Овочі

В’ялені помідори з ароматними спеціями – Італія приходить в гості



Як тільки ми бачимо в супермаркеті баночки з в’яленими помідорами, відразу ж у вухах починає звучати італійська музика і представляються дивно краси морські пейзажі. А в повітрі витає запах свежевипеченною піци з ароматними травами і апетитними овочами.

В'ялені помідори в мультиварці

Але не обов’язково їхати в цю дивовижну країну або купувати ласощі в магазині, якщо у вас є шикарна дача з грядкою стиглих томатів, які так і просяться на стіл. А звідти в банки на зиму.

Помідори «Середземноморський бриз»

Універсальний рецепт приготування смачних, пікантних помідор в мультиварці, які будуть доречні на бутербродах, в піці, овочевому рагу і навіть борщі. Овочева ікра з такими в’яленими томатами, особливо в зиму, значно урізноманітнює ваш стіл.

В'ялені помідори в мультиварці

продукти

  • Помідори (бажано маленьких розмірів) – 500 гр.
  • Сіль – 1 ч. Л.
  • Цукор – 2 ч. Л.
  • Перець чорний мелений – 1 ч. Л.
  • Часник – 3 зубки
  • Оливкова олія – ​​2-3 ч. Л.
  • Сухі спеції (майоран, базилік, орегано, кріп) – на смак.

Цукор необхідний, щоб помідори не були занадто кислими. Ще для приготування потрібен шматок пергаменту або папір для випічки.

Такої кількості інгредієнтів вистачить на 0,5-ти літрову банку. Якщо хочете зробити більше – збільште кількість продуктів і використовуйте усі три можливі поверхні: чашу, тарілку для приготування на пару і сітку-пароварку. Так вийде 3 поверху і з одного завантаження можна закатати в’ялені помідори в 3 баночки на зиму.

приготування

  1. Помідори вимити і викласти на рушник, щоб стекла вода і овочі повністю висохли.
  2. Розрізаємо їх навпіл. Чашу в мультиварці вистилає папером і викладаємо зрізами вгору одним шаром.
  3. Готуємо заправку. З’єднуємо сіль, перець і цукор. Перемішуємо і заправляємо помідори, зверху присипаємо сумішшю трав. Збризгуємо оливковою олією зовсім трохи – для аромату.
  4. Встановлюємо в мультиварці режим «Випічка» на 3 години. Час вказано усереднене. Залежить від потужності приладу і величини помідор. Періодично відкривайте кришку і контролюйте консистенцію овочів. Вони повинні залишатися злегка вологими, м’якувата. Чіпси можна використовувати тільки для варіння перших страв або рагу.
  5. Якщо збираєтеся заготовлювати в’ялені помідори на зиму, підготуйте банки. Їх потрібно вимити, простерилізувати і повністю висушити. На дно наливаємо кілька ложок оливкової олії і зубок подрібненого часнику. Укладаємо шар помідор і знову повторюємо процес до тих пір, поки банку не заповниться доверху. Закриваємо щільною капроновою кришкою і ставимо в холодильник або сухий холодний підвал.

В'ялені помідори в мультиварці

Але якщо ви використовуєте рецепт таких помідор вперше і зробите лише одну порцію – не факт, що залишиться хоч один помідор для закладки в банку на зиму. В’ялені овочі прекрасно підуть на бутерброди з білого хліба з вершковим сиром, зверху приправлені цими смачними помідори.

В’ялені томати «Кармен»

Це рецепт смачних, ароматних і гостренькі помідор з іспанськими травами і не тільки на зиму. В’ялені томати в мультиварці готуються легко, потрібно лише правильно підібрати спеції. Овочева ікра з такими помідорами буде дуже пікантній.

В'ялені помідори в мультиварці

складові

  • Помідори «Вершки» – 1.5 кг.
  • Часник – 2-3 зубки
  • Іспанські трави – 1 ст. л.
  • Сіль – 1 ч. Л.
  • Цукор – 1 ст. л.
  • Оливкова олія холодного віджиму – 2 ст. л.

Якщо немає масла холодного віджиму – використовуйте яке є.



приготування

  1. Помідори вимити і обтирає паперовим рушником насухо. Розрізаємо навпіл, які побільше – на четвертинки.
  2. Якщо не вдалося купити суміш іспанських трав, їх можна приготувати самому. З’єднуємо майоран, базилік, чабер, розмарин і чорний перець в рівних кількостях.
  3. Чашу в мультиварці злегка змащуємо оливковою олією. Укладаємо шар помідор, присипаємо їх сіллю, цукром, ароматними травами, рубаним часником і скроплюємо оливковою олією. Знову укладаємо шар. Таких шарів може бути не більше чотирьох.
  4. Якщо хочете збільшити кількість помідор, приготованих за один раз, використовуйте решітку пароварку, укладаючи помідори таким же чином.
  5. Встановлюємо в мультиварці режим «Випічка» на 80-100 °. Час вибирайте в залежності від величини шматочків помідор. Спочатку нехай це буде 1 годину. Якщо томати будуть готові – можна виймати і складати в стерилізовані банки, переливаючи шари оливковою олією. Якщо ж ні – збільште час приготування.

В'ялені помідори в мультиварці

Такий рецепт заготовки на зиму гарантує смачні і ароматні страви. В’ялені томати збережуть всі вітаміни і придбають особливий шарм. Овочева ікра з таких помідор порадує ваших домочадців, а борщ нагадає спекотне літо.

Деякі зокрема. Ікра з в’яленими томатами

Ікра з помідори буде дуже смачною, ароматної і незвичайною. Готують її за звичним сценарієм, але в’ялені помідори додають в самому кінці процесу, подрібнюючи їх ножем або блендером.

Оригінальний рецепт, коли ікра готується з додаванням в’ялених томатів, допоможе зробити ваш овочевий раціон різноманітніше.

Ікра з грибів з додаванням таких помідор стане більш соковитою і смак грибів стане виразніше і яскравіше.

Поради з приводу

Рецепт приготування томатів практично не змінюється в залежності від місця приготування – духову шафу, мікрохвильовка, сушка. Але в мультиварці ви можете регулювати процес і контролювати консистенцію кінцевого продукту.

В'ялені помідори в мультиварці

Вибирайте помідори невеликого розміру. Черрі або вершки підходять найкраще. Їх можна розрізати на дві частини і зберегти максимум м’якості в в’яленому стані. Час приготування значно менше, ніж у овочів більшого розміру.

Рецепт для ароматних приправ – з’єднувати спеції в рівних кількостях і вибирайте саме ті, які найбільш підходять до овочів. Це розмарин, орегано, майоран, базилік, чабер, перець білий і чорний, кінза, базилік.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.