Бобові є джерелом легкого рослинного білка, який цілком може конкурувати з твариною. Квасоля – це не тільки основа раціону вегетаріанців. Її потрібно включати в меню кожної родини, щоб організм отримував необхідну кількість вітамінів, мінералів, клітковини і інших корисних речовин, якими багаті бобові культури.
Легко і просто приготувати квасолевий суп в мультиварці-скороварці, використовуючи консервовану квасолю. Таке першу страву порадує ваших домочадців своїм смаком, ароматом і деякої пікантність.
Пісний суп «Квасоля і Кº»
Такий пісний суп з консервованої квасолі полюблять не лише вегетаріанці.
Необхідні продукти
- Консервована квасоля – 1 банка
- Картопля – ½ кг.
- Лук білий ріпчаста – 1 шт.
- Морква – 1 шт.
- Томатна паста – 1-2 ст. л.
- Рослинна олія рафінована – для обсмажування
- Сіль, спеції – за смаком
- Часник – за бажанням.
- Свіжа або морожена зелень – для готового блюда.
Якщо використовується морожена зелень – її необхідно додавати в самому кінці приготування. Якщо ж свіжа – подавайте до столу окремо, і нехай кожен додає її в свою порцію за бажанням.
Процес приготування в скороварці скорочується практично вдвічі – візьміть це на замітку.
приготування
- Чистимо овочі. Цибулю нарізаємо дрібними кубиками, моркву натираємо на крупній тертці або нарізаємо тонкою соломкою.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка» і наливаємо рослинне масло так, щоб воно покрило дно чаші. Даємо йому нагрітися.
- Закидаємо цибулю і обсмажуємо до прозорості.
- Додаємо до цибулі моркву і знову обсмажуємо до м’якості овоча.
- Картопля очищаємо і нарізаємо кубиками середньої величини. Закидаємо в чашу до овочів і продовжуємо обсмажувати до напівготовності картоплі.
- Додаємо томатну пасту і готуємо ще хвилини 3. Так соус придбає аромат і смак, який краще відкривається при термічній обробці.
- Додається банку консервованої квасолі. Доливаємо воду в залежності від того, яку консистенцію супу ви віддаєте перевагу. Заправляємо сіллю і спеціями за смаком.
- Встановлюємо в мультиварці режим «Суп» або «Варка» на 30 хв. Якщо готуєте в скороварці – на 10-15 хв.
- Після звукового сигналу додаємо до супу подрібнений часник за бажанням. Закриваємо кришку і даємо настоятися ще 10 хв.
Якщо готуємо в скороварці – час зменшуємо вдвічі.
Подавати до столу зі свіжою зеленню, сметаною або кетчупом. Приготуйте крутон або ароматні грінки з часником і спеціями.
Супчик курячий з квасолею
складові
- Курячі стегенця – 2 шт.
- Картопля – 3-4 шт.
- Консервована квасоля – 1 банка
- Лук білий ріпчаста середніх розмірів – 2 шт.
- Морква середніх розмірів – 2 шт.
- Селера черешкова – 1 черешок
- Петрушка – 1 корінь
- Рослинна олія рафінована (бажано оливкова) – для обсмажування овочів
- Сіль, спеції – за смаком
- Свіжа зелень – для готового блюда
- Багет білий – 1 шт.
- Часник – 2-3 зубки.
Для приготування супу буде потрібно якийсь час, але результат перевершить всі ваші очікування і ви порадуєте своїх домочадців цікавим, смачним і трохи французьким блюдом.
приготування
- В мультиварці встановлюємо режим «Суп» або «Холодець», наливаємо 2-2.5 л. води і закидаємо промиті стегенця. Варимо курячий бульйон за звичайним протоколу. Першу воду з бульйону можна злити, але пінку все ж потрібно збирати, щоб він був прозорим. Додаємо в чашу одну очищену цілу цибулину, морквину, черешок селери, корінь петрушки і лавровий лист. Солити не потрібно.
- Поки готується курячий бульйон, зробимо крутон зі спеціями і часником. Для цього нарізаємо, а краще розламуємо багет на порційні шматочки. Включаємо духовку, на деко розкладаємо підготовлений хліб і злегка скроплюємо оливковою олією. Просушуємо до стану хрусткої скоринки, але ще м’якої нутрощі.
- Готуємо ароматну заправку. З’єднуємо 1-2 ст. л. оливкового масла з подрібненим часником, сіллю і спеціями. Використовуйте орегано, базилік, кінзу – все трави сушені. Суміш збовтувати, щоб маса стала якомога більш однорідною і сіль розчинилася.
- Цей соус можна подавати до столу і кожен буде вмочати крутон в неї самостійно. А можна злегка занурювати ще теплі «сухарики» і складати їх на тарілку.
- Як тільки бульйон буде готовий, потрібно витягти стегенця їм дати їм охолонути, щоб зручніше було знімати м’ясо з кісточки. Сам же курячий бульйон виливаємо в окрему ємність, а чашу вимиваємо і обсушуємо.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка», додаємо рослинне масло і обсмажуємо цибулю і моркву. (Цибулю нарізати дрібними кубиками, моркву – тонкими кільцями або дрібної тонкою соломкою).
- Заливаємо в чашу ароматний курячий бульйон, висипаємо вміст банки з консервованою кукурудзою і встановлюємо в мультиварці «Суп» або «Варка» на 25-30 хв.
- Закидаємо нарізану картоплю і даємо закипіти. Заправляємо сіллю і спеціями.
- Знімаємо куряче м’ясо з кісточок і нарізаємо порційними шматками.
- Коли картопля буде практично готовий, закидаємо м’ясо. Через 5-10 хв. пробуємо на сіль, при необхідності додаємо.
- Готовий квасолевий суп залишаємо на 5-10 хв. настоятися.
Подаємо до столу з крутонами і мелконарубленную свіжою зеленню кропу, петрушки або кінзи.
Поради
У скороварці будь-яку страву готується в два рази швидше – врахуйте цей факт під час приготування.
Якщо використовуєте червону консервовану квасолю, врахуйте, що вона може змінити колір страви.
Квасоля повинна бути цілою, що не перетравлюватися. Інакше ваш квасолевий суп буде схожий на кашу.
Людям, які мають проблеми з травленням, краще відмовитися від частого вживання страв з бобовими. Вони провокую зайве газоутворення і можуть викликати дискомфорт.