 зубчиків), запашний перець горошком (8-10 шт) і лавровий лист (3-4 шт.).
- Даємо ікрі побулькать (слабке кипіння) ще 10 хвилин. Вливаємо оцет і тримаємо ікру на прогріванні останні 5-7 хвилин.
- Гарячою закускою наповнюємо банки – закачування – укутування. Усе!
Остигнула заготовку ставимо в темне місце.
Ікра баклажанна на зиму: простий рецепт
За складом овочів цей рецепт – ода головним героям і мінімалізму. Баклажани заради баклажанів. На додаток тільки томати, цибулю, часник, помірна гострота і легка нотка коріандру. Ідеально для тих, хто не любить забивати смак синенькі іншими овочами.
Просто, ситно, цікаво!
- Час приготування – близько 1 години.
- Овочі обсмажуємо разом, з почерговим додаванням.
Нам потрібні:
- Сині – 1 кг
- Цибуля ріпчаста – 400 г
- Помідори – 300 г
- Гострий перець – ½ невеликого стручка (це відрізок в 4-5 см)
- Часник – 3-4 зубчики
- Сіль – 1 ч. Ложка
- Цукор – 2 ч. Ложки
- Оцет, 9% – 2 ч. Ложки
- Коріандр (мелений) – ½ ч. Ложки
- Олія – 100 мл
Важливі деталі:
- Вихід заготовок – 1 літр.
- Зручно закочувати в невеликій тарі – від 250 до 500 мл.
- Всі продукти зважуємо після очищення і нарізки.
1) Чистимо і готуємо овочі.
І знову принадність рецепта – нарізка кубиком. Цей підхід торкнеться всіх плодів.
Чистимо сині і ріжемо середнім кубиком. Пробуємо на гіркоту. Сучасні сорти частіше за все не гіркі. Якщо раптом гірчать, укладаємо їх в підсолену воду на 30 хвилин. На 1 літр води 1 ст. ложка солі без гірки. Зверху тарілку, щоб шматочки не спливали.
Лук ріжемо помірно дрібним кубиком. Помідори Насекан навхрест, заливаємо окропом і залишаємо на 1 хвилину. Тепер шкірку легко зняти, підчепивши ножем у області надрізів. Рубаємо кубиками всю томатну м’якоть, в розмір баклажанної нарізки.
Часник і шматочок гострого перцю без насіння дрібно рубаємо. До речі, цього перцю можна взяти в 2 рази більше, якщо ви любите сильно гостру ікру.
2) Зваримо і закатати.
Все масло виливаємо в глибоку сковороду або сотейник. Додаємо часник і 1 хвилину обсмажуємо. Слідом цибулю і смажимо до легкої прозорості.
Кладемо до цибулі баклажани. Якщо довелося відмочувати плоди від гіркоти, то віджимають воду.
Тушкуємо баклажани з цибулею і часником на помірному вогні – 6-7 хвилин. Пару раз добре завадимо, від низу до верху.
Додаємо гострий перець, томати, коріандр, сіль і перемішуємо овочі. Збільшуємо нагрів, даємо закипіти і регулюємо плиту так, щоб зберігалося слабке кипіння в тій рідини, яку виділили овочі. На такій температурі тушкуємо овочі до готовності. Це займе до 40 хвилин.
Коли ікра майже готова, додаємо цукор і оцет, доводимо до кипіння і зменшуємо вогонь на мінімум.
Прямо з плити, максимально гарячу ікру розкладаємо по банках. Утрамбовуємо масу гарненько, щоб у банку не було повітряних бульбашок, а зверху видно було масло. Закриваємо, перевертаємо, укутуємо. Чекаємо охолодження і прибираємо в темний шафа. Заготівля добре зберігається при кімнатній температурі.
Якщо вам подобається перекручена до однорідності ікра, після того, як овочі готові, перекладаєте їх в м’ясорубку або блендер. Однорідну масу знову повертаєте в сотейник і витримуєте на слабкому кипінні не менше 5 хвилин. Далі розкладка по банкам і закачування.
Ікра з баклажанів на зиму з томатною пастою
- Час приготування – близько 1 години.
- Лук обсмажуємо першим, до нього додаємо решту овочів.
Нам потрібні:
- Баклажани – 2 кг
- Болгарський перець – 3 шт.
- Помідори – 2 шт.
- Цибуля ріпчаста – 3 шт.
- Томатна паста – 2 ст. ложки
- Цукор – 1 ст. ложка
- Сіль, чорний мелений перець, спеції – за смаком
- Оцет, 9% – 2 ст. ложки
- Мало рослинне для смаження
Важливі деталі:
- Вихід консервації – 2-2,3 літра.
- Беремо перець і цибулю середнього розміру, щоб овочі вміщалися в долоні. Помідори трохи більше середнього, соковитий «рожевий» сорт.
- Зі спецій добре впишеться коріандр і сушені італійські трави. Якщо травички ви ще не розсмакували, обмежтеся чорним меленим перцем ¼ чайної ложки.
- Солі зазвичай йде не більше 2 ст. ложок. Пробуйте!
Алгоритм приготування схожий на попередній рецепт.
Баклажани миємо, за бажанням чистимо. Подрібнюємо середнім кубиком. Якщо гірчать, вимочуємо в сольовому розчині 20-30 хвилин. Помідори чистимо від шкірки. Як завжди, допоможе хрестоподібний надріз і ошпаріваніе окропом. Трьом на звичайну тертку. Очищений перець ріжемо соломкою. Поздовжні половини або четвертинки овоча поперек з кроком близько півсантиметра. Лук подрібнюємо чверть кільцями, тонший.
Обжарку овочів починаємо з лука – на розігрітій сковороді з маслом. Як тільки він позолотою, додаємо сині, перець, томатне пюре. Тушкуємо до готовності овочів, регулярно помішуючи. Овочева маса темніє і зменшується в обсязі. На це йде 40-45 хвилин на середньому вогні.
Додаємо томатну пасту, цукор, сіль, перець і спеції. Перемішуємо і протушіваем ще 3 хвилини. Вливаємо оцет, знову перемішуємо і тримаємо на вогні 1-2 хвилини.
Всі добавки, крім оцту, можна регулювати за смаком, додаючи порційно і пробуючи ікру.
Гарячу ікру розкладаємо по стерилізованим банкам, закриваємо герметично і ставимо під утеплення догори дном.
Для любителів відео короткий ролик з приємною дівчиною. Великі плани на всі кроки.
Якщо добірка була корисна, робіть репости і розповідайте про свій досвід в коментарях. Який з рецептів серії «Пальчики оближеш» улюблений в родині? Ікра з баклажанів на зиму може бути різною. У нашій добірці є з чого вибрати. Бажаємо успіху в пошуках свого «фірмового» варіанту!