Кабачок заслужено займає одне з перших місць за популярністю серед ранніх овочів, які першими потрапляють на наш стіл. Але стравами з цього різновиду гарбуза можна насолоджуватися практично до пізньої осені.
Низька калорійність робить їх незамінними в дієтичному харчуванні красунь, що стежать за своєю вагою. Не дивлячись на те, що кабачок практично на 80% складається з структурованої води, в його склад входять такі мікроелементи як калій і натрій. Вітамінний набір вельми багатий.
Приготування в мультиварці кабачків з сиром і овочами, зокрема помідорами, робить блюдо легким, смачним і дуже корисним, так як корисні речовини залишаються в готовій страві в повному комплекті.
Закуска «Часникова змійка»
Блюдо відрізняється прекрасним ароматом і незвичайним свіжим смаком. Воно може подаватися до столу як гарячим, так і холодним. Примітно, що в холодному вигляді страву зовсім не втрачає своєї привабливості як зовні, так і за смаком.
Необхідні продукти
- 3-4 шт. молодих кабачків;
- 3-4 шт. щільних помідор;
- 2-3 зубчики часнику;
- 3-4 ст. л. оливкового масла;
- 150-200 гр. твердого жирного сиру;
- прованські трави і сіль за смаком.
Якщо кабачки не зовсім молоді, з жестковатой шкіркою, її краще очистити.
приготування
- Готуємо суміш для заправки. Для цього оливкова олія з’єднуємо з сіллю, спеціями і подрібненим часником. Перемішуємо і даємо постояти 10-15 хв., Щоб масло просочилося ароматами і смаками приправ.
- Тим часом готуємо овочі та сир. Кабачки промиваємо під проточною водою, видаляємо хвостики і нарізаємо кружечками, товщиною близько 1 см.
- Помідори нарізаємо також кружечками, але меншої товщини.
- Сир нарізаємо пластинками, які за розміром повинні бути рівні кружечками кабачка.
- В мультиварці встановлюємо режим «Випічка» на 35-40 хв. і змащуємо чашу оливковою олією.
- Викладаємо кабачки, помідори і сир «в торець», чергуючи кружечки: кабачок – сир – кабачок – помідор і так до закінчення продуктів.
- Заливаємо олійною заправкою, закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу.
- Відкриваємо кришку і залишаємо на 5-10 хв, щоб страва трохи охололо.
Розкладаємо по тарілках, присипаємо свіжої подрібненою зеленню – кропом, петрушкою або кінзою.
Запечені кабачки з помідорами і сиром можуть бути як самостійним стравою, так і гарніром до м’ясних страв.
Гаряче «Весняна човник»
Блюдо готується без м’яса, але виходить дуже ситним, смачним і легким. Кабачки, запечені під «сирної шубкою», з помідорами, ароматними спеціями, часником і зеленню, приготовані в мультиварці – саме те для весняного чи літнього вечері в затишній альтанці на дачі.
складові
- 3-4 молодих кабачка середніх розмірів;
- 2-3 середні цибулини;
- 1 морквина;
- 2-3 зубчики часнику;
- 150-200 гр. твердого жирного сиру;
- 3-4 помідори-сливки;
- рослинне масло без запаху – для обсмажування овочів;
- 2-3 ст. л. вершків або сметани.
Човники можна подавати як самостійне блюдо, так і як гарнір до риби або м’яса.
приготування
- Кабачки промиваємо, видаляємо хвостики і розрізаємо вздовж на дві рівні частини. Ложкою або ножем вискоблюємо внутрішню частину, залишаючи «каркас човна», товщиною близько 1 см. Натираємо заготовки сіллю і перцем, залишаємо на 20-30 хв., Щоб м’якоть просочилася спеціями.
- Готуємо овочі. Очищаємо цибулю і моркву. Лук і м’якоть кабачка нарізаємо дрібними кубиками, моркву натираємо на дрібній тертці, помідори нарізаємо тонкими кружечками.
- У мультфільмі виставляємо режим «Жарка» і наливаємо рослинне масло так, щоб покрити дно чаші. Закидаємо цибулю, моркву і страхуємо до золотистого кольору, періодично перемішуючи і стежачи, щоб маса не підгоріла.
- З кабачків видаляємо вологу, яка утворюється в овочі під впливом солі. Злегка промаківаем поверхню щільним паперовим рушником.
- Перекладаємо овочі з чаші в керамічну ємність, додаємо подрібнений часник, вершки або сметану і заправляємо сіллю і приправами. Перемішуємо і отриманою сумішшю фаршируємо кабачкові човники.
- Виставляємо режим «Випічка» на 25-30 хв. Час може варіюватися в залежності від потужності вашого приладу.
- Викладаємо готові човники в чашу, присипаємо тертим сиром, закриваємо кришку і готуємо до звукового сигналу.
- Після відключення, відкриваємо кришку і даємо постояти, щоб страва трохи охололо і «зчепилося».
Розкладаємо човники по тарілках, присипаємо свіжої подрібненою зеленню і подаємо вершки або сметану в окремій ємності. Кожен за бажанням буде присмачувати готову страву на свій смак.
Особливості кабачковий вишукувань
Кабачки бувають блідо-зеленими або салатовим, жовтим, темно-зеленими, коричневими. Все це різновиди гарбуза, які мають свої особливості як за кольором, так і за смаковими якостями. Та й хімічний склад не суттєво, але відрізняється.
Кращими сортами для приготування рагу вважаються салатові або світло-зелені кабачки. Але перед приготуванням їх потрібно неодмінно присипати сіллю і дати стекти зайвої рідини.
Жовті і коричневі овочі дуже добре підійдуть для запікання і засолювання на зиму.
Кабачки цукіні темно зеленого кольору – кращий сорт для млинців і запіканок.
Якщо обраний вами овоч не дуже молодий, перед приготуванням зніміть з нього шкірку і видаліть насіння, які будуть відчуватися в готовій страві. У деяких сортах вони можуть гірчити.